CHIEFTEC prezentuje nową serię zasilaczy ATMOS
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Tajwańskie przedsiębiorstwo rozpoznawane i cenione na całym świecie za sprawą wysokiej jakości sprzętu komputerowego, prezentuje nową serię zasilaczy ATX 3.0 o nazwie ATMOS z obsługą PCIe Gen5.
Nowa seria zasilaczy ATMOS
Seria CHIEFTEC ATMOS to nowe zasilacze ATX 3.0, zapewniające obsługę interfejsu PCIe Gen5 i charakteryzujące się certyfikatem wydajności 80 PLUS Gold, poświadczającym wyjątkową sprawność tych modeli.
Seria ATMOS charakteryzuje się najnowocześniejszą konstrukcją techniczną, w tym pełnomostkowym konwerterem SRC z technologią DC-DC i japońskimi kondensatorami zapewniającymi najwyższą trwałość i stabilność.
Zasilacze otrzymały także cichy 135 mm wentylator FDB, który optymalizuje pracę, zapewniając równowagę pomiędzy chłodzeniem i hałasem przy doskonałej wytrzymałości. Tryb ECO umożliwia z kolei pracę bez wentylatora przy niskim obciążeniu, pozwalając cieszyć się bezgłośnym użytkowaniem.
CHIEFTEC zastosował również liczne technologie zabezpieczające nowe zasilacze, w tym:
- AFC (automatyczna kontrola prędkości obrotowej wentylatora)
- OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe)
- OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem)
- OVP (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe)
- SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe)
- SIP (ochrona przed prądami udarowymi)
- UVP (zabezpieczenie zbyt niskim napięciem)
- OCP (zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe)
Ceny i dostępność
W ramach nowej serii zasilaczy CHIEFTEC dostępne są dwa modele: CPX-750FC i CPX-850FC o maksymalnej mocy do odpowiednio 750 W i 850 W. Oba dostępne będą na polskim rynku w drugiej połowie października, a ich sugerowane ceny producenta to odpowiednio 499 zł i 549 zł.
Nowe zasilacze Chieftec, w tym również z serii ATMOS, objęte są przedłużonym 5-letnim okresem gwarancyjnym, który odzwierciedla zaufanie firmy do trwałości oferowanych produktów. Użytkownicy mogą więc skupić się na tym, co najważniejsze, czyli pracy, grach lub kreatywnych zastosowaniach swoich komputerów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.