Komunikaty PR

Drill Deal od Red Dev Studio zmierza na Steam

2020-01-16  |  16:21

Red Dev Studio, notowany na NewConnect producent gier na platformy stacjonarne i mobilne, podpisał kolejną umowę z Ultimate Games, dzięki której swoją premierę na platformie Steam będzie miał symulator platformy wiertniczej Drill Deal. Gra powstanie dzięki kooperacji trzech spółek, a wydawcą będzie Ultimate Games.

Pierwszym efektem podpisania listu intencyjnego z Ultimate Games była decyzja Red Dev Studio o produkcji i wydaniu Drill Deal na platformie Steam. Symulator platformy wiertniczej swój debiut na  Steam będzie miał w drugim kawartale 2020 roku  (early access), a premiera pełnej wersji nastąpi w trzecim kwartale tego roku. – Symulatory cieszą się coraz większą popularnością, stąd decyzja o realizacji projektu z tego obszaru. Drill Deal to symulator z lekkim przymrużeniem oka. Gracz wcieli się w zarządcę platformy wiertniczej, na której poza rozwiązywaniem klasycznych problemów, jak awarie i zaopatrzenie, będzie mierzył się z nietypowymi sytuacjami, jak atak krakena, tsunami czy kradzieże, za którymi stoi UFO. Trailer gry dostępny jest już w serwisie Steam. – informuje Wojciech Sypko, prezes zarządu Red Dev Studio.

Jako zarządca platformy, gracz będzie kierował wydobyciem, a następnie sprzedażą surowca. Pozyskane środki będzie mógł inwestować w rozbudowę i zwiększenie wydajności platformy wiertniczej.

Trailer gry na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1083300/Drill_Deal/

We wrześniu 2019 roku Red Dev Studio oraz Ultimate Games zawarły list intencyjny w zakresie współpracy przy produkcji gier. Umowa dotyczyła stworzenia od dwóch do czterech gier wideo, których wydanie ma nastąpić w latach 2020-2022.

Strategia studia zakłada produkcję od trzech do czterech niskobudżetowych i wysokomarżowych gier rocznie na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne oraz konsole. Tytuły mają wyróżniać się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawą graficzną. W portfolio spółki znajdują się aktualnie następujące tytuły: Chicken Rider (PC, Mobile, Nintendo Switch), Professor Madhouse (PC, Mobile), Powertris (Mobile) oraz Down to Hell (PC, Mac, Nintendo Switch). W Down to Hell najważniejsze jest taktyczne podejście do walki. Gracz wciela się w rycerza, który musi uratować duszę tajemniczej dziewczynki z rąk krwiożerczych demonów.

Studio zaplanowało także na pierwszy kwartał 2020 roku m.in. premiery dwóch kolejnych tytułów: Powertris oraz Sokoban 3D w wersji na Switcha. W Powertris należy nie dać się ”zasypać”, odpowiednio i szybko układając pojawiające się bloczki. Natomiast w Sokoban 3D w wersji na Nintendo Switch, wprowadzono konwersję klasycznej gry logicznej z 2D na 3D. Zagadki przestrzenne mają stawiać gracza przed coraz trudniejszymi wyzwaniami, które na wyższych poziomach będą sprawiać (pozornie) wrażenie niemożliwych do rozwiązania łamigłówek.

W drugiej połowie roku, najprawdopodobniej w trzecim kwartale, zaprezentujemy kolejny nasz duży tytuł, jakim będzie Project X, czyli gra w klimacie post-apokaliptycznym. Wszelkie szczegóły podamy w późniejszym terminie. W chwili obecnej projekt jest w fazie planowania. – informuje prezes.

Wydawcą wszystkich dotychczasowych gier Red Dev Studio jest notowana na GPW spółka Ultimate Games.

O spółce:

Red Dev Studio SA to spółka gamingowa założona w 2016 roku przez Wojciecha Sypko. Firma produkuje gry na platformy stacjonarne i mobilne. Strategią spółki jest wydawanie kilku gier rocznie, wyróżniających się ciekawą fabułą
i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Studio szuka nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego. Koncentruje młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy mają już na koncie kilka wydanych gier. Produkcje spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Steam, App Store, Google Play i Ninetendo. Strategia studia zakłada produkcję kilku tytułów rocznie, o budżecie ok. 100 - 300 tys. zł. Oprócz podstawowej działalności  Red Dev Studio wykonuje także prace zlecone dla innych producentów gier takie jak: trailery do gier (filmy reklamowe), projekty gier, grafiki i animacje.

Od 2019 roku Red Dev Studio jest notowane na rynku NewConnect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID Biuro prasowe
2020-02-28 | 15:15

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o
IT i technologie Huawei Watch GT Sport i Watch GT Active teraz w nowej, atrakcyjnej cenie 499 zł
2020-02-28 | 12:15

Huawei Watch GT Sport i Watch GT Active teraz w nowej, atrakcyjnej cenie 499 zł

Huawei Watch GT Sport i Watch GT Active, inteligentne zegarki sportowe wyróżniające się wytrzymałą baterią i nowoczesnym designem, od 24 lutego można kupić w nowej rekomendowanej
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-02-28 | 09:25

Jak usprawnić druk etykiet na opakowania?

Właściciel jednej z plantacji borówki amerykańskiej miał za zadanie przyspieszyć konfekcjonowanie świeżych owoców, aby dotrzeć z dostawami na czas. Oprócz pracy związanej ze zbiorem owoców, czekał go także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Handel

PIE: Coroczna grypa bardziej spowalnia wzrost gospodarczy Polski, niż może to zrobić koronawirus. Wszystko zależy od skuteczności walki z tą epidemią

Wpływ koronawirusa na polską gospodarkę będzie zależał od tego, czy Chinom uda się zwalczyć epidemię w I kwartale roku, i od tego, kiedy dotrze on do Polski. Zdaniem Piotra Araka, dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, epidemia może obniżyć wzrost chińskiego popytu o 2 proc., co oznaczałoby dynamikę PKB na poziomie 5 proc., niższą niż w Polsce w 2018 roku. To nie powinno być odczuwalne przez polską gospodarkę. Jednak poważniejsze spowolnienie w Chinach na pewno odbije się na zamówieniach dla europejskiego, w tym również polskiego przemysłu.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Przedsiębiorcy mają czas do poniedziałku na zgłoszenie się do tzw. małego ZUS-u plus. W ciągu kilku tygodni Ministerstwo Rozwoju zaproponuje firmom kolejne ulgi

Poniedziałek 2 marca to ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń do tzw. małego ZUS-u plus, który wszedł w życie 1 lutego. W ciągu tego niespełna miesiąca skorzystało z tej możliwości 80 tys. małych firm, a łącznie małym ZUS-em objętych jest już 240 tys. podmiotów. Ministerstwo Rozwoju liczy na to, że część zaoszczędzonych pieniędzy przedsiębiorcy wykorzystają na rozwój działalności. W ciągu kilku tygodni resort ma zaproponować kolejny pakiet zachęt do inwestycji.

Praca

Rząd chce zachęcać młodych do pielęgniarstwa i położnictwa. Plan rozwoju tych zawodów rozpisany jest do 2030 roku

Zwiększenie liczby pielęgniarek i położnych w polskim systemie opieki zdrowotnej oraz powstrzymanie emigracji zarobkowej – to tylko niektóre z najważniejszych celów rządowej polityki na rzecz rozwoju obu tych zawodów. Rząd chce również zmotywować młodych ludzi do wyboru tej ścieżki kariery i utrzymać na rynku pracy osoby, które nabywają uprawnienia emerytalne. – Ważny jest również rozwój kompetencji i samodzielności – mówi Greta Kanownik, dyrektor w Ministerstwie Zdrowia. Temu służyć ma wprowadzenie porad pielęgniarskich w przychodniach.

 
 

Konsument

Ubój zwierząt w przydomowych rzeźniach nie zaszkodzi producentom mięsa. Nie powinien zagrażać także bezpieczeństwu żywności

– Ubój rolniczy w przydomowych rzeźniach nie zaszkodzi branży. Jeśli procedury będą przestrzegane, nic nikomu nie grozi – ocenia Wiesław Różański, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. Od połowy lutego każdy rolnik może otworzyć małą ubojnię i wprowadzać mięso na rynek na małą skalę, w ramach rolniczego handlu detalicznego czy działalności lokalnej. Dotychczas, jeśli chciał zabić zwierzę, musiał korzystać z pośrednictwa dużych zakładów. Teraz może to zrobić samodzielnie, ale konieczne jest jednak spełnienie szeregu kryteriów.