Komunikaty PR

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

2024-04-30  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Fabian Stępień
Consdata S.A.

ul. Bolesława Krysiewicza 9/14
61-825 Poznań
fstepien|consdata.com| |fstepien|consdata.com
+48614151000
https://consdata.com/

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów biznesu i IT. W kwietniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Consdata S.A. wraz z Credit Agricole Bank Polska.

Podczas spotkania w Klubie Bankowca obecnych było 45 uczestników, a dodatkowe 30 osób śledziło wydarzenie online. Wysoka liczba uczestników wskazuje na duże zainteresowanie wykorzystaniem technologii low-code w tworzeniu zaawansowanych aplikacji bankowych.

Agenda spotkania zawierała dwie prezentacje. Pierwsza, przygotowana przez zespół Credit Agricole Bank Polska, dotyczyła realizacji procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny zdalnie, który powstał na platformie Eximee. Druga prezentacja skupiała się na korzyściach płynących z wykorzystania technologii low-code do budowania procesów i aplikacji bankowych.
 

Kredyt hipoteczny z kanapy

Mariola Willman, Menadżer Zespołu Kredytów Hipotecznych w Credit Agricole Bank Polska, wprowadziła uczestników w tematykę kredytu hipotecznego, podkreślając jego skomplikowaną naturę. Wskazała na największe wyzwania przy projektowaniu takich procesów i kluczowe funkcje, które udostępniono klientom, takie jak możliwość śledzenia postępów sprawy i załączanie dokumentów. Platforma Eximee umożliwiła osiągnięcie głównego celu biznesowego banku, którym było zdalne przeprowadzenie całego procesu kredytowego.

 

Wpływ banku na rozwój Eximee 

Po sesji pytań i odpowiedzi, Tomasz Ampuła, Eximee Product Owner z Consdata, przedstawił przebieg współpracy z bankiem przy projektowaniu i developmencie tak rozbudowanego procesu. Wyjaśnił, jak wykorzystać gotowy produkt jakim jest Eximee do tworzenia elastycznych procesów przez zespół bankowy. Podkreślił, że kluczowy wpływ na rozwój platformy mają opinie banków. Każda nowo wdrożona funkcja to odpowiedź na konkretną potrzebę banku, który od razu może ją wykorzystywać w procesie developmentu. 

 

Elastyczność platformy low-code

Grzegorz Rębacz, Technical Tribe Owner w Credit Agricole Bank Polska, wyjaśnił powody, dla których bank wybrał platformę Eximee. Podkreślił brak vendor locka, możliwość niezależnego rozwoju funkcjonalności oraz korzystania z usług zewnętrznych dostawców. Wspomniał również proces wdrożenia platformy Eximee w banku. Początkowo zespół low-code liczył 5 osób, ale w ciągu dwóch lat pracowało w nim już 13 osób. Obecnie zespoły pracują niezależnie nad różnymi projektami i rozwiązaniami.

 

Potencjał low-code w bankowości

Podczas drugiego panelu, Tomasz Framski, Prezes Consdata, przedstawił zalety wykorzystania low-code w tworzeniu aplikacji bankowych. Omówił, jak zaawansowane platformy low-code wspierają banki, np. we wdrażaniu rozwiązań w różnych kanałach technologicznych i biznesowych, tworzeniu procesów omnikanałowych i jak zapewniają skalowalność i wydajność procesów. Podkreślił też, jak ważna jest synergia między zespołami IT a biznesem, którą umożliwia low-code, m.in. dzięki narzędziom BPM.
 

Low-code na Śniadanie Technologiczne

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie, zwłaszcza podczas sesji pytań i odpowiedzi, oraz Credit Agricole Bank Polska za współpracę i otwartość na dzielenie się wiedzą. Nasze spotkanie pokazało, że technologia low-code nie tylko kształtuje przyszłość, ale już teraz jest standardem w sektorze bankowym.

 

Osoby zainteresowane dalszą dyskusją w temacie low-code podjętej podczas spotkania zachęcamy do kontaktu przez stronę www.eximee.com i na adres hello@eximee.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Consdata S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.