Dynatrace coraz silniejsze na polskim rynku. Douglas Patfield trzecim dyrektorem
Douglas Patfield, ekspert z 18-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju oprogramowania w centrum R&D Dynatrace w Gdańsku, drugim co do wielkości dla amerykańskiej firmy. Będzie on koordynował obszary demoability i Access Control, kierując czterema zespołami.
W swojej nowej roli Douglas Patfield będzie dążył do wspierania rozwoju osobistego i zawodowego swojego zespołu, wspierając rozwój każdej osoby, identyfikując luki w wydajności i usprawniając wewnętrzne procesy, umożliwiając Dynatrace utrzymanie ugruntowanej przewagi konkurencyjnej.
Przed dołączeniem do Dynatrace, Douglas Patfield zdobywał doświadczenie zawodowe jako przedsiębiorca, prowadząc własną firmę oferującą oprogramowanie jako usługę (SaaS). Następnie pracował w branży obrony przestrzeni powietrznej, gdzie zajmował się zarządzaniem projektami z zakresu lotnictwa, m.in. budową i wystrzeleniem satelitów na niską orbitę ziemi oraz zapewnieniem ich skutecznego działania podczas wykonywania misji.
Douglas Patfield pracował również w SatRev jako dyrektor operacyjny. Odegrał tam kluczową rolę w budowaniu pozycji firmy na rynku, znacząco zwiększając jej wycenę do imponującej kwoty 250 mln USD. Jego strategiczny nadzór i wiedza operacyjna miały decydujący wpływ na sukces firmy. - Jako dyrektor operacyjny skutecznie koordynowałem operacje, wdrażając najlepsze praktyki i usprawnienia procesów, co doprowadziło do zwiększenia wydajności. Moje podejście do zarządzania przyczyniło się do znacznej, 30-procentowej redukcji kosztów produkcji. Z niecierpliwością czekam na wykorzystanie moich doświadczeń i spostrzeżeń w Dynatrace, aby wspierać ciągły rozwój działu rozwoju oprogramowania. - powiedział Douglas Patfield.
Nowy dyrektor w Dynatrace jest członkiem wielu społeczności na LinkedIn, takich jak Department of Defense Community, E-Commerce Network, Telecom Canada, Defense & Aerospace Community oraz Phi Delta Theta Professional Network.
Douglas Patfield był również uczestnikiem konferencji i wydarzeń branżowych, podczas których dzielił się swoją wiedzą na temat przyszłości e-commerce oraz oprogramowania do marketingu cyfrowego.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.