Dahua C900 PLUS — szybkie nośniki M.2 NVMe
Firma Dahua słynąca m.in. z przystępnych cenowo SSD oferuje również dyski dla bardziej wymagających klientów. Seria C900 PLUS powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych entuzjastów.
Dahua C900 PLUS to linia dysków SSD wykonana w formacie M.2 2280, która obsługuje interfejs PCIe 3.0 x4 oraz protokół NVMe 1.3. Wszystkie modele z tej rodziny bazują na pamięciach 3D TLC NAND Flash. Jak sugeruje specyfikacja techniczna nośników, powinny one zagwarantować sekwencyjny odczyt nawet do 3400 MB/s, oraz sekwencyjny zapis do 3000 MB/s (w przypadku wersji 1 TB).
Omawiane nośniki wyróżniają się srebrnym, w pełni metalowym radiatorem mającym za zadanie zapewnić dyskom pracę przy odpowiednio niskich temperaturach. Produkty z serii C900 PLUS cechują się także obsługą technik S.M.A.R.T, TRIM, NCQ oraz funkcji korekcji błędów LDPC ECC. Współczynnik MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) został oszacowany na 1,5 mln godzin.
Producent ma w swojej ofercie trzy modele dysków Dahua C900 PLUS. Mowa o wariantach SSD-C900VN256G, SSD-C900VN512G oraz SSD-C900VN1TB o pojemności kolejno 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Każdy powinien więc łatwo dopasować wariant do swojego komputera osobistego. Kupujący może liczyć na 3-letnią gwarancję producenta.
Nośniki SSD Dahua C900 PLUS są już dostępne w polskich sklepach. Ich ceny zaczynają się już od ok. 100 zł za wersję 256 GB.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.