Komunikaty PR

F5 prezentuje secure multi-cloud networking dla biznesu

2023-04-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

 

F5 udostępnia nowy pakiet usług multi-cloud networking zbudowany z myślą o rozproszonych zasobach cyfrowych. Według danych firmy, 95% przedsiębiorstw utrzymuje tradycyjne aplikacje i równolegle rozwija narzędzia w chmurze. Co piąta organizacja utrzymuje sześć lub więcej różnych środowisk. W tak złożonej, hybrydowej rzeczywistości niezbędna jest więc pełna widoczność i bezpieczeństwo. Dowiedz się, w jaki sposób MCN to umożliwia.

Na koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, firma F5 zaprezentowała nowy pakiet funkcji multi-cloud networking (MCN). Nowatorskie rozwiązanie może zostać wdrożone w jednej lub więcej chmur publicznych, natywnych środowiskach Kubernetes czy lokalizacjach brzegowych. Usługi Distributed Cloud Services zapewniają łączność i bezpieczeństwo zarówno w warstwie sieciowej, jak i aplikacyjnej. Organizacje mogą przełączać się bez ryzyka pomiędzy narzędziami umieszczonymi u jednego dostawcy lub pomiędzy różnymi usługodawcami. Użytkownicy MCN otrzymują możliwość połączeń natywnych i dodatkowego zabezpieczenia rozproszonych aplikacji.

Bezpieczna łączność między aplikacjami stanowi cel nadrzędny dla każdej nowoczesnej firmy. Jednakże obecnie, coraz większego znaczenia nabiera także metoda uzyskania kompatybilności pomiędzy zasobami tłumaczy Michael Rau, General Manager, odpowiedzialny za rozwój F5 Distributed Cloud Platform and Security Services.

Według najnowszego raportu F5 „The State of Application Strategy in 2023", 85% organizacji korzysta z aplikacji zlokalizowanych w wielu różnych miejscach. Wraz z decentralizacją narzędzi cyfrowych rośnie złożoność infrastruktury. W rezultacie, zespoły cybernetyczne mierzą się z ograniczoną widocznością i większym ryzykiem potencjalnych ataków hackerskich. Nowy pakiet rozwiązań F5 umożliwia użytkownikom większą kontrolę nad rozproszonymi aplikacjami, a także stabilizacje procesów. Dzięki temu wzrasta poziom bezpieczeństwa tradycyjnych sieci korporacyjnych wyposażonych w zautomatyzowaną infrastrukturę. Niezagrożony wzrost i skalowanie zasobów cyfrowych możliwy jest bez rezygnacji z kontroli dostępów na różnych poziomach odpowiedzialności w organizacji.

Intensywny rozwój chmury i architektur hybrydowych zbiegł się z powstaniem mikro-usług i aplikacji rozproszonych API. Wszystko to przyczynia się do wzrostu złożoności i pogorszenia widoczności. Podejście F5 bazujące na wspólnej platformie znacznie poszerza zdolność do obsługi złożonych systemów, wliczając w to środowiska hybrydowe i multi-cloud. Dzięki usługom Distributed Cloud App Connect i Network Connect poziom bezpieczeństwa w organizacjach zwiększa się istotnie – dodaje Michael Rau.

Szeroki przekrój możliwości MCN

Tradycyjne modele projektowania połączeń i infrastruktury nie są w stanie sprostać wymaganiom nowoczesnych aplikacji ze względu na rosnące znaczenie mikro-usług. Nowe rozwiązania korzystają z rozproszonych klastrów Kubernetes, rozbudowanych interfejsów API i nie są ograniczone już do jednej lokalizacji chmury lub nawet jej jednego dostawcy. Zgodnie z wnioskami z tegorocznego raportu SOAS, największym wyzwaniem jest opanowanie złożoności zasobów, a także zapewnienie wydajności i utrzymanie bezpieczeństwa. Aby właściwie podejść do tych wyzwań, wymagane jest bardziej kompleksowe podejście do odpornej na zagrożenia sieci MCN, która zapewnia:

  • Zintegrowany pakiet usług, który zarówno łączy się na poziomie sieci, jak i obciążenia w chmurze, aby zminimalizować złożoność i poprawić zwinność.
  • Bezpieczeństwo end-to-end zarówno dla sieci łączącej wiele lokalizacji, jak i dla ochrony zintegrowanych obciążeń roboczych. Ponadto, ujednolicona kontrola polityk umożliwia szybsze reagowanie na zmieniające się zagrożenia.
  • Wszechstronne zarządzanie konstrukcjami cloud-native w zakresie wykrywania aplikacji, sieci i bezpieczeństwa, a także prywatnej łączności typu end-to-end.
  • Granularna kontrola komunikacji między aplikacjami dla nowoczesnych zasobów posiadających wbudowane zabezpieczenia.

- F5 dysponuje szerokimi kompetencjami, które umożliwiają rozwój niezbędnych technologii wspierających pakiet usług multi-cloud networking. MCN umożliwia podłączenie i zabezpieczenie każdej aplikacji w dowolnym miejscu. Zapewnia także szybką łączność między sieciami i między procesami w różnych warstwach chmury, centrach danych, środowiskach hybrydowych, czy lokalizacjach brzegowych. Tegoroczna premiera rozszerza zakres Distributed Cloud Services o kolejne usługi dostępne w formule SaaSwyjaśnia Bartłomiej Anszperger, Solution Engineering Menadżer F5 w Polsce.

Remedium na rozproszone zasoby

Pierwszy komponent debiutującego pakietu mutli-cloud networking – Distributed Cloud App Connect zapewnia zintegrowane podejście do sterowania za pomocą jednej konsoli. Natywna integracja Kubernetes z precyzyjną kontrolą nad komunikacją app-to-app, a nawet specyficznym API-to-API bez ujawniania sieci bazowej znacznie zmniejsza ryzyko bezpieczeństwa i zwiększa szybkość działania systemu. Nowa usługa umożliwia także zawansowane połączenia sieciowe dla aplikacji, w tym równoważenie obciążenia, kontrolę wejścia/wyjścia i widoczność end-to-end. Distributed Cloud App Connect zwiększa poziom cyberbezpieczeństwa systemu dzięki aktywnej ochronie narzędzi internetowych i API (WAAP), zabezpieczeniu przed atakami DDoS i łagodzeniu skutków działania botów.

Z kolei drugi komponent MCN – Distributed Cloud Network Connect umożliwia wysoce bezpieczne połączenia zasobów w różnych lokalizacjach i u różnych dostawców chmury. Ponadto, klienci otrzymują bezpieczną rozszerzalność z mikrosegmentacją opartą na intencjach i wstawianiu usług wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV) innych firm. Opcjonalnie, użytkownicy MCN mogą także wykorzystać w pełni prywatną sieć F5 Global Network w celu optymalizacji wydajności aplikacji i zapewnienia szybkiej prywatnej łączności z dostawcami chmury publicznej.

- Nowy pakiet usług multi-cloud networking od drugiego kwartału 2023 roku jest dostępny na całym świecie, w tym także w Polsce. Rodzime przedsiębiorstwa i organizacje mierzą się z podobnymi wyzwaniami, co podmioty globalne. Dlatego dążymy do upowszechnienia się podejścia do zarządzania rozproszonymi zasobami cyfrowymi z poziomu jednej, w pełni bezpiecznej platformy podsumowuje Bartłomiej Anszperger.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.