Komunikaty PR

Cooler Master Storm Controller — uniwersalny gamepad już za chwilę trafi do sprz

2023-11-28  |  16:00
Biuro prasowe

Firma Cooler Master znana z komponentów komputerowych i wielu innowacyjnych rozwiązań zaprezentowała właśnie nowego gamepada Storm Controller.

Nowy kontroler wyróżnia się wyjątkową konstrukcją wyraźnie nawiązującą do gamepada do konsoli Xbox 360. Całość ma znajomy, ergonomiczny kształt, charakterystyczną dla tego producenta kolorystykę oraz ręcznie rzeźbione uchwyty z antypoślizgową teksturą HALO zapewniającą pewny chwyt podczas intensywnych sesji. Omawiany model waży zaledwie 220 gramów. 

 

Gamepad Cooler Master Storm Controller wyposażony został w hybrydowy pad kierunkowy (D-PAD), który powinien zostać szczególnie doceniony przez miłośników bijatyk. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo wybrać dany kierunek, jednocześnie ułatwiając ruchy i ukosy, tym samym zapewniając sobie przewagę w rozgrywce. Producent chwali się też odpowiednio dostrojonymi spustami, które mają zapewniać wysoką precyzję i brak przypadkowych naciśnięć.

Storm Controller jest kompatybilny nie tylko z komputerami PC, ale także z urządzeniami z systemem Android czy OTT TV. Łatwo łączy się również z iPhonem, iPadem czy Apple TV. Można go podłączyć za pomocą przewodu USB-C lub bezprzewodowo za pośrednictwem sieci Bluetooth 5.0. Co istotne, nie wymaga przy tym instalacji dodatkowego oprogramowania — mówimy zatem o urządzeniu typu Plug-and-Play. Ponadto Cooler Master deklaruje aż 40-godzinny czas pracy na baterii.

 

Warto wspomnieć o dostępności wbudowanych profilów bezprzewodowych (maks. do 4), dzięki którym gracze mogą łatwo i szybko przełączać się między urządzeniami bez konieczności rozłączania i ponownego parowania. Co więcej, w systemie Android gamepad wchodzi w unikalny tryb „Funkcji multimedialnych”. Ta funkcja umożliwia kontrolerowi sterowanie kursorem i np. odtwarzanie multimediów na urządzeniu z ekranem dotykowym.

Cooler Master Storm Controller oferuje obsługę dodatkowego uchwytu dla smartfonów o nazwie Cradle, który posiada system łatwej regulacji szerokości (od 6,5 do 8,5 cm) oraz nachylenia w zakresie do 220 stopni. Gracze mogą zatem łatwo ustawić swoje ekrany mobilne pod kątem idealnym do swojego stylu gry i komfortu. 

 

Cooler Master Storm Controller trafi do europejskich konsumentów w grudniu tego roku w cenie 40 euro. Produkt sprzedawany będzie w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Uchwyt Cradle dostępny będzie osobno w cenie 10 euro.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Modernizacja IT kluczem dla rozwoju polskiego przemysłu i energetyki Biuro prasowe
2024-03-04 | 11:30

Modernizacja IT kluczem dla rozwoju polskiego przemysłu i energetyki

Modernizacja IT kluczem dla pewnego rozwoju polskiego przemysłu i energetyki Gospodarka kraju może wiele zyskać na zabezpieczonym sektorze energetycznym i prężnym przemyśle. By zapewnić
IT i technologie SOFTSWISS, firma z branży IT, świętuje swoje 15-lecie
2024-03-04 | 10:00

SOFTSWISS, firma z branży IT, świętuje swoje 15-lecie

W tym roku kluczowy gracz z zakresu IT w Polsce, międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS, obchodzi swoje 15-lecie. Ten światowy deweloper oprogramowania działa w branży iGaming jako
IT i technologie Ewolucja rynku serwerów w 2024 roku
2024-03-04 | 01:00

Ewolucja rynku serwerów w 2024 roku

Rok 2024 zwiastuje znaczące przemiany w sektorze infrastruktury serwerowej. Rynek skupia się na aspektach takich jak efektywność energetyczna, przełomowe rozwiązania w zakresie sztucznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Transport

Brak przepisów i odpowiedniej infrastruktury wstrzymuje rozwój autonomicznych pojazdów. Hamulcem są także obawy o bezpieczeństwo

Cyberzagrożenia, błędy w oprogramowaniu i konieczność dopasowania infrastruktury drogowej – to część barier, które stoją w tej chwili na drodze do rozwoju autonomicznego transportu. Jednak eksperci wskazują, że najistotniejsze są regulacje, które nie nadążają za rozwojem technologii. Obecnie część przepisów ruchu drogowego blokuje testowanie najnowocześniejszych systemów wspierających kierowców. Znowelizowanie prawa w tym obszarze resort infrastruktury zaplanował na I kwartał 2025 roku. Kolejnym wyzwaniem będzie przekonanie użytkowników do autonomicznego transportu.

Edukacja

Wpływ robotyzacji na rynek pracy będzie bardziej widoczny w ciągu dekady. To dobry czas na zaplanowanie zmian w systemie edukacji i zabezpieczenia społecznego

O automatyzacji i robotyzacji wiele mówi się w kontekście rynku pracy i zastępowania ludzi na niektórych stanowiskach, jednak obawy, że doprowadzą one do zapaści na rynku pracy i bezrobocia, wydają się przesadzone. Zdaniem ekspertów roboty częściowo odpowiedzą na problem niedoborów na rynku pracy związanych m.in. ze starzeniem się społeczeństwa, a ponadto wygenerują popyt na wiele nowych stanowisk. Pozytywne skutki automatyzacji są o tyle możliwe, że jest jeszcze sporo czasu, żeby przygotować się do zmian. Powinny one obejmować m.in. kwestie podnoszenia kompetencji cyfrowych i zabezpieczenia społecznego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.