Dynatrace coraz silniejsze na polskim rynku. Douglas Patfield trzecim dyrektorem
Douglas Patfield, ekspert z 18-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju oprogramowania w centrum R&D Dynatrace w Gdańsku, drugim co do wielkości dla amerykańskiej firmy. Będzie on koordynował obszary demoability i Access Control, kierując czterema zespołami.
W swojej nowej roli Douglas Patfield będzie dążył do wspierania rozwoju osobistego i zawodowego swojego zespołu, wspierając rozwój każdej osoby, identyfikując luki w wydajności i usprawniając wewnętrzne procesy, umożliwiając Dynatrace utrzymanie ugruntowanej przewagi konkurencyjnej.
Przed dołączeniem do Dynatrace, Douglas Patfield zdobywał doświadczenie zawodowe jako przedsiębiorca, prowadząc własną firmę oferującą oprogramowanie jako usługę (SaaS). Następnie pracował w branży obrony przestrzeni powietrznej, gdzie zajmował się zarządzaniem projektami z zakresu lotnictwa, m.in. budową i wystrzeleniem satelitów na niską orbitę ziemi oraz zapewnieniem ich skutecznego działania podczas wykonywania misji.
Douglas Patfield pracował również w SatRev jako dyrektor operacyjny. Odegrał tam kluczową rolę w budowaniu pozycji firmy na rynku, znacząco zwiększając jej wycenę do imponującej kwoty 250 mln USD. Jego strategiczny nadzór i wiedza operacyjna miały decydujący wpływ na sukces firmy. - Jako dyrektor operacyjny skutecznie koordynowałem operacje, wdrażając najlepsze praktyki i usprawnienia procesów, co doprowadziło do zwiększenia wydajności. Moje podejście do zarządzania przyczyniło się do znacznej, 30-procentowej redukcji kosztów produkcji. Z niecierpliwością czekam na wykorzystanie moich doświadczeń i spostrzeżeń w Dynatrace, aby wspierać ciągły rozwój działu rozwoju oprogramowania. - powiedział Douglas Patfield.
Nowy dyrektor w Dynatrace jest członkiem wielu społeczności na LinkedIn, takich jak Department of Defense Community, E-Commerce Network, Telecom Canada, Defense & Aerospace Community oraz Phi Delta Theta Professional Network.
Douglas Patfield był również uczestnikiem konferencji i wydarzeń branżowych, podczas których dzielił się swoją wiedzą na temat przyszłości e-commerce oraz oprogramowania do marketingu cyfrowego.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.