Cooler Master Cooling X — wyjątkowy komputer PC lada moment dostępny również w E
Firma Cooler Master słynie nie tylko z cenionych rozwiązań chłodzących czy peryferiów. Producent ma w swojej ofercie także wyjątkowe komputery PC, jak np. Cooling X. Ogłoszono właśnie, że model ten już za chwilę będzie dostępny również w Europie.
Stacjonarny komputer Cooler Master Cooling X wyróżnia się przede wszystkim oryginalną obudową o kompaktowych gabarytach (371,6 x 148,4 x 266 mm), która posiada uchwyty ułatwiające transport. To minimalistyczna konstrukcja wykonana z aluminium wyposażona w gustowne podświetlenie LED RGB, które powinno spodobać się wielu graczom i entuzjastom.
Co jednak również ważne, wewnątrz komputera Cooling X znajduje się zaawansowany system chłodzenia wodnego. Zadbano o solidny radiator 240 mm oraz dostosowaną do indywidualnych potrzeb pompę mająca zapewnić szybkie i ciche odprowadzanie ciepła. Komponenty chłodzone cieczą z łatwością powinny zatem zagwarantować optymalną wydajność.
Cooler Master Cooling X to zdecydowanie komputer dla bardzo wymagających użytkowników. Wewnątrz umieszczono m.in. procesor AMD Ryzen 9 7950X3D, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4080, 64 GB pamięci RAM DDR5, dwa nośniki PCIe 4.0 NVMe M.2 o pojemności 2 TB oraz zasilacz Cooler Master V850 SFX Gold. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 11 Pro.
„Nasze zaangażowanie w innowacje zawsze było podstawą filozofii Cooler Master” – powiedział Jimmy Sha, dyrektor generalny Cooler Master. „Wraz z europejską premierą Cooling X wzmacniamy nasze oddanie w zapewnianie każdemu rynkowi niezrównanego postępu technologicznego. Ufamy, że Cooling X wyznaczy nowe standardy w europejskim krajobrazie, podobnie jak miało to miejsce w Ameryce Północnej”.
Komputer Cooler Master Cooling X będzie dostępny w cenie 6999 euro.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.