Komunikaty PR

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

2024-04-30  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Fabian Stępień
Consdata S.A.

ul. Bolesława Krysiewicza 9/14
61-825 Poznań
fstepien|consdata.com| |fstepien|consdata.com
+48614151000
https://consdata.com/

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów biznesu i IT. W kwietniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Consdata S.A. wraz z Credit Agricole Bank Polska.

Podczas spotkania w Klubie Bankowca obecnych było 45 uczestników, a dodatkowe 30 osób śledziło wydarzenie online. Wysoka liczba uczestników wskazuje na duże zainteresowanie wykorzystaniem technologii low-code w tworzeniu zaawansowanych aplikacji bankowych.

Agenda spotkania zawierała dwie prezentacje. Pierwsza, przygotowana przez zespół Credit Agricole Bank Polska, dotyczyła realizacji procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny zdalnie, który powstał na platformie Eximee. Druga prezentacja skupiała się na korzyściach płynących z wykorzystania technologii low-code do budowania procesów i aplikacji bankowych.
 

Kredyt hipoteczny z kanapy

Mariola Willman, Menadżer Zespołu Kredytów Hipotecznych w Credit Agricole Bank Polska, wprowadziła uczestników w tematykę kredytu hipotecznego, podkreślając jego skomplikowaną naturę. Wskazała na największe wyzwania przy projektowaniu takich procesów i kluczowe funkcje, które udostępniono klientom, takie jak możliwość śledzenia postępów sprawy i załączanie dokumentów. Platforma Eximee umożliwiła osiągnięcie głównego celu biznesowego banku, którym było zdalne przeprowadzenie całego procesu kredytowego.

 

Wpływ banku na rozwój Eximee 

Po sesji pytań i odpowiedzi, Tomasz Ampuła, Eximee Product Owner z Consdata, przedstawił przebieg współpracy z bankiem przy projektowaniu i developmencie tak rozbudowanego procesu. Wyjaśnił, jak wykorzystać gotowy produkt jakim jest Eximee do tworzenia elastycznych procesów przez zespół bankowy. Podkreślił, że kluczowy wpływ na rozwój platformy mają opinie banków. Każda nowo wdrożona funkcja to odpowiedź na konkretną potrzebę banku, który od razu może ją wykorzystywać w procesie developmentu. 

 

Elastyczność platformy low-code

Grzegorz Rębacz, Technical Tribe Owner w Credit Agricole Bank Polska, wyjaśnił powody, dla których bank wybrał platformę Eximee. Podkreślił brak vendor locka, możliwość niezależnego rozwoju funkcjonalności oraz korzystania z usług zewnętrznych dostawców. Wspomniał również proces wdrożenia platformy Eximee w banku. Początkowo zespół low-code liczył 5 osób, ale w ciągu dwóch lat pracowało w nim już 13 osób. Obecnie zespoły pracują niezależnie nad różnymi projektami i rozwiązaniami.

 

Potencjał low-code w bankowości

Podczas drugiego panelu, Tomasz Framski, Prezes Consdata, przedstawił zalety wykorzystania low-code w tworzeniu aplikacji bankowych. Omówił, jak zaawansowane platformy low-code wspierają banki, np. we wdrażaniu rozwiązań w różnych kanałach technologicznych i biznesowych, tworzeniu procesów omnikanałowych i jak zapewniają skalowalność i wydajność procesów. Podkreślił też, jak ważna jest synergia między zespołami IT a biznesem, którą umożliwia low-code, m.in. dzięki narzędziom BPM.
 

Low-code na Śniadanie Technologiczne

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie, zwłaszcza podczas sesji pytań i odpowiedzi, oraz Credit Agricole Bank Polska za współpracę i otwartość na dzielenie się wiedzą. Nasze spotkanie pokazało, że technologia low-code nie tylko kształtuje przyszłość, ale już teraz jest standardem w sektorze bankowym.

 

Osoby zainteresowane dalszą dyskusją w temacie low-code podjętej podczas spotkania zachęcamy do kontaktu przez stronę www.eximee.com i na adres hello@eximee.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Consdata S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.