Komunikaty PR

Chmura hybrydowa dla przemysłu – dlaczego warto na nią postawić?

2021-04-22  |  14:15
Biuro prasowe

Zgodnie z najnowszymi prognozami, globalny rynek przetwarzania w chmurze w 2025 roku przekroczy wartość 800 miliardów dolarów, podczas gdy obecnie wart jest niespełna połowę tej kwoty. Zainteresowanie chmurą dynamicznie rośnie, ponieważ niesie ona wiele korzyści, w tym możliwość szybkiej adaptacji do zmian i skalowania, co jest kluczowe szczególnie dla branży produkcyjnej. Aby odczarować mity wokół chmury i wskazać, jak dzięki niej zbudować przewagę konkurencyjną w sektorze przemysłowym, GFT zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów z udziałem specjalistów Google Cloud. Pierwszy z nich pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia.

 

Dynamiczny rozwój usług chmurowych zauważalny jest nie tylko w skali globalnej, ale również w Polsce, gdzie w samym 2019 roku odnotowano 30-procentowy wzrost rynku. Jest to także związane z coraz większą dostępnością chmury, m.in. dzięki uruchomieniu w Warszawie regionu Google Cloud. Od chwili jego startu, 14 kwietnia br., firmy z Europy Środkowo-Wschodniej mogą liczyć na większą wydajność i prędkość aplikacji opartych o chmurę Google. Jednocześnie ci, którzy dopiero zastanawiają się nad wdrożeniem takiego rozwiązania, mogą spodziewać się łatwiejszej i bardziej efektywnej migracji do chmury.

 

- Mamy nadzieję, że otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie wpłynie pozytywnie na rozwój innowacji w różnych sektorach, w tym także w przemyśle. Od dawna współpracujemy z GFT, aby wspierać digitalizację przedsiębiorstw z tej branży i powstawanie projektów z zakresu Przemysłu 4.0. Wspólnie wspieramy polskie firmy w budowaniu przewagi konkurencyjnej, dzięki rozwiązaniom chmurowym dla przemysłu – mówi Jakub Skuratowicz z Google Cloud.

 

W tym celu GFT Poland i Google Cloud w ramach partnerstwa podjęli się organizacji cyklu webinarów dla sektora przemysłowego. Mają one przedstawić korzyści i rozwiać wątpliwości związane z chmurą, a także zaprezentować na przykładach, jak rozwiązuje ona problemy firm produkcyjnych na całym świecie.

 

– Chmura może wspierać branżę przemysłową w wielu aspektach – umożliwia szybkie skalowanie i trafne symulacje, przyspiesza produkcję i ogranicza wykorzystanie zasobów. Cieszymy się, że razem z Google Cloud będziemy popularyzować rozwiązania chmurowe w przemyśle, które z pewnością przełożą się na wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw - podkreśla Tomasz Smoleński z GFT Poland.

 

Pierwsze spotkanie online pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia o godzinie 10:00. Eksperci GFT, Tomasz Smoleński i Andrzej Szelemetko, oraz specjalista Google Cloud Jakub Skuratowicz opowiedzą, czym jest chmura hybrydowa i jak dzięki niej efektywniej zarządzać przedsiębiorstwem. Udowodnią, że za sprawą rozwiązań hybrydowych można wejść do chmury bez komplikacji i nadmiernego ryzyka. Nie zabraknie także przykładów wdrożeń, które GFT i Google Cloud realizują na całym świecie. Webinar jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: https://landing.gft.com/gftforindustry/

Kolejne odcinki serii odbędą się odpowiednio 25 maja i 15 czerwca, a dotyczyć będą m.in. cyfrowych bliźniaków (digital twins) oraz integracji globalnej produkcji w chmurze. Więcej szczegółów już wkrótce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.