Komunikaty PR

DWIE NOWE SERIE PROFESJONALNYCH MONITORÓW 4K FIRMY PANASONIC

2020-10-13  |  15:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłosiła dostępność dwóch nowych monitorów LCD 4K UHD. Seria SQE1 to uniwersalne, zaawansowane monitory profesjonalne zaprojektowane z myślą o działaniu w trybie całodobowym w punktach informacji publicznej lub branży handlowej oraz w przestrzeniach konferencyjnych w środowiskach korporacyjnych. Seria CQE1 obejmuje monitory klasy biznesowej o wyjątkowej jakości obrazu 4K, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w salach lekcyjnych i konferencyjnych oraz branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej.

Seria SQE1: urządzenia zaprojektowane z myślą o niezawodnej pracy przez całą dobę

Seria SQE1 powstała na bazie istniejącej już linii SQ1. To ekskluzywna kolekcja jasnych i solidnych monitorów LCD 4K UHD, do których dodano obsługę sieci Wi-Fi oraz wiele innych przydatnych funkcji. W serii SQE1 do wyboru jest siedem rozmiarów paneli LCD, od 43 do 98 cali. Seria wyróżnia się też niezrównaną jasnością na poziomie 500 cd/m², która zapewnia wyraźny obraz nawet w dużych pomieszczeniach. Tryb wyświetlania w pionie umożliwia elastyczne i czytelne prezentowanie informacji w sklepach i punktach informacji publicznej. Panel IPS sprawia, że informacje i obrazy widać wyraźnie, nawet gdy odbiorca patrzy na nie z boku.

Urządzenia z serii SQE1 zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o działaniu przez całą dobę w przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, przestrzenie reklamowe czy dworce kolejowe, lotniska i inne węzły komunikacyjne. Dodatkowo opcje łączności i wyświetlania treści sprawiają, że seria idealnie nadaje się do nowoczesnych sal konferencyjnych i wykładowych oraz do prowadzenia prezentacji.

Urządzenia ułatwiające pracę grupową

Urządzenia wyposażono w liczne opcje wyświetlania i łączności, dzięki którym treści można szybko i wygodnie udostępniać obrazy na wiele sprawdzonych sposobów.

Firma Panasonic jako pierwsza wyposażyła swoje monitory LCD o wysokiej rozdzielczości 4K w gniazdo Intel Smart Display Module (SDM). Dzięki temu urządzenia z serii SQE1 są nie tylko eleganckie, ale także inteligentne i wielofunkcyjne. Gniazdo Intel SDM sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach biznesowych. Można je wykorzystać między innymi jako wbudowany komputer na potrzeby instalacji digital signage lub jako terminal w przypadku transmisji czy organizacji wydarzeń.

Urządzenia z serii SQE1 oraz wcześniejszej serii SQ1 jako jedyne mogą być również używane w zestawieniu z odbiornikiem typu płytka zaciskowa (Intel SDM) zaprojektowanym do użytku z nowym bezprzewodowym systemem prezentacyjnym Panasonic PressIT. System PressIT, który będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2020 roku, umożliwia łatwe udostępnianie ekranu naciśnięciem jednego przycisku na przekaźniku. Można w ten sposób przesłać sygnał video i audio z komputera, urządzenia z iOS/Androidem[1] lub innego urządzenia mobilnego bez potrzeby instalowania jakichkolwiek programów czy sterowników i łączenia się z siecią.

W przypadku, gdy potrzebne jest w pełni bezprzewodowe rozwiązanie 4K bez jakichkolwiek modułów zajmujących stół konferencyjny, gniazdo SDM pozwala także umieścić rozwiązanie do prezentacji WolfVision Cynap Pure BYOD całkowicie wewnątrz monitora z serii SQE1. Ten elastyczny system jest zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi – obsługuje technologie klonowania ekranu AirPlay, Miracast i Chromecast – i obejmuje liczne opcje konfiguracji oraz zdalnego zarządzania.

Więcej opcji wyświetlania i łączności

Treści można wyświetlać bezpośrednio z ekranu bez konieczności podłączania dekodera – wystarczy użyć przeglądarki internetowej HTML5 na Androida lub multimedialnego odtwarzacza USB z obsługą sygnału 4K/60p. Możliwe jest również strumieniowanie treści video, prezentacji i zdjęć bezpośrednio z komputera z systemem Windows i modułem łączności bezprzewodowej one-to-one przy użyciu technologii Wireless Display.

Jeśli chodzi o podłączanie urządzeń zewnętrznych, nowa seria została wyposażona w porty HDMI, gniazdo wejścia/wyjścia DisplayPort umożliwiające szeregowe połączenie kilku monitorów 4K oraz port USB Type-C, który pozwala podłączać urządzenia mobilne. Poza tymi złączami dostępne są też standardowy port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, VGA/PC i audio. Urządzenia mają również wbudowane głośniki.

Seria CQE1: monitory do sklepów oraz sal konferencyjnych i lekcyjnych

Seria CQE1 obejmuje wszechstronne monitory profesjonalne LCD 4K UHD, które idealnie sprawdzą się jako ekonomiczne rozwiązanie do sal konferencyjnych i lekcyjnych oraz do wyświetlania obrazów i obsługi instalacji digital signage w branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej. Na nową serię składa się siedem modeli w rozmiarach od 43 do 98 cali. Dzięki zastosowaniu monitora IPS o jasności 400 cd/m² (w przypadku modelu 98-calowego – 500 cd/m²), urządzenia generują obraz w jakości 4K i zapewniają doskonałą widoczność wyświetlanych treści pod każdym kątem. Seria została zaprojektowana z myślą o codziennym użytkowaniu – te solidne urządzenia mogą pracować bez przerwy przez 16 godzin dziennie, co sprawia, że ich zakup jest naprawdę opłacalny. Największy, 98-calowy model został zaprojektowany pod kątem działania w trybie całodobowym.

Serię wyposażono w różnorodne opcje łączności, dzięki którym urządzenia stanowią uniwersalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb wielu różnych użytkowników. Treści takie jak digital signage można wyświetlać bezpośrednio z ekranu przy użyciu przeglądarki HTML5 lub multimedialnego odtwarzacza USB obsługującego sygnał 4K/60p. Treści video, prezentacje i zdjęcia można udostępniać bezpośrednio z komputera z systemem Windows za pomocą technologii Wireless Display.

Po podłączeniu dekoderowej wersji nowego systemu Panasonic do bezprzewodowego prowadzenia prezentacji urządzenia z serii CQE1 obsługują również system PressIT.

Dostępne są też różnorodne porty umożliwiające podłączenie do monitora urządzeń zewnętrznych. Monitory wyposażono w 4 porty HDMI obsługujące standard HDMI CEC, dzięki któremu monitor i podłączone do niego urządzenia można obsługiwać jednocześnie, port USB Type-C umożliwiający podłączanie urządzeń mobilnych, port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, PC i audio. Urządzenia mają też wbudowane głośniki.

Obie serie będą dostępne w sprzedaży od listopada 2020 roku (zależnie od rozmiaru monitora). Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Panasonic Business:

  • SQE1,
  • CQE1.

[1] W przypadku urządzenia z systemem Android wymagana jest aplikacja.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.