Delock wprowadza kartę WLAN z obsługą WiFi 6 i Bluetooth 5.1
Szybka i niezawodna łączność bezprzewodowa - standard w urządzeniach mobilnych, w dalszym ciągu opcja w PC. Dla tych, którzy chcą uwolnić się od przewodów, Delock proponuje komplet najnowszych modułów w formie karty WLAN ze złączem PCI Express.
Delock 89049 to adresowana do posiadaczy komputerów przepustka do bezprzewodowego świata. Karta WLAN niemieckiego producenta obsługuje najnowszy standard WiFi 6 (802.11ax) i pracuje w dwóch zakresach częstotliwości - 2,4 i 5 GHz. Urządzenie ma dwie wymienne anteny zewnętrzne ze złączem RP-SMA i wspiera technologię MU-MIMO. Maksymalna przepustowość wynosi 2400 Mbps przy pracy w trybie 2x2 w standardzie 802.11ax.
Oprócz łączności WiFi karta WLAN Delock 89049 dodaje łączność w standardzie Bluetooth 5.1. Dzięki niej można szybko wymieniać dane z kompatybilnymi urządzeniami i wygodniej podłączać peryferia takie jak: klawiatury, myszy czy słuchawki. W porównaniu do Bluetooth 4.2, użytkownik zyskuje lepszy zasięg i szybszy transfer danych, co powinno pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania.
Karta bezprzewodowa Delock 89049 jest wyposażona w interfejs PCI Express 3.0 i zajmuje jeden slot w obudowie. Moduł Bluetooth wymaga dodatkowo pojedynczego, wewnętrznego gniazda USB na płycie głównej. Karta WLAN Delock 89049 już pojawia się w ofertach pierwszych sklepów. Jej ceny zaczynają się od około 230 zł.
Dane techniczne - model 89049:
- interfejs: PCI Express 3.0 + 4-pinowy header USB
- złącza antenowe: RP-SMA
- chipset: Intel AX200
- obsługiwane standardy WiFi:
- WiFi 6 (802.11ax)
- WiFi 5 (802.11ac)
- WiFi 4 (802.11n)
- 802.11a/b/g
- obsługiwane pasma: 2,4 GHz, 5 GHz
- standard Bluetooth: 5.1
- maksymalna przepustowość: do 2400 Mbps @ 2x2 802.11ax
- szyfrowanie: WEP, WPA, WPA2, WPA3
- anteny:
- zewnętrzne, wielokierunkowe
- odłączane, z gniazdem RP-SMA
- uzysk: 2 dBi
- impedancja: 50 Ohm
- Wspierane technologie: DFS, WPS, MU-MIMO
Zawartość zestawu:
- karta PCI Express
- ramka (śledź)
- dwie anteny zewnętrzne
- przewód 4-pinowy USB o długości 30 cm
- instrukcja obsługi
Wymagania systemowe:
- PC z systemem Windows 10
- 1 wolny slot PCI Express
- 1 złącze USB (wewnętrzne) na płycie głównej
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.