Daichi Kato nowym dyrektorem Panasonic Mobile Solutions Business Division Europe
Daichi Kato, który pełnił funkcję kierowniczą w firmie Panasonic przez prawie 20 lat, posiada bogate doświadczenie w zakresie międzynarodowych operacji B2B. Pracował w Japonii, Ameryce Północnej oraz - przez ponad połowę swojej kariery - w Europie. Przez ten czas zdobywał doświadczenie w dziale produkcji, operacyjnym oraz sprzedaży w Panasonic Mobile Solutions Business.
- Panasonic TOUGHBOOK zbudował silną reputację dzięki innowacyjnym, ergonomicznie zaprojektowanym, wzmocnionym notebookom, tabletom i urządzeniom przenośnym. Będziemy kontynuować tę ekspansję, ale planujemy pójść jeszcze dalej - wyjaśnia Kato. - Nasze kompleksowe rozwiązania mobilne obejmują nie tylko urządzenia. To także Gemba Process Innovation do analizy procesów klienta i projektowania nowych rozwiązań technologicznych; Proservices do projektowania i realizacji niestandardowych wdrożeń oraz Enterprise Software Solutions do projektowania aplikacji dla klientów oraz narzędzi do zarządzania systemami Android i Windows, a także monitorowania urządzeń w czasie rzeczywistym.
Daichi Kato dołączył do Panasonic w 2002 roku. Posiada tytuł MBA uzyskany w europejskiej szkole biznesowej HEC Paris. Uczestniczył także w programie kształcenia kadry kierowniczej w London Imperial College Business School oraz w National University of Singapore Business School.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.