Komunikaty PR

Chmura hybrydowa dla przemysłu – dlaczego warto na nią postawić?

2021-04-22  |  14:15
Biuro prasowe

Zgodnie z najnowszymi prognozami, globalny rynek przetwarzania w chmurze w 2025 roku przekroczy wartość 800 miliardów dolarów, podczas gdy obecnie wart jest niespełna połowę tej kwoty. Zainteresowanie chmurą dynamicznie rośnie, ponieważ niesie ona wiele korzyści, w tym możliwość szybkiej adaptacji do zmian i skalowania, co jest kluczowe szczególnie dla branży produkcyjnej. Aby odczarować mity wokół chmury i wskazać, jak dzięki niej zbudować przewagę konkurencyjną w sektorze przemysłowym, GFT zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów z udziałem specjalistów Google Cloud. Pierwszy z nich pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia.

 

Dynamiczny rozwój usług chmurowych zauważalny jest nie tylko w skali globalnej, ale również w Polsce, gdzie w samym 2019 roku odnotowano 30-procentowy wzrost rynku. Jest to także związane z coraz większą dostępnością chmury, m.in. dzięki uruchomieniu w Warszawie regionu Google Cloud. Od chwili jego startu, 14 kwietnia br., firmy z Europy Środkowo-Wschodniej mogą liczyć na większą wydajność i prędkość aplikacji opartych o chmurę Google. Jednocześnie ci, którzy dopiero zastanawiają się nad wdrożeniem takiego rozwiązania, mogą spodziewać się łatwiejszej i bardziej efektywnej migracji do chmury.

 

- Mamy nadzieję, że otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie wpłynie pozytywnie na rozwój innowacji w różnych sektorach, w tym także w przemyśle. Od dawna współpracujemy z GFT, aby wspierać digitalizację przedsiębiorstw z tej branży i powstawanie projektów z zakresu Przemysłu 4.0. Wspólnie wspieramy polskie firmy w budowaniu przewagi konkurencyjnej, dzięki rozwiązaniom chmurowym dla przemysłu – mówi Jakub Skuratowicz z Google Cloud.

 

W tym celu GFT Poland i Google Cloud w ramach partnerstwa podjęli się organizacji cyklu webinarów dla sektora przemysłowego. Mają one przedstawić korzyści i rozwiać wątpliwości związane z chmurą, a także zaprezentować na przykładach, jak rozwiązuje ona problemy firm produkcyjnych na całym świecie.

 

– Chmura może wspierać branżę przemysłową w wielu aspektach – umożliwia szybkie skalowanie i trafne symulacje, przyspiesza produkcję i ogranicza wykorzystanie zasobów. Cieszymy się, że razem z Google Cloud będziemy popularyzować rozwiązania chmurowe w przemyśle, które z pewnością przełożą się na wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw - podkreśla Tomasz Smoleński z GFT Poland.

 

Pierwsze spotkanie online pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia o godzinie 10:00. Eksperci GFT, Tomasz Smoleński i Andrzej Szelemetko, oraz specjalista Google Cloud Jakub Skuratowicz opowiedzą, czym jest chmura hybrydowa i jak dzięki niej efektywniej zarządzać przedsiębiorstwem. Udowodnią, że za sprawą rozwiązań hybrydowych można wejść do chmury bez komplikacji i nadmiernego ryzyka. Nie zabraknie także przykładów wdrożeń, które GFT i Google Cloud realizują na całym świecie. Webinar jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: https://landing.gft.com/gftforindustry/

Kolejne odcinki serii odbędą się odpowiednio 25 maja i 15 czerwca, a dotyczyć będą m.in. cyfrowych bliźniaków (digital twins) oraz integracji globalnej produkcji w chmurze. Więcej szczegółów już wkrótce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.