Delock wprowadza kartę WLAN z obsługą WiFi 6 i Bluetooth 5.1
Szybka i niezawodna łączność bezprzewodowa - standard w urządzeniach mobilnych, w dalszym ciągu opcja w PC. Dla tych, którzy chcą uwolnić się od przewodów, Delock proponuje komplet najnowszych modułów w formie karty WLAN ze złączem PCI Express.
Delock 89049 to adresowana do posiadaczy komputerów przepustka do bezprzewodowego świata. Karta WLAN niemieckiego producenta obsługuje najnowszy standard WiFi 6 (802.11ax) i pracuje w dwóch zakresach częstotliwości - 2,4 i 5 GHz. Urządzenie ma dwie wymienne anteny zewnętrzne ze złączem RP-SMA i wspiera technologię MU-MIMO. Maksymalna przepustowość wynosi 2400 Mbps przy pracy w trybie 2x2 w standardzie 802.11ax.
Oprócz łączności WiFi karta WLAN Delock 89049 dodaje łączność w standardzie Bluetooth 5.1. Dzięki niej można szybko wymieniać dane z kompatybilnymi urządzeniami i wygodniej podłączać peryferia takie jak: klawiatury, myszy czy słuchawki. W porównaniu do Bluetooth 4.2, użytkownik zyskuje lepszy zasięg i szybszy transfer danych, co powinno pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania.
Karta bezprzewodowa Delock 89049 jest wyposażona w interfejs PCI Express 3.0 i zajmuje jeden slot w obudowie. Moduł Bluetooth wymaga dodatkowo pojedynczego, wewnętrznego gniazda USB na płycie głównej. Karta WLAN Delock 89049 już pojawia się w ofertach pierwszych sklepów. Jej ceny zaczynają się od około 230 zł.
Dane techniczne - model 89049:
- interfejs: PCI Express 3.0 + 4-pinowy header USB
- złącza antenowe: RP-SMA
- chipset: Intel AX200
- obsługiwane standardy WiFi:
- WiFi 6 (802.11ax)
- WiFi 5 (802.11ac)
- WiFi 4 (802.11n)
- 802.11a/b/g
- obsługiwane pasma: 2,4 GHz, 5 GHz
- standard Bluetooth: 5.1
- maksymalna przepustowość: do 2400 Mbps @ 2x2 802.11ax
- szyfrowanie: WEP, WPA, WPA2, WPA3
- anteny:
- zewnętrzne, wielokierunkowe
- odłączane, z gniazdem RP-SMA
- uzysk: 2 dBi
- impedancja: 50 Ohm
- Wspierane technologie: DFS, WPS, MU-MIMO
Zawartość zestawu:
- karta PCI Express
- ramka (śledź)
- dwie anteny zewnętrzne
- przewód 4-pinowy USB o długości 30 cm
- instrukcja obsługi
Wymagania systemowe:
- PC z systemem Windows 10
- 1 wolny slot PCI Express
- 1 złącze USB (wewnętrzne) na płycie głównej

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.