Cooler Master Pi Case 40 - zbroja dla Raspberry Pi 4 już w sprzedaży
Łatwy dostęp do portów, lepsze chłodzenie, ochrona w podróży i oprogramowanie Pi Tool - to wszystko ma zaoferować użytkownikom “Malinki” obudowa Cooler Master Pi Case 40. Stworzona wraz ze społecznością konstrukcja właśnie trafiła do sprzedaży.
Cooler Master Pi Case 40 to stworzona w ramach crowdfundingu obudowa dla Raspberry Pi 4. Jest to konstrukcja typu premium, zapewniająca nie tylko ochronę miniaturowego komputera, lecz także dająca mu większe możliwości. Aluminiowy rdzeń pełni rolę radiatora, dzięki któremu „Malinka” ma pracować z pełną prędkością bez konieczności instalowania aktywnego chłodzenia. Co więcej, korzystając z narzędzia Pi Tool można pokusić się o lekki overclocking, a sam producent przygotował już podstawowe profile OC.
Wspomniany pakiet można użyć także do zmiany funkcji przycisku zasilania. Domyślnie pozwala on na włączanie i wyłączanie Raspberry bez odpinania kabla, ale może on pełnić inne funkcje. Pi Tool daje też możliwość monitorowania statusu i wydajności systemu. Wśród wyświetlanych danych są m.in. temperatura rdzenia, taktowanie, aktualne obciążenie czy ilość zajętej pamięci RAM. Gdyby ktoś potrzebował funkcji, której narzędzie nie oferuje, producent zachęca do zakładania wątków z sugestiami usprawnień i poprawek.
Wykonana z aluminium, TPU i tworzyw sztucznych obudowa Cooler Master Pi Case 40 jest dostarczana w pakiecie z uchwytami montażowymi VESA i adapterem GPIO. Te pierwsze pozwalają na montaż „Malinki” np. z tyłu monitora. Z kolei adapter ułatwia dostęp do portów poprzez szczelinę w jednej ze ścianek. W pudełku są jeszcze termopady i klucz imbusowy. Za taki komplet polscy sprzedawcy życzą sobie około 130 złotych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.