Komunikaty PR

Europejski lider mobilnego monitoringu BauWatch wchodzi na polski rynek

2024-01-23  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Warszawa, 22 stycznia: BauWatch, czołowy europejski dostawca usług mobilnego monitoringu wizyjnego, już w pierwszym kwartale 2024 roku wejdzie na polski rynek. Firma od 15 lat z powodzeniem dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które wykorzystują nowoczesną technologie do wykrywania i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia w ciągu kilku sekund. Wiedza i doświadczenie, wnoszone przez firmę będzie istotnym wsparciem dla bezpieczeństwa polskiej branży budowalnej.

Holenderska firma powstała w 2008 roku świadczy swoje usługi w takich krajach jak: Niemcy, Anglia, Belgia, Francja, Włochy czy Hiszpania dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie usług monitoringu na placach budowy. Aktualnie BauWatch dysponuje 8 tysiącami wieżyczek z kamerami, a w swoim dorobku ma ponad 40 tysięcy zrealizowanych projektów w dziesięciu państwach.

- Na polskim rynku mobilnego monitoringu widzimy duży potencjał i szansę na wprowadzenie naszych innowacyjnych rozwiązań. Rozumiemy, jak ważna jest ochrona fundamentalnych i kosztownych elementów dla ciągłości procesów budowy. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz umożliwienie klientom skupienia się na swojej działalności biznesowej - mówi Aleksander Wilczewski, Managing Director BauWatch Poland.

Mobilny monitoring BauWatch pozwolił w samym 2022 roku zapobiec 76 tysiącom prób włamań i innych zagrożeń na chronionych obiektach. Skuteczność usług oferowanych przez firmę wynika z opracowanego przez nią systemu, który z pomocą sztucznej inteligencji pozwala wykrywać zagrożenia, przekazywać je do centrum monitoringu, a następnie, po weryfikacji, podejmować odpowiednie kroki w czasie krótszym niż minuta.

- Sztuczna inteligencja wykorzystywana w naszych urządzeniach jest wciąż rozwijania. W tym roku ulepszyliśmy oprogramowanie do wykrywania zagrożeń, co spowodowało zmniejszenie liczby fałszywych alarmów o 40%. Umożliwiło to naszemu zespołowi w centrum monitorowania na zwiększenie wydajności i skoncentrowanie się na incydentach stanowiących realne zagrożenie - dodaje Aleksander Wilczewski.

Firma świadczy swoje usługi w wielu sektorach. Jej monitoring można znaleźć w takich miejscach jak place budowy, parki fotowoltaiczne czy parkingi dealerów samochodowych, Wśród rozwiązań jakie proponuje BauWatch, znajduje się m.in. wieża BauWatch Solar - ekologiczna i zasilana energią słoneczną, co umożliwia pracę na placach, które z różnych względów nie posiadają stałego połączenia z energią oraz BauWatch GreenLight - dobrze widoczna wieża CCTV wyposażona w kamery o wysokiej rozdzielczości, głośniki i zielone reflektory LED oświetlające teren odstraszająca osoby, które nie powinny się na nim znajdować.

Firma rozpocznie świadczenie usług na polskim rynku w pierwszym kwartale 2024 roku, jednak już w dniach 30 stycznia - 2 lutego przedstawiciele firmy pojawią się na targach BUDMA odbywających się w Poznaniu, gdzie będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania.

O BauWatch

BauWatch to uznany lider w branży mobilnego monitoringu wizyjnego, działający na europejskim rynku od 2008 roku. Aktualnie ich zaawansowane rozwiązania ochronne dla sektora budowlanego i fotowoltaicznego dostarczane są do 10 państw w tym m.in. Anglii, Niemczech, Belgii, Francji, Włoch czy Hiszpanii. Z ponad piętnastoletnim doświadczeniem i obsługą ponad 40 tysięcy projektów, pochodząca z Holandii firma jest synonimem niezrównanej skuteczności w prewencji i reagowaniu na incydenty. Wykorzystując innowacyjne technologie i systemy oparte na sztucznej inteligencji, BauWatch oferuje swoim klientom pełen zakres usług monitoringu, od wykrywania niepożądanych aktywności po natychmiastowe powiadamianie służb. Z rozbudowaną flotą ponad 8 tysięcy wieżyczek z kamerami oraz grupą 500 specjalistów pracujących nad innowacjami produktowymi firma gwarantuje kompleksową ochronę majątku, działając pod hasłem „My czuwamy, gdy Ty odpoczywasz”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack Biuro prasowe
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie
IT i technologie Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center
2024-05-08 | 09:50

Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center

Boty oparte o sztuczną inteligencję to już codzienność w contact center, a nasz stosunek do nich szybko się zmienia. Wraz z coraz większą biegłością botów w swobodnej komunikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.

Infrastruktura

Za dwa lata w gdańskim porcie ma powstać baza instalacyjna morskich farm wiatrowych. Będzie ponad pięć razy większa od krakowskiego Rynku Głównego

21-hektarowy Terminal 5, który powstanie na wodach zewnętrznej części gdańskiego portu Baltic Hub, ma być bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. To duży projekt, którego realizacja może się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Tego typu infrastruktura jest konieczna dla przyspieszenia inwestycji offshore w polskiej części Bałtyku. Pierwsze morskie farmy wiatrowe zaczną produkować zieloną energię w 2026 roku.

Prawo

Społeczne agencje najmu w Polsce dopiero raczkują. Część gmin widzi w nich szansę na walkę z wyludnieniem

W Polsce zawiązało się już i rozpoczyna działalność kilkanaście społecznych agencji najmu, kolejnych kilkanaście jest w trakcie powstawania. To niewiele jak na niemal 2,5 tys. gmin w kraju, jednak eksperci widzą w tym rozwiązaniu duży potencjał. Jak podkreślają, może to być szansa zwłaszcza dla miast średniej wielkości, by walczyć ze zjawiskiem wyludniania. Społeczne agencje najmu we współpracy z gminami pośredniczą w wynajmie mieszkań – gminnych bądź należących do prywatnych właścicieli­ – osobom, których zarobki nie pozwalają na rynkowy najem, ale nie kwalifikują ich też do otrzymania mieszkania socjalnego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.