e-Izba rozpoczyna współpracę z Kinguin

Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Kinguin został założony w 2013 roku i jest najbardziej znany z cyfrowej platformy handlowej Kinguin.net. Firma wyrasta na lidera gamingu na polskim rynku e-commerce, mając obecnie ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników z ponad 240 krajów. Tylko w 2020 roku platforma odnotowała 20-procentowy wzrost liczby użytkowników – w ciągu 12 miesięcy przybyło 1 825 453 klientów, co ma związek z rosnącym zainteresowaniem cyfrowymi edycjami gier wideo [1].
Jest nam niezmiernie miło, że możemy dołączyć do Izby Gospodarki Elektronicznej. Kinguin to jeden z globalnych liderów gamingu w obszarze e-commerce. Nasz model biznesowy opiera się na takich samych zasadach co Amazon, Ebay czy lokalne Allegro. Również jesteśmy platformą cyfrową, łączącą sprzedających z kupującymi na całym świecie, z tą różnicą, że nasze produkty są wyłącznie cyfrowe. Jako Kinguin pragniemy wnieść do e-Izby know-how z obszaru gamingu oraz nowych technologii, włączając w to NFT, który aktywnie rozwijamy, począwszy od maja tego roku – powiedział Robert Kalbarczyk, Chief Operating Officer w Kinguin.
Rynek gamingowy jest jedną z najszybciej rozwijających się segmentów polskiej branży rozrywkowej. Dołączenie Kinguin do e-Izby otwiera naszą organizację na nowy prężnie rozwijający się obszar gospodarki elektronicznej. Już niedługo opublikujemy plany działania oraz propozycje dla branży gier wideo – podsumowała Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.
W styczniu 2022 roku w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie, zostanie zorganizowane spotkanie eksperckie dla firm z branży e-commerce na temat gamingu oraz nowych technologii. Głównym tematem wydarzenia będzie rynek tokenów NFT (Non-Fungible Token), który w ostatnim czasie niewiarygodnie szybko zyskuje na popularności. To zaledwie początek blockchainowej rewolucji, która w pierwszej połowie 2021 roku doprowadziła do sprzedaży tokenów NFT o łącznej wartości przekraczającej 2.5 miliarda dolarów [2]. NFT to niewymienialny, niezmienny technicznie, niemożliwy do zhakowania certyfikat, który może przybierać różne formy, np. zdjęcia, filmu czy też pliku tekstowego. NFT jest certyfikatem potwierdzającym, że dany plik to oryginał istniejący tylko w jednej kopii [3]. Według raportu platformy analitycznej DappRadar wolumen transakcji NFT, wzrósł w trzecim kwartale 2021 r. do 10,7 miliarda dolarów. To aż 704% wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału [4].
[1] https://itreseller.com.pl/kinguin-net-swietuje-10-milionow-zarejestrowanych-klientow/
[2] https://www.reuters.com/technology/nft-sales-volume-surges-25-bln-2021-first-half-2021-07-05/
[3] https://spidersweb.pl/2021/07/co-to-nft.html
[4] https://www.cnbc.com/2021/10/06/nft-trading-volume-hit-10-billion-2-reasons-why-people-are-buying.html

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.