Enistein 1 - potężne narzędzie dla firm od Salesforce
Salesforce (NYSE: CRM) ogłosił uruchomienie Platformy Einstein 1, która znacząco ulepsza rozwiązanie Salesforce Data Cloud i rozszerza możliwości Einstein AI, na wszystkie zbudowane na podstawowej strukturze metadanych Salesforce. Einstein 1, będąc zaufaną platformą sztucznej inteligencji dla firm, daje im możliwość bezpiecznego łączenia dowolnych danych do tworzenia aplikacji opartych na sztucznej inteligencji za pomocą low code i tym samym dostarczania zupełnie nowych doświadczeń CRM.
„Strategia firmy w zakresie sztucznej inteligencji jest tak dobra, jak jej strategia w zakresie danych” – powiedział Parker Harris, współzałożyciel i CTO w Salesforce. „Jesteśmy pionierami w zakresie płynnego łączenia danych między aplikacjami już od prawie 25 lat. To tkanka łączna, która napędza innowacje. Teraz, dzięki Data Cloud i Einstein AI dostępnych natywnie na platformie Einstein 1, firmy mogą z łatwością tworzyć aplikacje i narzędzia pracy oparte na sztucznej inteligencji, które zwiększają produktywność, obniżają koszty i zapewniają niesamowite wrażenia klientom” – komentuje ekspert.
Dane klientów są bardzo rozdrobnione. Średnio organizacje korzystają z 1061 różnych aplikacji, ale tylko 29% z nich jest zintegrowanych. Stosy danych w przedsiębiorstwach stały się bardziej złożone, a wcześniejsze rewolucje obliczeniowe – chmurowe, społecznościowe i mobilne – wygenerowały ogromne, silosowe wyspy danych o klientach.
Oryginalny framework metadanych Salesforce pomaga firmom organizować i rozumieć dane w aplikacjach Salesforce – jest to odpowiednik posiadania wspólnego języka, dzięki czemu różne aplikacje zbudowane na platformie mogą się ze sobą komunikować. Tworzy to ujednolicony widok danych w całym przedsiębiorstwie, niezależnie od tego, jak te dane są ustrukturyzowane w różnych systemach, poprzez mapowanie ich do struktury metadanych Salesforce.
Pozwala to organizacjom na dostosowanie każdego doświadczenia użytkownika i działania na jego danych przy użyciu różnych usług platformy low code – w tym Einstein do przewidywań AI i generowania treści, Flow do automatyzacji i Lightning do interfejsów użytkownika. Takie spersonalizowane działania są natychmiast dostępne dla pozostałych aplikacji organizacji bez konieczności pisania kosztownego oraz podatnego na błędy kodu integracyjnego.
Ponadto Salesforce zapewnia automatyczne aktualizacje trzy razy w roku, a struktura metadanych zapobiega łamaniu integracji, dostosowań lub modeli bezpieczeństwa. Organizacje mogą łatwo dodawać, rozszerzać i budować wykorzystując różne możliwości Salesforce w miarę rozwoju platformy.
Chmura danych Einstein 1 przetwarza dane na dużą skalę i oferuję szybką automatyzację, aby w ten sposób zasilić nową falę aplikacji AI opartych na danych
Data Cloud – hiperskalowalny silnik danych Salesforce działający w czasie rzeczywistym – ujednolica i harmonizuje dane klientów, treści korporacyjne, dane telemetryczne, konwersacje Slack i inne ustrukturyzowane oraz nieustrukturyzowane dane w celu stworzenia pojedynczego widoku klienta. Platforma przetwarza już 30 bilionów transakcji miesięcznie oraz łączy i ujednolica 100 miliardów rekordów każdego dnia.
Dzięki nowej chmurze danych, która jest teraz natywnie zintegrowana z platformą Einstein 1, firmy mogą odblokowywać odizolowane dane na zupełnie nowe sposoby – tworzyć bogate, ujednolicone profile klientów czy dostarczać zupełnie nowe doświadczenia CRM.
- Dane na dużą skalę: Platforma Einstein 1 została rozszerzona tak, aby obsługiwać tysiące obiektów związanych z metadanymi klienta, a z których każdy może mieć biliony wierszy. Ponadto Marketing Cloud i Commerce Cloud, które dołączyły do portfolio Customer 360 Salesforce poprzez przejęcia, zostały przeprojektowane na platformę Einstein 1.
- Automatyzacja na dużą skalę: Od teraz ogromne ilości danych z innych systemów mogą być przenoszone na platformę Einstein 1 i być natychmiast udostępnione jako obiekty Salesforce, na których można podejmować działania. Przepływy mogą być wyzwalane przez dowolną zmianę w każdym obiekcie na dużą skalę, niezależnie od tego, czy jest to zdarzenie pochodzące z urządzenia IoT, obliczony wynik lub prognoza AI – do 20 000 zdarzeń na sekundę. Dane mogą także wchodzić w interakcje z dowolnym systemem w przedsiębiorstwie, w tym ze starszymi systemami, za pośrednictwem MuleSoft.
- Analityka na dużą skalę: Salesforce oferuje różnorodne rozwiązania analityczne – w tym raporty i pulpity nawigacyjne, Tableau, CRM Analytics i raporty Marketing Cloud. Dzięki wspólnemu schematowi metadanych i modelowi dostępu do platformy Einstein 1 wszystkie te rozwiązania mogą pracować na tych samych danych na dużą skalę – zapewniając bogaty wgląd w każdy przypadek ich użycia.
Salesforce ogłosił również, że każdy klient z wersją Enterprise Edition lub wyższą może od teraz rozpocząć korzystanie z Data Cloud bez ponoszenia żadnych kosztów. Klienci mogą rozpocząć pozyskiwanie, harmonizację i eksplorację swoich danych za pomocą Data Cloud i Tableau, aby rozszerzyć wykorzystanie zdobytych danych na każdą linię biznesową oraz rozpocząć swoją przygodę ze sztuczną inteligencją.
Einstein dostarcza generatywnego asystenta konwersacyjnego opartego na sztucznej inteligencji
Następna generacja Einstein firmy Salesforce wprowadza asystenta konwersacyjnego AI do każdej aplikacji CRM i obsługi klienta, w tym:
- Einstein Copilot: to nowy i zaufany asystent konwersacyjny sztucznej inteligencji wbudowany w środowisko użytkownika każdej aplikacji Salesforce. Einstein Copilot zwiększy produktywność zatrudnionych, umożliwiając im zadawanie pytań w języku naturalnym. Sztuczna inteligencja udzieli trafnych i wiarygodnych odpowiedzi, które zostaną oparte na bezpiecznych, zastrzeżonych danych firmy przechowywanych w Salesforce Data Cloud. Ponadto Einstein Copilot proaktywnie oferuje opcje dodatkowych działań wykraczających poza zapytanie użytkownika – takich jak np. stworzenie zalecanego planu działania po rozmowie handlowej lub nowego artykułu edukacyjnego o usługach.
- Einstein Copilot Studio: to natomiast rozwiązanie dedykowane firmom, które pozwala na stworzenie zupełnie nowej generacji aplikacji opartych na sztucznej inteligencji z niestandardowymi podpowiedziami, umiejętnościami i modelami AI. Dzięki temu możliwe stanie się szybsze zamykanie procesu sprzedaży oraz polepszenie poziomu obsługi klienta. Dodatkowo użytkownicy mogą zlecić automatyczne tworzenie stron internetowych w oparciu o spersonalizowaną historię przeglądania lub przekształcanie podpowiedzi w języku naturalnym w kod, a także setki innych zadań biznesowych. Einstein Copilot Studio zapewnia również wygodną możliwość konfigurowania, dzięki temu jest dostępny do użytku w innych kanałach konsumenckich, takich jak strony internetowe do obsługi czatu w czasie rzeczywistym na takich platformach jak: Slack, WhatsApp lub też wiadomości SMS.
Einstein Copilot i Einstein Copilot Studio, które wejdą w fazę pilotażową jesienią tego roku, będą działać w ramach Einstein Trust Layer – bezpiecznej architektury sztucznej inteligencji natywnie wbudowanej w produkty Salesforce. To rozwiązanie pozwala zespołom generować wyniki o wyższej jakości, opierając odpowiedzi na danych klientów, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności informacji i standardów bezpieczeństwa firmy.
Struktura metadanych platformy Einstein 1 oferuje szybką, zaufaną ścieżkę dostępu do sztucznej inteligencji, udostępniając elastyczne, dynamiczne i bogate w kontekst środowisko dla algorytmów uczenia maszynowego. Ponieważ metadane opisują strukturę, relacje i zachowania danych w systemie, modele sztucznej inteligencji mogą lepiej zrozumieć kontekst interakcji z klientami, procesy biznesowe i wyniki niektórych procesów. Wyniki te można następnie wykorzystać do dalszego dostrajania dużych modeli językowych w celu dostarczania wyników, które z czasem ulegają ciągłej poprawie.
Ceny i dostępność
- Data Cloud jest teraz dostępne bezpłatnie dla wszystkich klientów z licencją Enterprise Edition lub wyższych. Dołączone funkcje umożliwiają organizacjom ujednolicenie 10 000 profili klientów i rozpoczęcie eksploracji za pomocą dwóch licencji Tableau Creator
- Einstein Copilot jest obecnie w fazie pilotażowej
- Einstein Copilot Studio będzie w fazie pilotażowej jesienią 2023
- Ulepszenia Einstein Trust Layer będą dostępne w październiku 2023 r. i zostaną uwzględnione w produktach Einstein
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.