Cooler Master Hyper H410R RGB - maluch z charakterem
Cooler Master Hyper H410R RGB to chłodzenie procesora, które zmieści się w niemal każdej obudowie. Mimo dość skromnych gabarytów, ma ono okiełznać nowoczesne jednostki o TDP do 100 W. Podświetlenie RGB pozwala z kolei na personalizację systemu i stworzenie unikalnego klimatu.
Chłodzenie Cooler Master Hyper H410R RGB to niewielka konstrukcja z wentylatorem o średnicy 92 mm. Wiruje on z prędkością od 600 do 2000 obrotów na minutę, tłocząc do 58 m sześciennych powietrza na godzinę. Śmigło ma podświetlenie RGB LED, a użytkownik może dostosować jego ustawienia za pomocą dołączonego kontrolera. Pozwala on na wybór koloru i efektów świetlnych, a także regulację jasności diod.
Wentylator jest przytwierdzony do aluminiowego radiatora, którego żeberka mają stawiać minimalny opór dla powietrza i zapewniać jego niezakłócony przepływ. Przez aluminiowy blok przebiegają cztery miedziane rurki cieplne. Mają one bezpośredni kontakt z odpromiennikiem procesora (Direct Contact Technology), co ma skutkować bardziej efektywnym transferem ciepła z jednostki centralnej do radiatora.
Chłodzenie Cooler Master Hyper H410R RGB jest kompatybilne z większością popularnych podstawek pod procesory Intela i AMD. Dzięki kompaktowej konstrukcji powinno ono bez trudu zmieścić się także w nieco mniejszych obudowach (136 mm wysokości) i nie kolidować z wysokimi pamięciami RAM. Jednocześnie zdolność do rozproszenia nawet 100 W ciepła sprawia, że cooler ma szansę poradzić sobie z wybranymi, ośmiordzeniowymi CPU.
Chłodzenie Cooler Master Hyper H410R RGB jest już dostępne w polskich sklepach. Jego cena to około 110 zł.
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj
Dane techniczne:
- model: Hyper H410R RGB
- wymiary: 102 x 83,4 x 136 mm
- materiał: aluminium, miedź
- kompatybilne podstawki:
- Intel: LGA 1200 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 2011v3 / 2066
- AMD: AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 / FM2+ / FM2 / FM1
- prędkość obrotowa wentylatora: 600 - 2000 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 58 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: do 29 dB(A)
- żywotność: 40000 godzin
- podświetlenie: RGB LED, kontroler w zestawie
- pobór energii: 2,28 W
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.