F5 integruje testy penetracyjne, zwiększając bezpieczeństwo w multicloud
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro@mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Do F5 Distributed Cloud Services zostanie wdrożone narzędzie automatycznie przeprowadzające testy bezpieczeństwa. Technologia pozyskana od Heyhack wzmacnia portfolio zabezpieczeń aplikacji wielochmurowych F5, umożliwiając klientom automatyczne wykrywanie luk w zabezpieczeniach.
Firma F5 dodała nowe automatyczne funkcje do rozpoznawania i testów penetracyjnych do F5 Distributed Cloud Services. Rozwiązanie, udostępnione dzięki przejęciu firmy Heyhack, ułatwią klientom ochronę rosnącej liczby aplikacji i interfejsów API we współczesnych środowiskach wielochmurowych.
Dzięki temu klienci korzystający z F5 Distributed Cloud Services mogą bez trudu skanować i odkrywać luki w zabezpieczeniach swoich aplikacji internetowych. W oparciu o wyniki automatycznego skanowania F5 Distributed Cloud będzie rekomendować reguły zapory aplikacji internetowej oraz inne środki zaradcze. Ta technologia dodatkowo wzmacnia ofertę zabezpieczeń aplikacji wielochmurowych F5, umożliwiając klientom automatyzację wykrywania luk w zabezpieczeniach.
Jesteśmy dumni z tego, że nasze rozwiązania przyczyniają się do podniesienia standardów bezpieczeństwa w branży. Dzięki możliwości wykrywania luk i monitorowania działania aplikacji i interfejsów API, nasi klienci mogą szybko identyfikować ewentualne problemy i podejmować skuteczne działania naprawcze - podkreśla Bartłomiej Anszperger, Solution engineering manager, F5 w Polsce. - To rozwiązanie to kolejny dowód na to jak F5 znacznie ułatwia użytkownikom zabezpieczanie dowolnej aplikacji, czy interfejsu API, w dowolnym miejscu. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów i dostarczać im narzędzia, które są niezbędne do osiągnięcia ich celów biznesowych.
F5 nadal wprowadza nowe, zautomatyzowane funkcje do F5 Distributed Cloud Services. W ubiegłym miesiącu firma ogłosiła najbardziej kompleksowe i gotowe do pracy ze sztuczną inteligencją rozwiązanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa interfejsów API w branży. Rozwiązanie to zostało uzupełnione o możliwość wykrywania luk w zabezpieczeniach oraz monitorowania, aby identyfikować ewentualne problemy w procesach rozwoju aplikacji.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.