Komunikaty PR

DevCon - deweloperzy Zebra Technologies rozmawiają o AI, mobilności i UX

2023-09-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Zebra Technologies, wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych, umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, zaprezentuje podczas globalnej konferencji deweloperów DevCon swoje zdolności w obszarze sztucznej inteligencji, łączności, mobilności i doświadczenia użytkownika (UX) na obrzeżach biznesu, które ukształtują przyszłość pracy w branży.

Od 13 do 15 września w Madrycie, w Hiszpanii, grupa liderów technologicznych, deweloperów, badaczy i inżynierów z Zebra Technologies, Google, Qualcomm, Deepsense.ai, antuit.ai i Humans in the Loop weźmie udział w prezentacjach, dyskusjach panelowych i warsztatach zbudowanych wokół tych tematów dla uczestników z globalnej społeczności deweloperów.

"Podkreślamy, w jaki sposób programiści mogą wykorzystać połączenie łączności, mobilności i cyfrowej inteligencji dzięki sztucznej inteligencji, aby zapewnić użytkownikom końcowym dopasowane doświadczenia" - powiedział Tom Bianculli, dyrektor ds. technologii w Zebra Technologies, który wygłosi przemówienie otwierające konferencję. "Przedstawiamy wizję tego, jak możemy współpracować i wspierać naszą społeczność programistów w łączeniu się, uczeniu, budowaniu i dostarczaniu wartości dla ich organizacji i naszych wspólnych klientów".  

Rozmowy i warsztaty obejmą szereg popularnych tematów dla programistów AI, począwszy od tego, jak tworzyć aplikacje do przetwarzania przestrzennego w rzeczywistości rozszerzonej dla przedsiębiorstw, po naukę projektowania algorytmów przetwarzania obrazu w oparciu o technologię głębokiego uczenia się.

Douglas Vaz Benitez, starszy dyrektor ds. rozwoju biznesu i dyrektor zarządzający w Hiszpani i Portugali w Qualcomm, opowie o sprzęcie potrzebnym do obliczeń neuronowych, podczas gdy liderzy antuit.ai (grupa Zebra Technologies) zaprezentują wspomagane podejmowanie decyzji przy użyciu studia modelowania o niskim / zerowym zapotrzebowaniu na kod, wykorzystującego uczenie maszynowe, naukę o danych i wiedzę specjalistyczną.

"Chcemy zademonstrować możliwości sztucznej inteligencji firmy Zebra naszej społeczności programistów, która stoi na czele przekształcania przyszłości pracy w rzeczywistość" - deklaruje Stuart Hubbard, starszy dyrektor ds. sztucznej inteligencji i zaawansowanego rozwoju w Zebra Technologies. "Wysyłamy wiadomość, że sztuczna inteligencja na brzegu sieci potrzebuje odpowiedniego sprzętu, takiego jak kamery, czujniki i urządzenia mobilne, aby uwolnić pełny potencjał sztucznej inteligencji. Sprawiamy, że sprzęt staje się częścią dzisiejszej historii AI". Hubbard wygłosi przemówienie na temat aplikacji Edge AI.

Dopełnieniem tematu sztucznej inteligencji będzie prezentacja Tomasza Kułakowskiego, założyciela i dyrektora generalnego Deepsense.ai, który opowie o dużych modelach językowych, ich obecnym i przyszłym wpływie oraz o tym, co oznaczają one dla świata deweloperów. Możliwość "czynienia dobra poprzez czynienie dobra" (ang. do well by doing good) zostanie omówiona podczas sesji z Tess Valbueną, dyrektorką operacyjną Humans in the Loop, która podzieli się wizją firmy polegającą na łączeniu społeczności dotkniętych konfliktami z pracą cyfrową poprzez dostarczanie etycznych adnotacji obrazu w celu zasilania rozwiązań AI i wizji komputerowej.

Rzecznik Google Android Enterprise, Pietro Maggi, wraz z Antonio Alonso Daroca, Android Enterprise Business Development Manager, EMEA, wygłoszą pasjonujące przemówienia na temat skrzyżowania mobilności i transformacji cyfrowej. Ich prezentacja obejmie integralną rolę, jaką mobilność może odegrać w cyfrowej transformacji, spojrzenie na Androida 14, bezpieczne udostępnianie danych między profilami, interfejsy programowania aplikacji (API) do zarządzania urządzeniami z Androidem, konwergencję urządzeń mobilnych z komputerami stacjonarnymi i ulepszenia telefonii.  

Wydarzenie poświęcone łączności, mobilności i UX obejmie również warsztaty na temat wykorzystania IoT w celu umożliwienia płynnego rejestrowania danych i zarządzania urządzeniami, zaawansowanego śledzenia zasobów za pomocą inteligentnych czujników i rejestratorów danych z obsługą cyfrową, rozwoju płatności mobilnych i odczytu portfeli mobilnych, wprowadzenia do szybkiego wdrażania przypadków użycia robotyki za pomocą najnowszych interfejsów API oraz prezentacji na temat tworzenia zoptymalizowanego, płynnego UX na urządzeniach z Androidem, iOS i Internetem. Konferencję zakończy przemówienie na temat UX wygłoszone przez Jamesa Morley-Smitha, globalnego dyrektora ds. doświadczenia użytkownika w Zebra Technologies.

KLUCZOWE WNIOSKI

  • DevCon, odbywająca się co dwa lata globalna konferencja deweloperów firmy Zebra, skupi się na przekształconym UX dzięki postępom w zakresie mobilności, łączności i cyfrowej inteligencji ze sztuczną inteligencją na krawędzi. 
  • Szereg starszych specjalistów firmy Zebra i zaproszonych gości z Google, Qualcomm, Deepsense.ai i Humans in the Loop wygłosi przemówienia i poprowadzi sesje.
  • Deweloperzy mogą zapoznać się z pełnym programem i zarezerwować swoje miejsce tutaj.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.