Komunikaty PR

Ewolucja rynku serwerów w 2024 roku

2024-03-04  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paweł Luty
Linkleaders

ul. Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
pawel.luty|linkleaders.pl| |pawel.luty|linkleaders.pl
533890507
https://linkleaders.prowly.com/

Rok 2024 zwiastuje znaczące przemiany w sektorze infrastruktury serwerowej. Rynek skupia się na aspektach takich jak efektywność energetyczna, przełomowe rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji (AI) oraz zwiększone zainteresowanie kwestiami bezpieczeństwa danych. Te zmiany odzwierciedlają ewoluujące potrzeby i oczekiwania rynku, który coraz bardziej kieruje się w stronę zrównoważonego rozwoju i innowacyjności technologicznej, redefiniując przy tym role i funkcje tradycyjnych centrów danych.

Analizy rynku wskazują, że pomimo spadku popytu na tradycyjne konfiguracje serwerowe, wydatki na infrastrukturę serwerową utrzymują stabilny wzrost, napędzany przede wszystkim przez potrzebę modernizacji oraz adopcję rozwiązań opartych na AI i ML. IDC przewiduje, że rynek serwerów będzie rósł w tempie 8,4% CAGR w nadchodzących latach, z uwagi na przestarzałą bazę instalacyjną oraz rosnące wymagania dotyczące przetwarzania danych.

- Obserwujemy fundamentalną zmianę w podejściu do serwerów. Rynek odchodzi od tradycyjnych, uniwersalnych "gotowych pudełek" na rzecz dopasowanych, konsultatywnych rozwiązań traktowanych jako strategiczna inwestycja. Tradycyjne serwery wiążą się ze znacznymi wydatkami na energię elektryczną, chłodzenie i konserwację. Rosnąca świadomość ekologiczna i presja na obniżenie kosztów operacyjnych skłaniają firmy do poszukiwania bardziej efektywnych rozwiązań - mówi Marcin Gwara, Channel Manager w Fujitsu Polska.

Rozwój technologii sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) staje się potężnym katalizatorem zmian w projektowaniu serwerów. Tradycyjne serwery nie są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom obliczeniowym i energetycznym tych zaawansowanych technologii. Na rynku są poszukiwane rozwiązania, które postrzegane przez klientów jako "serwery na lata".

- Przemysł IT stoi przed erą transformacji napędzaną przez AI i ML. W Fujitsu zdajemy sobie sprawę, jak te technologie zmieniają krajobraz biznesowy i dlatego nasze serwery są projektowane z myślą o wsparciu najbardziej wymagających obciążeń pracy związanych z AI, aby umożliwić naszym klientom wykorzystanie pełnego potencjału tych przełomowych technologii - podkreśla ekspert Fujitsu.

Pomimo fascynacji chmurą obliczeniową i AI, na rynku widać również trend zwrotu ku rozwiązaniom hybrydowym i lokalnym, które łączą zalety chmury z bezpieczeństwem i kontrolą infrastruktury własnej. Rynek odpowiada na ten trend, oferując serwery i rozwiązania umożliwiające budowę zaawansowanych konfiguracji hybrydowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb biznesowych klientów. Jak podkreśla ekspert Fujitsu, nie ma jednej uniwersalnej konfiguracji serwera idealnej dla każdego przedsiębiorstwa. Specyficzne potrzeby różnych branż i organizacji wymagają spersonalizowanych rozwiązań, które optymalizują wydajność i funkcjonalność.

Zoptymalizowana infrastruktura serwerowa zużywa mniej energii i wymaga mniej konserwacji, co obniża koszty operacyjne. Co więcej, dopasowane rozwiązania zapewniają optymalną wydajność dla konkretnych aplikacji i obciążeń, co przekłada się na lepsze rezultaty biznesowe - a na tym klientom zależy najbardziej.

- Z punktu widzenia Fujitsu, kluczowe jest dostarczanie rozwiązań, które nie tylko są wydajne i bezpieczne, ale także energooszczędne. Nasi klienci doceniają to, że inwestycja w nasze serwery to inwestycja w przyszłość ich firmy. Co równie ważne, postęp technologiczny w dziedzinie chmury obliczeniowej, wirtualizacji i infrastruktury hiperkonwergentnej otwiera nowe możliwości dla elastycznego i skalowalnego zarządzania serwerami - komentuje Marcin Gwara.

W miarę jak rok 2024 rysuje nowe kontury na rynku serwerów, kierunek zmierzający ku zrównoważonej innowacji i zwiększonemu bezpieczeństwu, kształtuje nową erę technologiczną. Ten rok stanowi punkt zwrotny, w którym branża IT odchodzi od tradycyjnych rozwiązań na rzecz bardziej zintegrowanych, energooszczędnych i bezpiecznych systemów serwerowych, gotowych sprostać wyzwaniom przyszłości. Rozwój AI i ML oraz rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo danych nakreślają nowe wymagania dla infrastruktury serwerowej, wymuszając jednocześnie przemyślenie i dostosowanie strategii biznesowych.

W odpowiedzi na te potrzeby, rynku serwerów dominują teraz rozwiązania, które nie tylko maksymalizują efektywność operacyjną i redukują koszty, ale także wspierają zrównoważony rozwój i innowacje technologiczne. W tych dynamicznie zmieniających się czasach, firmy takie jak Fujitsu, z ich zaawansowanymi serwerami, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości infrastruktury IT, zapewniając, że technologia idzie w parze z odpowiedzialnością ekologiczną i bezpieczeństwem danych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Linkleaders
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc. Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:20

Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.

Spółka technologiczna Neptis S.A., notowana na rynku NewConnect, w pierwszym półroczu 2024 r. zwiększyła liczbę użytkowników aplikacji Yanosik, czyli
IT i technologie Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach
2024-07-25 | 11:00

Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach

Technologie AV i protokół internetowy (IP) połączyły siły, przynosząc rewolucyjne zmiany w branży. Ta dynamiczna integracja oferuje bardziej ekonomiczne i dostępne rozwiązania,
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.