Komunikaty PR

Czy biura mogą funkcjonować bez drukarki?

2024-02-16  |  10:00
Biuro prasowe

W dobie tak dynamicznej i powszechnej digitalizacji wiele osób zastanawia się, czy drukarki wciąż są niezbędnym narzędziem w dzisiejszych biurach. Jednak papier od zawsze pełnił istotną funkcję w świecie biznesu. Wydrukowane dokumenty były i nadal są nieodłącznym elementem wielu procesów formalnych. Nadal istnieją sytuacje, w których to właśnie drukowane materiały są wymagane, jak np. umowy, raporty finansowe czy dokumenty urzędowe, jednak coraz częściej pracujemy na materiałach online. Czy w takim razie, biura i sektor administracji mógłby sprawnie funkcjonować bez urządzeń do druku?

 

Należy przyznać, że rola drukarek ulega zmianie – szczególnie że posiadają one obecnie bardzo pomocne funkcje. Urządzenia drukujące są bardziej zaawansowane technologicznie, oferują możliwość wydruków w jakości zbliżonej do druku offsetowego, skanowanie, kopiowanie, a także bezpośrednie przesyłanie dokumentów do chmury czy integracji z systemami zarządzania materiałami. Warto podkreślić rolę digitalizacji zasobów przy pracy rozproszonej, zwłaszcza że w erze cyfrowej, firmy coraz częściej decydują się na przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej. Dzięki temu pracownicy bez względu na swoją lokalizację mogą wykonywać służbowe zobowiązania i mieć dostęp do zasobów organizacji. W tym kontekście skanery odgrywają kluczową rolę, umożliwiając przekształcenie materiałów papierowych w wersję cyfrową, co ułatwia zarządzanie danymi, ich wyszukiwanie i udostępnianie. Tworzenie cyfrowych wersji dokumentów jest bardzo ważne nie tylko z perspektywy nowego modelu współpracy, ale również przy budowaniu bezpieczeństwa biznesu. Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne chronią firmę przed cyber-naruszeniami – zmniejszając podatność na ataki poprzez ograniczenie dostępu użytkownika oraz uprawnień na poziomie urządzenia. Dodatkowe te rozwiązania umożliwiają ochronę integralności rozwiązania w tym: wykrywanie włamań, bezpieczny rozruch, cyfrowo podpisane oprogramowanie sprzętowe i szyfrowane połączenia typu end-to-end. Ochroną objęte są również przetwarzane dokumenty poprzez szyfrowanie, zabezpieczenia pamięci masowej oraz rozwiązania w zakresie bezpiecznego drukowania. Materiały są szyfrowane podczas przesyłania danych drukowania z komputera do urządzenia za pomocą szyfrowania SSL/TLS, które zapewnia bezpieczeństwo danych i uniemożliwia ich odczytanie.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na sprawny i intuicyjny wydruk oraz bezpieczne zarządzanie danymi. Warto jednak podkreślić, że wydajne funkcjonowanie drukarek i skanerów wymaga odpowiedzialnego podejścia do eksploatacji. Wybór odpowiednich tonerów lub tuszy, jest kluczowy dla zapewnienia niezawodności i trwałości sprzętu. Ponadto, coraz większą popularność zdobywa temat recyklingu urządzeń oraz regeneracji tonerów, co nie tylko przyczynia się do zmniejszenia kosztów, ale także ma pozytywny wpływ na ekologię, zmniejszając ilość odpadów. Przy wyborze urządzeń do wyposażenia siedziby firmy, warto szukać rozwiązań wspierających ochronę środowiska. Decydując się na trwale i wydajne rozwiązania oraz przestrzegając terminów przeglądów – przedłużamy życie rozwiązania, ale również generujemy realną oszczędność z perspektywy organizacji. Warto wybierać sprzęty, które umożliwiają wymianę modułową, dzięki czemu ewentualna naprawa przebiega sprawnie, i może on dłużej służyć w organizacji.

Rola drukarek ewoluuje, nie oznacza to, że biura mogą całkowicie zrezygnować z drukarek i papieru. Nadal istnieją sytuacje, w których dokumenty papierowe są niezbędne, a drukarki i skanery są nieodłącznym elementem procesu zarządzania materiałami. Kluczem jest jednak wdrażanie rozwiązań, które pozwolą firmie dynamicznie się rozwijać i umożliwią cyfryzacje zasobów. Możemy osiągnąć równowagę między tradycyjnym i cyfrowym światem biznesu, zapewniając efektywność, wydajność oraz dbając przy tym o środowisko.

Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w firmie Brother

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie F5 Networks wzmacnia zespół liderów Biuro prasowe
2024-04-27 | 10:30

F5 Networks wzmacnia zespół liderów

Firma F5, Inc. (NASDAQ: FFIV), globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji wielochmurowych, powołuje dwóch nowych członków zespołu kierowniczego. Lyra
IT i technologie Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI
2024-04-26 | 15:00

Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI

Świat goni za AI, prywatne firmy prześcigają się w kolejnych osiągnięciach, a na polskich uczelniach w kwestii edukacji w zakresie sztucznej inteligencji wciąż pozostaje wiele do
IT i technologie Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
2024-04-26 | 13:00

Strategiczna współpraca AWS i Deloitte

AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.