Commvault upraszcza odzyskiwanie danych po awarii w chmurze hybrydowej
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, przedstawił nowe funkcje swojego rozwiązania Commvault® Disaster Recovery. Rozwiązanie umożliwia ciągłą replikację i automatyzację przełączania obciążeń z środowisk Vmware. Obsługuje też orkiestracje zadań DR do i ze środowisk lokalnych i chmurowych Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS), a także między tymi środowiskami.
Commvault Disaster Recovery to łatwe w obsłudze, skalowalne rozwiązanie automatyzujące procesy replikacji i procedury DR na jednej, rozszerzalnej platformie z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Automatyczne przełączanie typu failover i failback umożliwia odzyskiwanie danych w sposób możliwy do zweryfikowania, co wraz z kompleksowymi funkcjami raportowania pozwala na efektywne monitorowanie środowiska informatycznego i zachowanie zgodności z przepisami. Ponadto Commvault Disaster Recovery umożliwia ciągłą, niezawodną replikację danych w oparciu o w pełni zautomatyzowane i skoordynowane funkcje DR. W rezultacie docelowy okres dopuszczalnej utraty danych RPO (Recovery Point Objectives) jest krótszy niż minuta, a docelowy czas odtworzenia RTO (Recovery Time Objectives) bliski zeru.
„Rozwiązanie Commvault Disaster Recovery, od samego początku, wywarło na nas bardzo dobre wrażenie” ― powiedział Steven Hannah, Backup Recovery/Storage Solutions Architect, w firmie Meridian IT. „Połączenie elastycznej funkcji DR z prostotą narzędzia Commvault Command Center, umożliwia klientom korzystanie z efektywnego systemu odzyskiwania danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dodatkowa obsługa chmur Microsoft Azure i Amazon Web Services dla obciążeń VMware jest wynikiem naturalnego rozwoju produktu i zwiększa jego atrakcyjność”.
Commvault zapewnia automatyzację DR na platformach Microsoft Azure i AWS w strefach lub między regionami, a także prostą obsługę migracji między chmurami. Commvault obsługuje wiele chmur, aby zapewnić klientom wybór i elastyczność, która jest dziś niezbędna ze względu na ciągle zmieniające się wymagania dotyczące DR. Dzięki Commvault możliwe jest odtwarzanie po awarii w różnych lokalizacjach przy użyciu jednego rozwiązania.
„Na rynku rozwiązań Disaster Recovery pojawia się dziś wiele ciekawych ofert. Rozwiązania DR firmy Commvault obsługują środowiska wielochmurowe i umożliwiają szybką konwersję między chmurami, dzięki czemu są wyjątkowo efektywne” ― powiedział Christophe Bertrand, Senior Analyst w firmie ESG. „Ze względu na to, co dzieje się dziś na świecie, każda firma jest zagrożona. Bardzo ważne jest więc wdrożenie narzędzi do obsługi wielu chmur. Ma to kluczowe znaczenie dla ograniczenia ryzyka utraty danych i natychmiastowego podjęcia działań w celu ich odzyskania”.
Nowe rozszerzenia rozwiązania Commvault Disaster Recovery umożliwiają obsługę dodatkowych przypadków użycia, takich jak migrację do chmury, integrację z replikacją pamięci masowej, ochronę przed atakami ransomware, sprawdzanie poprawności inteligentnych aplikacji, stosowanie metodyki DevOps z maskowaniem danych i wiele innych.
„Ciągłość działania w przypadku ataków ransomware i problemów z witrynami to dziś sprawa najwyższej wagi w każdym przedsiębiorstwie” ― powiedział Rahul Pawar, Vice President, Product Management w firmie Commvault. „Nowe dodatki do Commvault Disaster Recovery to duży krok naprzód w zapewnieniu naszym klientom niezawodnego odtwarzania przy pełnym wykorzystaniu elastyczności chmur publicznych”.
Więcej informacji o ofercie firmy Commvault w zakresie inteligentnego zarządzania danymi można znaleźć tutaj.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.