Dynatrace coraz silniejsze na polskim rynku. Douglas Patfield trzecim dyrektorem
Douglas Patfield, ekspert z 18-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju oprogramowania w centrum R&D Dynatrace w Gdańsku, drugim co do wielkości dla amerykańskiej firmy. Będzie on koordynował obszary demoability i Access Control, kierując czterema zespołami.
W swojej nowej roli Douglas Patfield będzie dążył do wspierania rozwoju osobistego i zawodowego swojego zespołu, wspierając rozwój każdej osoby, identyfikując luki w wydajności i usprawniając wewnętrzne procesy, umożliwiając Dynatrace utrzymanie ugruntowanej przewagi konkurencyjnej.
Przed dołączeniem do Dynatrace, Douglas Patfield zdobywał doświadczenie zawodowe jako przedsiębiorca, prowadząc własną firmę oferującą oprogramowanie jako usługę (SaaS). Następnie pracował w branży obrony przestrzeni powietrznej, gdzie zajmował się zarządzaniem projektami z zakresu lotnictwa, m.in. budową i wystrzeleniem satelitów na niską orbitę ziemi oraz zapewnieniem ich skutecznego działania podczas wykonywania misji.
Douglas Patfield pracował również w SatRev jako dyrektor operacyjny. Odegrał tam kluczową rolę w budowaniu pozycji firmy na rynku, znacząco zwiększając jej wycenę do imponującej kwoty 250 mln USD. Jego strategiczny nadzór i wiedza operacyjna miały decydujący wpływ na sukces firmy. - Jako dyrektor operacyjny skutecznie koordynowałem operacje, wdrażając najlepsze praktyki i usprawnienia procesów, co doprowadziło do zwiększenia wydajności. Moje podejście do zarządzania przyczyniło się do znacznej, 30-procentowej redukcji kosztów produkcji. Z niecierpliwością czekam na wykorzystanie moich doświadczeń i spostrzeżeń w Dynatrace, aby wspierać ciągły rozwój działu rozwoju oprogramowania. - powiedział Douglas Patfield.
Nowy dyrektor w Dynatrace jest członkiem wielu społeczności na LinkedIn, takich jak Department of Defense Community, E-Commerce Network, Telecom Canada, Defense & Aerospace Community oraz Phi Delta Theta Professional Network.
Douglas Patfield był również uczestnikiem konferencji i wydarzeń branżowych, podczas których dzielił się swoją wiedzą na temat przyszłości e-commerce oraz oprogramowania do marketingu cyfrowego.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.