Komunikaty PR

Ewolucja rynku serwerów w 2024 roku

2024-03-04  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paweł Luty
Linkleaders

ul. Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
pawel.luty|linkleaders.pl| |pawel.luty|linkleaders.pl
533890507
https://linkleaders.prowly.com/

Rok 2024 zwiastuje znaczące przemiany w sektorze infrastruktury serwerowej. Rynek skupia się na aspektach takich jak efektywność energetyczna, przełomowe rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji (AI) oraz zwiększone zainteresowanie kwestiami bezpieczeństwa danych. Te zmiany odzwierciedlają ewoluujące potrzeby i oczekiwania rynku, który coraz bardziej kieruje się w stronę zrównoważonego rozwoju i innowacyjności technologicznej, redefiniując przy tym role i funkcje tradycyjnych centrów danych.

Analizy rynku wskazują, że pomimo spadku popytu na tradycyjne konfiguracje serwerowe, wydatki na infrastrukturę serwerową utrzymują stabilny wzrost, napędzany przede wszystkim przez potrzebę modernizacji oraz adopcję rozwiązań opartych na AI i ML. IDC przewiduje, że rynek serwerów będzie rósł w tempie 8,4% CAGR w nadchodzących latach, z uwagi na przestarzałą bazę instalacyjną oraz rosnące wymagania dotyczące przetwarzania danych.

- Obserwujemy fundamentalną zmianę w podejściu do serwerów. Rynek odchodzi od tradycyjnych, uniwersalnych "gotowych pudełek" na rzecz dopasowanych, konsultatywnych rozwiązań traktowanych jako strategiczna inwestycja. Tradycyjne serwery wiążą się ze znacznymi wydatkami na energię elektryczną, chłodzenie i konserwację. Rosnąca świadomość ekologiczna i presja na obniżenie kosztów operacyjnych skłaniają firmy do poszukiwania bardziej efektywnych rozwiązań - mówi Marcin Gwara, Channel Manager w Fujitsu Polska.

Rozwój technologii sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) staje się potężnym katalizatorem zmian w projektowaniu serwerów. Tradycyjne serwery nie są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom obliczeniowym i energetycznym tych zaawansowanych technologii. Na rynku są poszukiwane rozwiązania, które postrzegane przez klientów jako "serwery na lata".

- Przemysł IT stoi przed erą transformacji napędzaną przez AI i ML. W Fujitsu zdajemy sobie sprawę, jak te technologie zmieniają krajobraz biznesowy i dlatego nasze serwery są projektowane z myślą o wsparciu najbardziej wymagających obciążeń pracy związanych z AI, aby umożliwić naszym klientom wykorzystanie pełnego potencjału tych przełomowych technologii - podkreśla ekspert Fujitsu.

Pomimo fascynacji chmurą obliczeniową i AI, na rynku widać również trend zwrotu ku rozwiązaniom hybrydowym i lokalnym, które łączą zalety chmury z bezpieczeństwem i kontrolą infrastruktury własnej. Rynek odpowiada na ten trend, oferując serwery i rozwiązania umożliwiające budowę zaawansowanych konfiguracji hybrydowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb biznesowych klientów. Jak podkreśla ekspert Fujitsu, nie ma jednej uniwersalnej konfiguracji serwera idealnej dla każdego przedsiębiorstwa. Specyficzne potrzeby różnych branż i organizacji wymagają spersonalizowanych rozwiązań, które optymalizują wydajność i funkcjonalność.

Zoptymalizowana infrastruktura serwerowa zużywa mniej energii i wymaga mniej konserwacji, co obniża koszty operacyjne. Co więcej, dopasowane rozwiązania zapewniają optymalną wydajność dla konkretnych aplikacji i obciążeń, co przekłada się na lepsze rezultaty biznesowe - a na tym klientom zależy najbardziej.

- Z punktu widzenia Fujitsu, kluczowe jest dostarczanie rozwiązań, które nie tylko są wydajne i bezpieczne, ale także energooszczędne. Nasi klienci doceniają to, że inwestycja w nasze serwery to inwestycja w przyszłość ich firmy. Co równie ważne, postęp technologiczny w dziedzinie chmury obliczeniowej, wirtualizacji i infrastruktury hiperkonwergentnej otwiera nowe możliwości dla elastycznego i skalowalnego zarządzania serwerami - komentuje Marcin Gwara.

W miarę jak rok 2024 rysuje nowe kontury na rynku serwerów, kierunek zmierzający ku zrównoważonej innowacji i zwiększonemu bezpieczeństwu, kształtuje nową erę technologiczną. Ten rok stanowi punkt zwrotny, w którym branża IT odchodzi od tradycyjnych rozwiązań na rzecz bardziej zintegrowanych, energooszczędnych i bezpiecznych systemów serwerowych, gotowych sprostać wyzwaniom przyszłości. Rozwój AI i ML oraz rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo danych nakreślają nowe wymagania dla infrastruktury serwerowej, wymuszając jednocześnie przemyślenie i dostosowanie strategii biznesowych.

W odpowiedzi na te potrzeby, rynku serwerów dominują teraz rozwiązania, które nie tylko maksymalizują efektywność operacyjną i redukują koszty, ale także wspierają zrównoważony rozwój i innowacje technologiczne. W tych dynamicznie zmieniających się czasach, firmy takie jak Fujitsu, z ich zaawansowanymi serwerami, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości infrastruktury IT, zapewniając, że technologia idzie w parze z odpowiedzialnością ekologiczną i bezpieczeństwem danych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Linkleaders
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.