DataArt sprawdzi jakość życiorysu
DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, uruchomiła CV Duck, usługę pozwalającą na weryfikację CV programistów. Eksperci HR i redaktorzy poprawiają błędy i poradzą, jak ustrukturyzować dokument, opisać doświadczenie i umiejętności zawodowe.
Usługa wystartowała w 2019 roku, jednak na początku działała tylko na Ukrainie i w Rosji. W 2020 roku na liście pojawiły się kolejne kraje; głównie te, w których znajdują się centra rozwoju oprogramowania DataArt. Teraz obejmuje również Polskę, Bułgarię, Armenię i inne kraje Unii Europejskiej, Argentynę, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.
Aby uzyskać rekomendacje, wystarczy przesłać własną wersję dokumentu na cvduck.pro. Po około dziesięciu dniach, użytkownik serwisu otrzyma zredagowaną wersję CV z komentarzami rekrutera i redaktora. Eksperci udzielają rekomendacji dotyczących treści (struktura, objętość, format prezentacji, dostępność ważnych danych itp.) i formy - sprawdzają styl, pisownię i interpunkcję w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim. W przeciwieństwie do innych serwisów, wszystkie komentarze w CV Duck są pisane przez specjalistów DataArt, a nie zautomatyzowany system.
Pod względem specjalizacji, CV Duck jest szczególnie popularny wśród inżynierów QA, którzy stanowią 14 proc. wszystkich zgłoszeń. 13 proc. CV zostało przesłanych przez programistów JavaScript, 12,5 proc. - przez Project Managerów, a nieco ponad 7 proc. - przez programistów Java.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.