Komunikaty PR

Commvault upraszcza odzyskiwanie danych po awarii w chmurze hybrydowej

2020-12-02  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, przedstawił nowe funkcje swojego rozwiązania Commvault® Disaster Recovery. Rozwiązanie umożliwia ciągłą replikację i automatyzację przełączania obciążeń z środowisk Vmware. Obsługuje też orkiestracje zadań DR do i ze środowisk lokalnych i chmurowych Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS), a także między tymi środowiskami.

 

Commvault Disaster Recovery to łatwe w obsłudze, skalowalne rozwiązanie automatyzujące procesy replikacji i procedury DR na jednej, rozszerzalnej platformie z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Automatyczne przełączanie typu failover i failback umożliwia odzyskiwanie danych w sposób możliwy do zweryfikowania, co wraz z kompleksowymi funkcjami raportowania pozwala na efektywne monitorowanie środowiska informatycznego i zachowanie zgodności z przepisami. Ponadto Commvault Disaster Recovery umożliwia ciągłą, niezawodną replikację danych w oparciu o w pełni zautomatyzowane i skoordynowane funkcje DR. W rezultacie docelowy okres dopuszczalnej utraty danych RPO (Recovery Point Objectives) jest krótszy niż minuta, a docelowy czas odtworzenia RTO (Recovery Time Objectives) bliski zeru.

 

„Rozwiązanie Commvault Disaster Recovery, od samego początku, wywarło na nas bardzo dobre wrażenie” ― powiedział Steven Hannah, Backup Recovery/Storage Solutions Architect, w firmie Meridian IT. „Połączenie elastycznej funkcji DR z prostotą narzędzia Commvault Command Center, umożliwia klientom korzystanie z efektywnego systemu odzyskiwania danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dodatkowa obsługa chmur Microsoft Azure i Amazon Web Services dla obciążeń VMware jest wynikiem naturalnego rozwoju produktu i zwiększa jego atrakcyjność”.

 

Commvault zapewnia automatyzację DR na platformach Microsoft Azure i AWS w strefach lub między regionami, a także prostą obsługę migracji między chmurami. Commvault obsługuje wiele chmur, aby zapewnić klientom wybór i elastyczność, która jest dziś niezbędna ze względu na ciągle zmieniające się wymagania dotyczące DR. Dzięki Commvault możliwe jest odtwarzanie po awarii w różnych lokalizacjach przy użyciu jednego rozwiązania.

 

„Na rynku rozwiązań Disaster Recovery pojawia się dziś wiele ciekawych ofert. Rozwiązania DR firmy Commvault obsługują środowiska wielochmurowe i umożliwiają szybką konwersję między chmurami, dzięki czemu są wyjątkowo efektywne” ― powiedział Christophe Bertrand, Senior Analyst w firmie ESG. „Ze względu na to, co dzieje się dziś na świecie, każda firma jest zagrożona. Bardzo ważne jest więc wdrożenie narzędzi do obsługi wielu chmur. Ma to kluczowe znaczenie dla ograniczenia ryzyka utraty danych i natychmiastowego podjęcia działań w celu ich odzyskania”.

 

Nowe rozszerzenia rozwiązania Commvault Disaster Recovery umożliwiają obsługę dodatkowych przypadków użycia, takich jak migrację do chmury, integrację z replikacją pamięci masowej, ochronę przed atakami ransomware, sprawdzanie poprawności inteligentnych aplikacji, stosowanie metodyki DevOps z maskowaniem danych i wiele innych.

 

„Ciągłość działania w przypadku ataków ransomware i problemów z witrynami to dziś sprawa najwyższej wagi w każdym przedsiębiorstwie” ― powiedział Rahul Pawar, Vice President, Product Management w firmie Commvault. „Nowe dodatki do Commvault Disaster Recovery to duży krok naprzód w zapewnieniu naszym klientom niezawodnego odtwarzania przy pełnym wykorzystaniu elastyczności chmur publicznych”.

 

Więcej informacji o ofercie firmy Commvault w zakresie inteligentnego zarządzania danymi można znaleźć tutaj.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-07 | 12:00

Equinix po raz kolejny wspiera polskie firmy za pomocą technologii kwantowej

W obliczu upowszechniania się nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja czy zaawansowane urządzenia mobilne, rośnie ryzyko przechwycenia danych przez cyberprzestępców. Według najnowszego sprawozdania Pełnomocnika Rządu ds.
IT i technologie Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™
2024-05-06 | 01:00

Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™

Dzięki estetycznej, cichej i kompaktowej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność i precyzję, pompy DriveSure spełniają wymagania laboratoriów, pomieszczeń czystych, szpitali
IT i technologie Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym
2024-04-30 | 18:20

Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym

Solidarność międzypokoleniowa, która nakazuje poszukiwać rozwiązań pozwalających na dalszy wzrost z poszanowaniem zasobów naturalnych planety dla przyszłych pokoleń to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.