Komunikaty PR

Europejski lider mobilnego monitoringu BauWatch wchodzi na polski rynek

2024-01-23  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Warszawa, 22 stycznia: BauWatch, czołowy europejski dostawca usług mobilnego monitoringu wizyjnego, już w pierwszym kwartale 2024 roku wejdzie na polski rynek. Firma od 15 lat z powodzeniem dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które wykorzystują nowoczesną technologie do wykrywania i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia w ciągu kilku sekund. Wiedza i doświadczenie, wnoszone przez firmę będzie istotnym wsparciem dla bezpieczeństwa polskiej branży budowalnej.

Holenderska firma powstała w 2008 roku świadczy swoje usługi w takich krajach jak: Niemcy, Anglia, Belgia, Francja, Włochy czy Hiszpania dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie usług monitoringu na placach budowy. Aktualnie BauWatch dysponuje 8 tysiącami wieżyczek z kamerami, a w swoim dorobku ma ponad 40 tysięcy zrealizowanych projektów w dziesięciu państwach.

- Na polskim rynku mobilnego monitoringu widzimy duży potencjał i szansę na wprowadzenie naszych innowacyjnych rozwiązań. Rozumiemy, jak ważna jest ochrona fundamentalnych i kosztownych elementów dla ciągłości procesów budowy. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz umożliwienie klientom skupienia się na swojej działalności biznesowej - mówi Aleksander Wilczewski, Managing Director BauWatch Poland.

Mobilny monitoring BauWatch pozwolił w samym 2022 roku zapobiec 76 tysiącom prób włamań i innych zagrożeń na chronionych obiektach. Skuteczność usług oferowanych przez firmę wynika z opracowanego przez nią systemu, który z pomocą sztucznej inteligencji pozwala wykrywać zagrożenia, przekazywać je do centrum monitoringu, a następnie, po weryfikacji, podejmować odpowiednie kroki w czasie krótszym niż minuta.

- Sztuczna inteligencja wykorzystywana w naszych urządzeniach jest wciąż rozwijania. W tym roku ulepszyliśmy oprogramowanie do wykrywania zagrożeń, co spowodowało zmniejszenie liczby fałszywych alarmów o 40%. Umożliwiło to naszemu zespołowi w centrum monitorowania na zwiększenie wydajności i skoncentrowanie się na incydentach stanowiących realne zagrożenie - dodaje Aleksander Wilczewski.

Firma świadczy swoje usługi w wielu sektorach. Jej monitoring można znaleźć w takich miejscach jak place budowy, parki fotowoltaiczne czy parkingi dealerów samochodowych, Wśród rozwiązań jakie proponuje BauWatch, znajduje się m.in. wieża BauWatch Solar - ekologiczna i zasilana energią słoneczną, co umożliwia pracę na placach, które z różnych względów nie posiadają stałego połączenia z energią oraz BauWatch GreenLight - dobrze widoczna wieża CCTV wyposażona w kamery o wysokiej rozdzielczości, głośniki i zielone reflektory LED oświetlające teren odstraszająca osoby, które nie powinny się na nim znajdować.

Firma rozpocznie świadczenie usług na polskim rynku w pierwszym kwartale 2024 roku, jednak już w dniach 30 stycznia - 2 lutego przedstawiciele firmy pojawią się na targach BUDMA odbywających się w Poznaniu, gdzie będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania.

O BauWatch

BauWatch to uznany lider w branży mobilnego monitoringu wizyjnego, działający na europejskim rynku od 2008 roku. Aktualnie ich zaawansowane rozwiązania ochronne dla sektora budowlanego i fotowoltaicznego dostarczane są do 10 państw w tym m.in. Anglii, Niemczech, Belgii, Francji, Włoch czy Hiszpanii. Z ponad piętnastoletnim doświadczeniem i obsługą ponad 40 tysięcy projektów, pochodząca z Holandii firma jest synonimem niezrównanej skuteczności w prewencji i reagowaniu na incydenty. Wykorzystując innowacyjne technologie i systemy oparte na sztucznej inteligencji, BauWatch oferuje swoim klientom pełen zakres usług monitoringu, od wykrywania niepożądanych aktywności po natychmiastowe powiadamianie służb. Z rozbudowaną flotą ponad 8 tysięcy wieżyczek z kamerami oraz grupą 500 specjalistów pracujących nad innowacjami produktowymi firma gwarantuje kompleksową ochronę majątku, działając pod hasłem „My czuwamy, gdy Ty odpoczywasz”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.