Dahua E900 — przystępne nośniki M.2 NVMe o efektownym designie
W dzisiejszych czasach szybkie dyski M.2 NVMe stają się coraz bardziej przystępne. Wyraźnie widać to chociażby po ofercie firmy Dahua, która proponuje niedrogie, lecz bardzo atrakcyjne modele z serii E900 dla komputerów osobistych.
Nośniki SSD Dahua E900 występują w popularnym formacie M.2 2280. Obsługują interfejs PCIe 3.0 x4 oraz wspierają protokół NVMe 1.3. Wszystkie produkty z tej serii zostały oparte na pamięciach 3D TLC i wysokowydajnym kontrolerze. Wedle zapewnień producenta są w stanie zapewnić sekwencyjny odczyt nawet do 2000 MB/s oraz sekwencyjny zapis do 1600 MB/s.
Ważnym elementem omawianych nośników jest metalowy radiator, który nie tylko dodaje produktom unikalnego charakteru, ale również dba o zachowanie niskich temperatur podczas pracy. Co więcej, dyski Dahua E900 wyposażone są w inteligentną technologię kontrolowania temperatury, dzięki czemu użytkownik powinien być spokojny o ich żywotność.
Nośniki obsługują technologie S.M.A.R.T, TRIM, NCQ, a także technikę korekcji błędów LDPC ECC. MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) został oszacowany przez producenta na 1,5 mln godzin. Warto wspomnieć również o rozsądnym okresie rękojmi. Wybierając każdy model z serii można liczyć na trzy lata gwarancji producenta, co jest standardem w tym segmencie.
Na ten moment producent oferuje cztery dyski z serii E900. Na stronie internetowej firmy wyróżnione są następujące warianty: SSD-E900N128G, SSD-E900N256G, SSD-E900N512G i SSD-E900N1TB. Jak widać po ich oznaczeniu, cechują się one pojemnością 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Każdy powinien zatem łatwo dopasować wersję do swoich potrzeb.
Nośniki SSD Dahua E900 są już dostępne w polskich sklepach. Ich ceny zaczynają się już od ok. 84 zł za wersję 128 GB.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.