Komunikaty PR

Equinix po raz kolejny wspiera polskie firmy za pomocą technologii kwantowej

2024-05-07  |  12:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

W obliczu upowszechniania się nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja czy zaawansowane urządzenia mobilne, rośnie ryzyko przechwycenia danych przez cyberprzestępców. Według najnowszego sprawozdania Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa w 2023 roku o ponad 100% wzrosła liczba obsłużonych incydentów cyberbezpieczeństwa względem 2022 roku[1]. Equinix, światowa firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową® i Quside firma zajmująca się technologią kwantową podjęły współpracę, aby dostarczyć rozwiązanie wspierające przedsiębiorców w budowaniu zabezpieczeń służących do obrony przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami.

Rozwiązanie opracowane przez Quside opiera się na koncepcji losowości, która w kryptografii znana jest jako entropia, z którą przeciętny użytkownik sieci styka się np. podczas tworzenia haseł do różnych internetowych kont. Odwołując się do powyższego przykładu – hasła składające się z nieuporządkowanych ciągów znaków np. małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych, charakteryzują się wyższą entropią, zatem są dla cyberprzestępców trudniejsze do odszyfrowania.

Warto nadmienić, że podstawą bezpieczeństwa cyfrowego jest entropia generowana przez komponenty sprzętowe. W jej wyniku powstaje całkowicie nieprzewidywalny ciąg losowych liczb, dlatego przestępcom bardzo trudno jest odgadnąć wzorce i włamać się do zabezpieczonych za jej pomocą systemów. Z drugiej strony, jeśli entropia zostanie wygenerowana nieprawidłowo, efektem tego może być powstanie całkowicie niezabezpieczonych systemów podatnych na ataki przestępców.

Polskie firmy zdają się być świadome istniejących zagrożeń, bo z raportu KPMG wynika, że 72% badanych przedsiębiorstw opracowało oraz wprowadziło już formalne procedury w zakresie cyberbezpieczeństwa[2]. Managerowie IT prawdopodobnie przygotowują się na wejście w życie dyrektywy NIS2, która zacznie obowiązywać już w październiku 2024 roku i obejmie bardzo dużą grupę podmiotów z różnych sektorów gospodarki. Z drugiej strony aż 59% ankietowanych firm nie posiada osobnego działu albo zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa[3], zatem wciąż jest wiele do zrobienia głównie w zakresie edukacji i inwestycji w najnowocześniejsze rozwiązania ochronne.

"Equinix odgrywa kluczową rolę dla klientów, zapewniając globalny dostęp do unikalnej technologii entropii kwantowej Quside. Aby w pełni wykorzystać zalety naszego rozwiązania podczas migracji do chmury, klienci potrzebują bezpiecznej, prywatnej i skalowalnej infrastruktury. Centra danych IBX firmy Equinix oferują właśnie takie rozwiązania. Ponadto można je łatwo dostosować do zmieniających się wymagań obliczeniowych, umożliwiając naszym klientom łatwe podłączenie i rozszerzenie możliwości entropii kwantowej, jeśli zajdzie taka potrzeba" – podkreśla Carlos Abellan, CEO i współzałożyciel Quside.

Firma Equinix dzięki swojej globalnej usłudze sieciowej Equinix Fabric umożliwia tysiącom firm na całym świecie poprawę cyberbezpieczeństwa za pomocą entropii dzięki szybkim, prywatnym połączeniom sieciowym o niewielkim opóźnieniu. Dzięki połączonym siłom Equinix i Quside, rozwiązanie umożliwia komunikację między systemami entropii kwantowej a operacyjną infrastrukturą przetwarzania danych.

„Mając bogate doświadczenie w obsłudze różnych firm kwantowych w ramach sieci ponad 10 000 klientów na całym świecie, jesteśmy przygotowani do wdrażania rozwiązań Quside. Aktywnie wspieramy postęp transformacji cyfrowej i rozwój technologii kwantowych dla wielu sektorów gospodarki, umożliwiających poprawienie bezpieczeństwa cyfrowego czy zwiększenie wydajności energetycznej. Dzięki licznym centrom danych IBX na całym świecie, Equinix umożliwia globalny dostęp do technologii kwantowej. Firmy będące częścią globalnego ekosystemu centrów danych Equinix nie będą musiały w tym celu inwestować w żaden dodatkowy sprzęt” – podkreśla Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.

Ze względu na rosnącą rolę cyfryzacji, firmy poszukują dzisiaj coraz bardziej zaawansowanych sposobów, aby zabezpieczyć dane przedsiębiorstwa oraz jego klientów. Jednak do tej pory na rynku nie było powszechnie dostępnych rozwiązań, które w tak istotny sposób zwiększałyby bezpieczeństwo cyfrowe, dlatego firma Equinix zdecydowała się na wsparcie rozwoju i demokratyzację branży kwantowej. Otwarcie się na współpracę z Quside zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do jednego z najbardziej innowacyjnych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa na świecie.


[1] https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/krajobraz-cyberprzestrzeni

[2] Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu 2024 (kpmg.com)

[3] Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu 2024 (kpmg.com)

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.