Komunikaty PR

DWIE NOWE SERIE PROFESJONALNYCH MONITORÓW 4K FIRMY PANASONIC

2020-10-13  |  15:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłosiła dostępność dwóch nowych monitorów LCD 4K UHD. Seria SQE1 to uniwersalne, zaawansowane monitory profesjonalne zaprojektowane z myślą o działaniu w trybie całodobowym w punktach informacji publicznej lub branży handlowej oraz w przestrzeniach konferencyjnych w środowiskach korporacyjnych. Seria CQE1 obejmuje monitory klasy biznesowej o wyjątkowej jakości obrazu 4K, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w salach lekcyjnych i konferencyjnych oraz branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej.

Seria SQE1: urządzenia zaprojektowane z myślą o niezawodnej pracy przez całą dobę

Seria SQE1 powstała na bazie istniejącej już linii SQ1. To ekskluzywna kolekcja jasnych i solidnych monitorów LCD 4K UHD, do których dodano obsługę sieci Wi-Fi oraz wiele innych przydatnych funkcji. W serii SQE1 do wyboru jest siedem rozmiarów paneli LCD, od 43 do 98 cali. Seria wyróżnia się też niezrównaną jasnością na poziomie 500 cd/m², która zapewnia wyraźny obraz nawet w dużych pomieszczeniach. Tryb wyświetlania w pionie umożliwia elastyczne i czytelne prezentowanie informacji w sklepach i punktach informacji publicznej. Panel IPS sprawia, że informacje i obrazy widać wyraźnie, nawet gdy odbiorca patrzy na nie z boku.

Urządzenia z serii SQE1 zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o działaniu przez całą dobę w przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, przestrzenie reklamowe czy dworce kolejowe, lotniska i inne węzły komunikacyjne. Dodatkowo opcje łączności i wyświetlania treści sprawiają, że seria idealnie nadaje się do nowoczesnych sal konferencyjnych i wykładowych oraz do prowadzenia prezentacji.

Urządzenia ułatwiające pracę grupową

Urządzenia wyposażono w liczne opcje wyświetlania i łączności, dzięki którym treści można szybko i wygodnie udostępniać obrazy na wiele sprawdzonych sposobów.

Firma Panasonic jako pierwsza wyposażyła swoje monitory LCD o wysokiej rozdzielczości 4K w gniazdo Intel Smart Display Module (SDM). Dzięki temu urządzenia z serii SQE1 są nie tylko eleganckie, ale także inteligentne i wielofunkcyjne. Gniazdo Intel SDM sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach biznesowych. Można je wykorzystać między innymi jako wbudowany komputer na potrzeby instalacji digital signage lub jako terminal w przypadku transmisji czy organizacji wydarzeń.

Urządzenia z serii SQE1 oraz wcześniejszej serii SQ1 jako jedyne mogą być również używane w zestawieniu z odbiornikiem typu płytka zaciskowa (Intel SDM) zaprojektowanym do użytku z nowym bezprzewodowym systemem prezentacyjnym Panasonic PressIT. System PressIT, który będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2020 roku, umożliwia łatwe udostępnianie ekranu naciśnięciem jednego przycisku na przekaźniku. Można w ten sposób przesłać sygnał video i audio z komputera, urządzenia z iOS/Androidem[1] lub innego urządzenia mobilnego bez potrzeby instalowania jakichkolwiek programów czy sterowników i łączenia się z siecią.

W przypadku, gdy potrzebne jest w pełni bezprzewodowe rozwiązanie 4K bez jakichkolwiek modułów zajmujących stół konferencyjny, gniazdo SDM pozwala także umieścić rozwiązanie do prezentacji WolfVision Cynap Pure BYOD całkowicie wewnątrz monitora z serii SQE1. Ten elastyczny system jest zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi – obsługuje technologie klonowania ekranu AirPlay, Miracast i Chromecast – i obejmuje liczne opcje konfiguracji oraz zdalnego zarządzania.

Więcej opcji wyświetlania i łączności

Treści można wyświetlać bezpośrednio z ekranu bez konieczności podłączania dekodera – wystarczy użyć przeglądarki internetowej HTML5 na Androida lub multimedialnego odtwarzacza USB z obsługą sygnału 4K/60p. Możliwe jest również strumieniowanie treści video, prezentacji i zdjęć bezpośrednio z komputera z systemem Windows i modułem łączności bezprzewodowej one-to-one przy użyciu technologii Wireless Display.

Jeśli chodzi o podłączanie urządzeń zewnętrznych, nowa seria została wyposażona w porty HDMI, gniazdo wejścia/wyjścia DisplayPort umożliwiające szeregowe połączenie kilku monitorów 4K oraz port USB Type-C, który pozwala podłączać urządzenia mobilne. Poza tymi złączami dostępne są też standardowy port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, VGA/PC i audio. Urządzenia mają również wbudowane głośniki.

Seria CQE1: monitory do sklepów oraz sal konferencyjnych i lekcyjnych

Seria CQE1 obejmuje wszechstronne monitory profesjonalne LCD 4K UHD, które idealnie sprawdzą się jako ekonomiczne rozwiązanie do sal konferencyjnych i lekcyjnych oraz do wyświetlania obrazów i obsługi instalacji digital signage w branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej. Na nową serię składa się siedem modeli w rozmiarach od 43 do 98 cali. Dzięki zastosowaniu monitora IPS o jasności 400 cd/m² (w przypadku modelu 98-calowego – 500 cd/m²), urządzenia generują obraz w jakości 4K i zapewniają doskonałą widoczność wyświetlanych treści pod każdym kątem. Seria została zaprojektowana z myślą o codziennym użytkowaniu – te solidne urządzenia mogą pracować bez przerwy przez 16 godzin dziennie, co sprawia, że ich zakup jest naprawdę opłacalny. Największy, 98-calowy model został zaprojektowany pod kątem działania w trybie całodobowym.

Serię wyposażono w różnorodne opcje łączności, dzięki którym urządzenia stanowią uniwersalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb wielu różnych użytkowników. Treści takie jak digital signage można wyświetlać bezpośrednio z ekranu przy użyciu przeglądarki HTML5 lub multimedialnego odtwarzacza USB obsługującego sygnał 4K/60p. Treści video, prezentacje i zdjęcia można udostępniać bezpośrednio z komputera z systemem Windows za pomocą technologii Wireless Display.

Po podłączeniu dekoderowej wersji nowego systemu Panasonic do bezprzewodowego prowadzenia prezentacji urządzenia z serii CQE1 obsługują również system PressIT.

Dostępne są też różnorodne porty umożliwiające podłączenie do monitora urządzeń zewnętrznych. Monitory wyposażono w 4 porty HDMI obsługujące standard HDMI CEC, dzięki któremu monitor i podłączone do niego urządzenia można obsługiwać jednocześnie, port USB Type-C umożliwiający podłączanie urządzeń mobilnych, port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, PC i audio. Urządzenia mają też wbudowane głośniki.

Obie serie będą dostępne w sprzedaży od listopada 2020 roku (zależnie od rozmiaru monitora). Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Panasonic Business:

  • SQE1,
  • CQE1.

[1] W przypadku urządzenia z systemem Android wymagana jest aplikacja.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.