Daniela Idi nową dyrektor marketingu EMEA w firmie Motorola
1 lutego 2024 r.: Motorola powołała Danielę Idi na stanowisko dyrektora ds. marketingu w Motorola Business Group dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz Afryka). Daniela Idi od 2020 roku pracowała w strukturach Lenovo jako dyrektor ds. marketingu konsumenckiego i terytorialnego EMEA oraz globalna dyrektor ds. marketingu konsumenckiego premium.
Nowa dyrektor wniesie bogate doświadczenie w marketingu na rynku konsumenckim, zwiększając potencjał marki Motorola w zakresie rozwoju zarówno nowych produktów, jak i dedykowanych dla nich usług. W nowej roli Daniela Idi będzie odgrywać kluczową rolę budowaniu strategii rozwoju marki, dostarczaniu klientom oraz partnerom biznesowym produktów zgodnych z filozofią marki oraz poszerzaniu jej ambicji na rynku mobilnym. Motorola obecnie realizuje swój plan wzrostu w regionie EMEA, oczekując na zakończenie bieżącego roku kalendarzowego (FY24) i nowe możliwości umocnienia swojej rynkowej pozycji w nadchodzącym roku obrotowym (FY25).
Motorola jest częścią Lenovo Inteligent Devices Group – jednostki biznesowej obejmującej operacje Lenovo w segmencie PC, Smart Devices oraz Mobile Business Group. Portfolio produktów, oprogramowania oraz usług obejmuje: komputery PC i smartfony, a także urządzenia inteligentne, i rozwiązania do rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości (AR/VR).
- Jestem dumna z tego, że mogę dołączyć do zespołu marketingu Motorola w regionie EMEA, w tak kluczowym i niezwykle istotnym momencie rozwoju naszej marki – powiedziała Daniela Idi. – Obserwując z perspektywy mojej pracy w Lenovo jak duży sukces odniosła Motorola w ciągu ostatnich czterech lat, wierzę, że marka jest obecnie w jak najlepszej formie, aby ten wzrost kontynuować. Dysponujemy fantastyczną linią produktów, wzorcowym w branży podejściem do innowacji oraz znakomitymi partnerami, takimi jak Instytut Pantone. Myślę, że z moją pasją i doświadczeniem w segmentach technologii oraz lifestyle, będę mogła się przyczynić do tego, że Motorola stanie się jednym z liderów branży mobilnej.
Zanim dołączyła do Lenovo, Daniela Idi pracowała w międzynarodowych firmach z branży modowej oraz dóbr luksusowych (LVMH Group, Coty Inc. oraz Luxottica Group). Jej doświadczenie obejmuje również portfolio z sektora nowych technologii. Od 2016 roku zajmuje się opracowywaniem strategii rynkowych zarówno dla smartfonów, jak i komputerów PC.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.