CHIEFTEC prezentuje nową serię zasilaczy ATMOS
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Tajwańskie przedsiębiorstwo rozpoznawane i cenione na całym świecie za sprawą wysokiej jakości sprzętu komputerowego, prezentuje nową serię zasilaczy ATX 3.0 o nazwie ATMOS z obsługą PCIe Gen5.
Nowa seria zasilaczy ATMOS
Seria CHIEFTEC ATMOS to nowe zasilacze ATX 3.0, zapewniające obsługę interfejsu PCIe Gen5 i charakteryzujące się certyfikatem wydajności 80 PLUS Gold, poświadczającym wyjątkową sprawność tych modeli.
Seria ATMOS charakteryzuje się najnowocześniejszą konstrukcją techniczną, w tym pełnomostkowym konwerterem SRC z technologią DC-DC i japońskimi kondensatorami zapewniającymi najwyższą trwałość i stabilność.
Zasilacze otrzymały także cichy 135 mm wentylator FDB, który optymalizuje pracę, zapewniając równowagę pomiędzy chłodzeniem i hałasem przy doskonałej wytrzymałości. Tryb ECO umożliwia z kolei pracę bez wentylatora przy niskim obciążeniu, pozwalając cieszyć się bezgłośnym użytkowaniem.
CHIEFTEC zastosował również liczne technologie zabezpieczające nowe zasilacze, w tym:
- AFC (automatyczna kontrola prędkości obrotowej wentylatora)
- OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe)
- OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem)
- OVP (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe)
- SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe)
- SIP (ochrona przed prądami udarowymi)
- UVP (zabezpieczenie zbyt niskim napięciem)
- OCP (zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe)
Ceny i dostępność
W ramach nowej serii zasilaczy CHIEFTEC dostępne są dwa modele: CPX-750FC i CPX-850FC o maksymalnej mocy do odpowiednio 750 W i 850 W. Oba dostępne będą na polskim rynku w drugiej połowie października, a ich sugerowane ceny producenta to odpowiednio 499 zł i 549 zł.
Nowe zasilacze Chieftec, w tym również z serii ATMOS, objęte są przedłużonym 5-letnim okresem gwarancyjnym, który odzwierciedla zaufanie firmy do trwałości oferowanych produktów. Użytkownicy mogą więc skupić się na tym, co najważniejsze, czyli pracy, grach lub kreatywnych zastosowaniach swoich komputerów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.