Komunikaty PR

Cyfryzacja bez ryzyka. Spotkanie Symfonii dla MŚP - Warszawa

2024-05-14  |  01:00
Kontakt
Marta Trzepla
Monday

Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl

Cyfryzacja bez ryzyka to cyfryzacja z głową. Spotkanie edukacyjne Symfonii dla sektora MŚP

Przedsiębiorcy dzięki zmianie terminu KSeF dostali dodatkowy czas, który mogą przeznaczyć na pozyskanie wiedzy oraz środków na rozwój firmy. Przejście na cyfrowy obieg dokumentów, wewnętrzne audyty, szkolenia pracowników i inne działania, prowadzące do zwiększenia stopnia digitalizacji biznesu, wymagają znajomości tematu i współpracy ze specjalistami. Te zagadnienia, a także informacje o możliwościach pozyskania źródeł finansowania, znajdą się w programie skierowanych do przedsiębiorców spotkań „Cyfryzacja bez ryzyka”. Najbliższe już 21 maja w Warszawie.

Nowy termin obowiązywania Krajowego systemu e-faktur (KSeF) pozwala firmom na spojrzenie z szerszej perspektywy i przygotowanie się na strategiczną zmianę. Dlaczego jedne firmy osiągają sukces w krótkim czasie, a inne, w tym wielkie koncerny, upadają? W jaki sposób wiąże się to z uwzględnieniem najnowszych trendów w biznesie? Na te pytanie odpowiedzą prowadzący spotkania, pokazując jednocześnie konkretne przykłady strategii przedsiębiorców w digitalizacji. Omówione zostaną także zagadnienia związane między innymi z eDoręczeniami, Dyrektywą UE NIS2, JPK_KR / PD / ST oraz wyniki rządowego audytu KSeF wraz z kwestiami wewnątrzunijnego fakturowania. Kluczowe według ekspertów jest zrozumienie, że faktura elektroniczna jest tylko jednym z elementów cyfrowego obiegu dokumentów, którego całościowe wdrożenie przynosi znacznie większe korzyści.

Dostawcy oprogramowania dla biznesu skupiają się w ostatnich latach na rozwiązaniach technologicznych pomagających przedsiębiorcom w dostosowaniu się do regulacji prawnych. Wielość i tempo zmian są źródłem niepewności dla małych i średnich przedsiębiorstw.  Przeprowadzone przez Symfonię wraz z Fundacją Digital Poland badanie wskazało najpilniejsze potrzeby oraz obawy MŚP związane z e-fakturowaniem i cyfryzacją. Odsunięcie w czasie daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF, który stanowi ewolucję w cyfryzacji obiegu dokumentów fiskalnych, pozwala na bardziej zaplanowane i przemyślane przejście na cyfrową ścieżkę biznesu.

Biznes rozumie potrzebę i generalne korzyści z cyfryzacji, ale potrzebuje dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku transformacji. Sprawdziliśmy, czego brakuje przedsiębiorcom, żeby chcieli i mogli wejść w proces. Po pierwsze, chcą zrozumiałych przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych. Po drugie, oczekują, że inwestycja będzie w zasięgu ich możliwości finansowych. Podczas spotkań biznesowych przedstawiamy studia przypadków, udzielamy podpowiedzi oraz zapewniamy bezpłatne, eksperckie doradztwo – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.

Cykl spotkań biznesowych Cyfryzacja bez ryzyka to cyfryzacja z głową” organizowany jest przez Symfonię wraz z Partnerami firmy oraz Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w 7 miastach Polski (Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław). Szczegóły dostępne są na symfonia.pl/blog/sniadania-cyfryzacja/.  Wstęp jest bezpłatny, ale możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.