Komunikaty PR

Cyfryzacja bez ryzyka. Spotkanie dla MŚP - Białystok

2024-05-14  |  01:00
Kontakt
Marta Trzepla
Monday

Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl

Cyfryzacja bez ryzyka to cyfryzacja z głową. Spotkanie edukacyjne Symfonii dla sektora MŚP

Przedsiębiorcy dzięki zmianie terminu KSeF dostali dodatkowy czas, który mogą przeznaczyć na pozyskanie wiedzy oraz środków na rozwój firmy. Przejście na cyfrowy obieg dokumentów, wewnętrzne audyty, szkolenia pracowników i inne działania, prowadzące do zwiększenia stopnia digitalizacji biznesu, wymagają znajomości tematu i współpracy ze specjalistami. Te zagadnienia, a także informacje o możliwościach pozyskania źródeł finansowania, znajdą się w programie skierowanych do przedsiębiorców spotkań „Cyfryzacja bez ryzyka”. Wydarzenie odbędzie się 22 maja w Białymstoku. Partnerem spotkania jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Nowy termin obowiązywania Krajowego systemu e-faktur (KSeF) pozwala firmom na spojrzenie z szerszej perspektywy i przygotowanie się na strategiczną zmianę. Dlaczego jedne firmy osiągają sukces w krótkim czasie, a inne, w tym wielkie koncerny, upadają? W jaki sposób wiąże się to z uwzględnieniem najnowszych trendów w biznesie? Na te pytanie odpowiedzą prowadzący spotkania, pokazując jednocześnie konkretne przykłady strategii przedsiębiorców w digitalizacji. Omówione zostaną także zagadnienia związane między innymi z eDoręczeniami, Dyrektywą UE NIS2, JPK_KR / PD / ST oraz wyniki rządowego audytu KSeF wraz z kwestiami wewnątrzunijnego fakturowania. Kluczowe według ekspertów jest zrozumienie, że faktura elektroniczna jest tylko jednym z elementów cyfrowego obiegu dokumentów, którego całościowe wdrożenie przynosi znacznie większe korzyści.

Dostawcy oprogramowania dla biznesu skupiają się w ostatnich latach na rozwiązaniach technologicznych pomagających przedsiębiorcom w dostosowaniu się do regulacji prawnych. Wielość i tempo zmian są źródłem niepewności dla małych i średnich przedsiębiorstw.  Przeprowadzone przez Symfonię wraz z Fundacją Digital Poland badanie wskazało najpilniejsze potrzeby oraz obawy MŚP związane z e-fakturowaniem i cyfryzacją. Odsunięcie w czasie daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF, który stanowi ewolucję w cyfryzacji obiegu dokumentów fiskalnych, pozwala na bardziej zaplanowane i przemyślane przejście na cyfrową ścieżkę biznesu.

Biznes rozumie potrzebę i generalne korzyści z cyfryzacji, ale potrzebuje dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku transformacji. Sprawdziliśmy, czego brakuje przedsiębiorcom, żeby chcieli i mogli wejść w proces. Po pierwsze, chcą zrozumiałych przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych. Po drugie, oczekują, że inwestycja będzie w zasięgu ich możliwości finansowych. Podczas spotkań biznesowych przedstawiamy studia przypadków, udzielamy podpowiedzi oraz zapewniamy bezpłatne, eksperckie doradztwo – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.

Cykl spotkań biznesowych Cyfryzacja bez ryzyka to cyfryzacja z głową” organizowany jest przez Symfonię wraz z Partnerami firmy oraz Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w 7 miastach Polski (Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław). Szczegóły dostępne są na symfonia.pl/blog/sniadania-cyfryzacja/.  Wstęp jest bezpłatny, ale możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.