Dahua E800 — nowa seria nośników SSD dla oszczędnych konsumentów
Półprzewodnikowe nośniki SSD na dobre wyparły już talerzowe dyski twarde z komputerów zwykłych użytkowników. Potwierdza to najnowsza oferta firmy Dahua, która wprowadziła do swojej oferty bardzo przystępne cenowo modele z serii E800.
Dyski SSD 2,5” Dahua E800 łączą się z komputerem za sprawą interfejsu SATA III 6 Gb/s. Producent zastosował w nich pamięci 3D TLC, które powinny zagwarantować sekwencyjną prędkość odczytu do 550 MB/s oraz sekwencyjny zapis do 490 MB/s. SSD Dahua wyposażono w chip 3D od czołowych producentów, a także kontroler o wysokiej jakości. Ponadto cechują się prostą, typową dla 2,5-calowych nośników budową, a zatem można być spokojnym o łatwą instalację oraz kompatybilność z wieloma komputerami.
W sumie przygotowano trzy różne warianty pojemnościowe omawianych dysków. Mowa o modelach 128 GB (DHI-SSD-E800S128G), 256 GB (DHI-SSD-E800S256G) oraz 512 GB (DHI-SSD-E800S512G). Konsument może więc wybrać dysk idealny dla swoich potrzeb. Nośniki Dahua E800 obsługują technologie TRIM oraz NCQ, a ich średni okres międzyawaryjny (MTBF) oszacowano na 1,5 mln godzin.
Dyski SSD 2,5” Dahua E800 są już dostępne w polskich sklepach. Ich ceny zaczynają się już od ok. 60 zł. Użytkownik może liczyć na 3-letnią gwarancję producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.