Komunikaty PR

Commvault upraszcza odzyskiwanie danych po awarii w chmurze hybrydowej

2020-12-02  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, przedstawił nowe funkcje swojego rozwiązania Commvault® Disaster Recovery. Rozwiązanie umożliwia ciągłą replikację i automatyzację przełączania obciążeń z środowisk Vmware. Obsługuje też orkiestracje zadań DR do i ze środowisk lokalnych i chmurowych Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS), a także między tymi środowiskami.

 

Commvault Disaster Recovery to łatwe w obsłudze, skalowalne rozwiązanie automatyzujące procesy replikacji i procedury DR na jednej, rozszerzalnej platformie z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Automatyczne przełączanie typu failover i failback umożliwia odzyskiwanie danych w sposób możliwy do zweryfikowania, co wraz z kompleksowymi funkcjami raportowania pozwala na efektywne monitorowanie środowiska informatycznego i zachowanie zgodności z przepisami. Ponadto Commvault Disaster Recovery umożliwia ciągłą, niezawodną replikację danych w oparciu o w pełni zautomatyzowane i skoordynowane funkcje DR. W rezultacie docelowy okres dopuszczalnej utraty danych RPO (Recovery Point Objectives) jest krótszy niż minuta, a docelowy czas odtworzenia RTO (Recovery Time Objectives) bliski zeru.

 

„Rozwiązanie Commvault Disaster Recovery, od samego początku, wywarło na nas bardzo dobre wrażenie” ― powiedział Steven Hannah, Backup Recovery/Storage Solutions Architect, w firmie Meridian IT. „Połączenie elastycznej funkcji DR z prostotą narzędzia Commvault Command Center, umożliwia klientom korzystanie z efektywnego systemu odzyskiwania danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dodatkowa obsługa chmur Microsoft Azure i Amazon Web Services dla obciążeń VMware jest wynikiem naturalnego rozwoju produktu i zwiększa jego atrakcyjność”.

 

Commvault zapewnia automatyzację DR na platformach Microsoft Azure i AWS w strefach lub między regionami, a także prostą obsługę migracji między chmurami. Commvault obsługuje wiele chmur, aby zapewnić klientom wybór i elastyczność, która jest dziś niezbędna ze względu na ciągle zmieniające się wymagania dotyczące DR. Dzięki Commvault możliwe jest odtwarzanie po awarii w różnych lokalizacjach przy użyciu jednego rozwiązania.

 

„Na rynku rozwiązań Disaster Recovery pojawia się dziś wiele ciekawych ofert. Rozwiązania DR firmy Commvault obsługują środowiska wielochmurowe i umożliwiają szybką konwersję między chmurami, dzięki czemu są wyjątkowo efektywne” ― powiedział Christophe Bertrand, Senior Analyst w firmie ESG. „Ze względu na to, co dzieje się dziś na świecie, każda firma jest zagrożona. Bardzo ważne jest więc wdrożenie narzędzi do obsługi wielu chmur. Ma to kluczowe znaczenie dla ograniczenia ryzyka utraty danych i natychmiastowego podjęcia działań w celu ich odzyskania”.

 

Nowe rozszerzenia rozwiązania Commvault Disaster Recovery umożliwiają obsługę dodatkowych przypadków użycia, takich jak migrację do chmury, integrację z replikacją pamięci masowej, ochronę przed atakami ransomware, sprawdzanie poprawności inteligentnych aplikacji, stosowanie metodyki DevOps z maskowaniem danych i wiele innych.

 

„Ciągłość działania w przypadku ataków ransomware i problemów z witrynami to dziś sprawa najwyższej wagi w każdym przedsiębiorstwie” ― powiedział Rahul Pawar, Vice President, Product Management w firmie Commvault. „Nowe dodatki do Commvault Disaster Recovery to duży krok naprzód w zapewnieniu naszym klientom niezawodnego odtwarzania przy pełnym wykorzystaniu elastyczności chmur publicznych”.

 

Więcej informacji o ofercie firmy Commvault w zakresie inteligentnego zarządzania danymi można znaleźć tutaj.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.