Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie działań w oparciu o zgromadzone informacje. Te rozwiązania znacznie zyskują na popularności, co potwierdzają dane. W 2022 r. aż 34% budujących dom zdecydowało się na inteligentne instalacje – wynika z analiz portalu Oferteo. Wśród popularnych urządzeń dedykowanych smart home (tj. inteligentnym domom) są systemy oświetlenia, kamery monitoringu, inteligentne domofony i wideodzwonki, sterowniki ogrzewaniem, klimatyzatory czy też systemy audio. Rozwiązania SMART pozwalają znacznie ułatwić obsługę sprzętu, zapewnić bezpieczeństwo, a nawet ograniczyć koszty – nic więc dziwnego, że zyskują zainteresowanie nie tylko konsumentów, ale również biznesu.
Siedziba nowoczesnej firmy powinna zostać wyposażona w inteligentne urządzenia, które mogą realnie wpłynąć na produktywność pracowników oraz ich komfort pracy. Od czujników temperatury, wilgotności powietrza i oświetlenia – pozwalające dopasować warunki w biurze do preferencji pracowników – aż po inteligentne sale spotkań umożliwiające rozpoznanie członków zespołu na podstawie skanu twarzy. Choć niektóre systemy i urządzenia mogą stwarzać wrażenie, jakby były z pogranicza science fiction, to są one już w zasięgu zarówno konsumentów, jak i biznesu.
Jednym z przykładów rozwiązań, które już dziś mogą wesprzeć proces tworzenia biura przyszłości, są urządzenia wielofunkcyjne. Te narzędzia - pozwalające na drukowanie, kopiowanie i faksowanie - odpowiednio podłączone do sieci organizacji mogą również znacznie usprawnić proces skanowania czy zapisywania dokumentów w wybranych folderach na dyskach sieciowych przypisanych do konkretnego pracownika. Tego typu ustawienia pomagają uniknąć bałaganu we wspólnych zasobach pracowników oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo „zgubienia” pliku na dysku. Obserwujemy obecnie wzrost zainteresowania narzędziami do digitalizacji zasobów organizacji oraz oprogramowania pozwalającego na automatyzację procesów obsługi dokumentacji. Firmy koncentrują się na wdrożeniu obiegu zasobów online, który będzie możliwie sprawny i intuicyjny, a przy tym bezpieczny. Powszechne staje się wprowadzenie rozwiązań sieciowych na rzecz rezygnacji z tych lokalnych, podłączonych do złącza USB. Wynika to z konieczności zdalnego monitorowania funkcjonowania sprzętu oraz możliwości reagowania w przypadku awarii. Dodatkowo warto pamiętać, że digitalizacja zasobów firmy ma ogromny wpływ na work-flow pracowników bez względu na lokalizacje, z której pracują.
Wdrożenie do infrastruktury druku urządzenia wielofunkcyjnego pozwala nie tylko na oszczędność miejsca, ale również środków. Korzystanie z jednego sprzętu z wieloma funkcjami jest tańsze niż posiadanie kilku urządzeń, które trzeba nie tylko kupić, ale również odpowiednio serwisować. Takie rozwiązanie może nie tylko wesprzeć biznes w obszarze druku, ale również w procesie administracji dokumentacją oraz digitalizacji zasobów. Ze względu na szeroki zakres możliwości oferowany przez ten sprzęt, idealnie nadaje się on biur lub też do użytku domowego. Dodatkowo ma on również funkcję zlecania druku bezpośrednio ze smartfona, co znacznie przyspiesza cały proces wydruku.
Lepsza koncentracja pracowników i większa produktywność to tylko niektóre z korzyści wdrożenia inteligentnych rozwiązań w organizacji. Te czynniki mają ogromny wpływ nie tylko na komfort pracy członków zespołów, ale również ogólne postrzeganie firmy. Biuro przyszłości może zostać stworzone już dziś, dlatego warto wyposażyć siedzibę firmy w rozwiązania, które pozwolą na wydajną i komfortową pracę jutra.
Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.