Case study: drukarka do etykiet w branży medycznej

Z problemem nieczytelnych kodów kreskowych na co dzień mierzy się wiele firm i instytucji. Istnieją jednak miejsca, w których czytelny druk kodów jest wyjątkowo istotny np. należące do branży medycznej. Każdy kod musi być wydrukowany sprawnie, bez ryzyka powstania wyblakłych plam lub zamazania cyfr. A drukarka do etykiet powinna wspierać ten proces.
Wyzwanie – utrzymanie wysokiej jakości usług
Laboratoria, Centra Krwiodawstwa, czy placówki ogólnomedyczne są grupą podmiotów, które mają specyficzne potrzeby. Każde z nich na co dzień wykorzystuje dedykowane kody kreskowe, które często mają charakter indywidualny i są unikatowe w skali światowej. Jest to podstawa ich funkcjonowania, bowiem pobieranie, przetwarzanie, badania, przechowywanie i dystrybucja materiałów poddane są restrykcyjnym regulacjom. Największym wyzwaniem podmiotów z branży medycznej jest nie tylko utrzymanie wysokiej jakości badań, ale przede wszystkim eliminacja ryzyka doprowadzenia do błędu, czy pomyłki w oznaczeniu materiału. Od tego zależeć może bowiem zdrowie, a nawet życie pacjentów. Odpowiednio dobrana drukarka do etykiet może być rozwiązaniem, które spełnia potrzeby ww. podmiotów. Właśnie takie zadanie zostało postawione przed firmą Etisoft przez jedną z placówek medycznych.
Drukarka do etykiet – czy pogodzi jakość druku i wyeliminuje nieczytelne kody?
Kluczowym wyzwaniem było znalezienie rozwiązania, które m.in.:
- wyeliminuje nieczytelne kody,
- zapewni właściwą jakość druku,
- automatycznie wydrukuje raport po druku serii etykiet, zawierający:
- indywidualny numer operatora,
- czas druku (datę, godzinę),
- początek druku donacji,
- liczbę donacji,
- ostatni numer donacji,
- liczbę błędnych wydruków,
- automatycznie wydrukuje etykietę zbiorczą na opakowanie z wydrukowanymi kodami z informacją odnośnie zakresu numerów.
- pozostałe informacje wymagane przez zlecającego
Jak mówi Marek Gaweł, przedstawiciel marki Etisoft:
Naszym celem było stworzenie nowego systemu, który współpracować będzie z dotychczasowym sposobem drukowania etykiet. Kluczowe było stworzenie środowiska, w którym dojdzie do synergii obydwu systemów. Docelowo bowiem powinny wymieniać się danymi, aby zapewnić poprawne wydruki w dowolnym czasie.
Natychmiastowe działanie
Rozwiązaniem, jakie zaproponowało Etisoft było oprogramowanie etiLABEL Professional, wraz z drukarką PRINTRONIX PTXT8000 z weryfikatorem kodów kreskowych. Na czym polega owa weryfikacja? Na czym polega owa walidacja? To obiektywne i natychmiastowe sprawdzanie poprawności kodów pod względem czytelności. W praktyce jest weryfikowana tuż po druku partii (w tym przypadku było to 20 etykiet w jednym bloku). Etykiety, które nie spełniają wytyczonych norm oznaczane są jako błędne, a następnie niszczone przez ich całkowity zadruk. Po zakończeniu procesu operator otrzymuje protokół kwalifikacji. Co istotne, wymieniona drukarka do etykiet pozwala indywidualnie ustawić elementy, które powinny podlegać weryfikacji.
Przedstawione rozwiązanie spełniło wymagania stawiane przez placówkę medyczną – drukarka do etykiet wraz z dobranym oprogramowaniem zapewniły szybki i skuteczny druk czytelnych etykiet.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.