Chmura Sony Ci Media Cloud® wprowadza nową ofertę dla małych i średnich firm
Ci Media Cloud, oparte na chmurze rozwiązanie Sony do zarządzania multimediami i współpracy, które umożliwia użytkownikom przechwytywanie, tworzenie kopii zapasowych, przeglądanie, przekształcanie i uruchamianie usprawnionych procesów postprodukcji, zostało zaktualizowane o plan dostosowany do potrzeb małych i średnich firm. Dodatkowo do chmurowego ekosystemu zostały dodane nowe, cenne funkcje, w tym aplikacja Ci Transfer, przeznaczona do przesyłania plików dla komputerów PC/Mac oraz ulepszona obsługa plików audio Dolby Atmos.
"Nieustannie rozwijamy naszą platformę Ci, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników i stać się nieodłączną częścią ich codziennej pracy" - powiedział David Rosen, wiceprezes ds. aplikacji i usług w chmurze w Sony Electronics. "Dzięki dodaniu planu stworzonego z myślą o wymaganiach i budżecie małych i średnich firm, bogatej nowej aplikacji komputerowej oraz Dolby Atmos, który zapewnia wciągający, autentyczny dźwięk, sprawiamy, że Ci jest jeszcze bardziej dostępne, łatwe w użyciu i użyteczne dla twórców i organizacji z każdej branży".
Aktualizacja planów abonamentowych
Sony właśnie uruchomiło na platformie Ci nowy plan abonamentowy Business, który uzupełni już istniejące plany online: Free, Pro i Team, a także dedykowane dla średnich i dużych organizacji plany niestandardowe Enterprise i Enterprise+. Nowy plan subskrypcji online skierowany do niezależnych twórców lub organizacji z wieloma zespołami, jest krokiem naprzód w stosunku do bazowej subskrypcji Ci Team. Za około 249 USD miesięcznie firmy mogą tworzyć nieograniczone przestrzenie robocze[1], uzyskać dostęp aż do 1 TB (terabajta) aktywnej pamięci masowej, korzystać z 4 TB pamięci archiwalnej i wykorzystywać 500 GB (gigabajtów) miesięcznego transferu danych[2]. Nowa opcja subskrypcji obejmuje także wybrane funkcje z bardziej zaawansowanych planów klasy korporacyjnej Ci, w tym niestandardowy branding i analizę użytkowania, oferuje użytkownikom wartościowe rozwiązania, uproszczone wdrożenie oraz przystępną cenę.
Aplikacja Ci Transfer Desktop i Sidecar Ingest Workflow
Ci Transfer to aplikacja komputerowa umożliwiająca szybkie przesyłanie plików i folderów do i z platformy Ci Media Cloud. Ta nowa aplikacja, dostępna na komputery Mac i PC, obsługuje transfery o prędkości wielu gigabajtów[3], potrafi wznowić przerwany transfer i jest zoptymalizowana do obsługi dużej ilości plików. Dzięki funkcji wstrzymywania i wznawiania transferów, a także raportom, pilne pliki mogą być traktowane priorytetowo w celu przyspieszenia transferu, a po jego zakończeniu mogą zostać zweryfikowane w dziennikach transferu. W przypadku większych organizacji migrujących swoje biblioteki archiwów, aplikację Ci Transfer można sparować z nowym przepływem pracy sidecar, aby umożliwić klientom przenoszenie bibliotek multimediów sidecar bez utraty ważnych metadanych. Przesyłając oba pliki JSON z plikami multimedialnymi, Ci automatycznie połączy metadane z plikami multimedialnymi. Ci Transfer jest dostępny do pobrania za darmo dla wszystkich użytkowników Ci, zaś nowy proces pozyskiwania sidecar jest funkcją uprawnień dostępną dla klientów korporacyjnych.
Obsługa Dolby Atmos
Od teraz pliki wideo i audio z Dolby Atmos można przesyłać i odtwarzać bezpośrednio w odtwarzaczu Ci. Integracja z Dolby.io umożliwia obsługę ADM (Audio Definition Model) BWF (Broadcast Wave Format) Atmos audio, a użytkownicy mogą słuchać i pobierać obuuszne lub stereofoniczne proxy audio bezpośrednio w Ci. Użytkownicy mogą również zobaczyć poziomy Loudness Unit Full Scale (LUFS) i True Peak we wbudowanym narzędziu do analizy mediów Ci. Zespoły kreatywne i kontrolowania jakości (QA) mogą słuchać i pracować z wciągajacymi treściami video i audio, tak jak w intencji twórców miały być słyszane.
[1] Z zastrzeżeniem warunków
[2] Część tej pojemności jest wykorzystywana na pliki systemowe i może się różnić.
[3] Prędkość transferu zależy od przepustowości sieci
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.