FANUC dostarczy 1400 robotów do VW
Japoński FANUC, globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej, wesprze ekspansję firmy Volkswagen w obszarze przyszłościowych technologii napędowych. Producent dostarczy łącznie około 1400 robotów do fabryk VW w Emden w Niemczech i Chattanooga w USA.
Zakład VW w Emden w bliskiej przyszłości stanie się jedną z najnowocześniejszych fabryk w branży motoryzacyjnej. Firma VW podjęła decyzję o modernizacji swoich linii w związku z planowanym uruchomieniem produkcji nowej generacji samochodów elektrycznych. Już w 2022 r. w unowocześnionej fabryce będzie pracować 800 robotów marki FANUC. Z kolei fabryka w Chattanooga, w USA, zostanie rozbudowana, by stać się centrum produkcji samochodów elektrycznych VW w Ameryce Północnej. Procesy wytwórcze wesprze tu 600 robotów marki FANUC.
„Wymagania stawiane robotom przemysłowym zmieniają się w ślad za konstrukcją pojazdów” - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Deutschland GmbH. „Bazując na szerokiej gamie produktów możemy bez trudu reagować na nowe potrzeby rynku i dostarczać roboty dostosowane do wymogów produkcji samochodów elektrycznych w sposób niezawodny oraz elastyczny”.
Firma FANUC, której siedziba znajduje się u podnóża góry Fudżi w Japonii, jest obecna w Europie od ponad 40 lat. Podobnie jak w innych regionach świata oferuje tu swoim klientom usługi przeglądowo-serwisowe oraz dostęp do oryginalnych części zamiennych w nieograniczonym czasie.
„Dzięki obietnicy wsparcia fabryk w czasie eksploatacji produktów FANUC zyskujemy zaufanie klientów, którzy stawiają na elastyczne i jednocześnie zrównoważone rozwiązania w zakresie automatyzacji” - mówi Winkelmann. „W efekcie nasi klienci mogą polegać na niezawodnej produkcji, gwarantowanej przez nasze produkty”.
Aby realizować zobowiązanie wsparcia klientów w całym cyklu życia produktów, firma FANUC otworzyła liczne oddziały w Europie, zbudowała magazyn części zamiennych o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych oraz zapewnia wysoce profesjonalną obsługę serwisową. W Niemczech personel serwisowy FANUC pracuje nawet nocą, by jak najszybciej uruchamiać roboty w sytuacjach awaryjnych. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą sterowań CNC i robotów przemysłowych z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji linii montażowych. FANUC oferuje ponad 100 modeli robotów, w tym osiem modeli robotów współpracujących. Bogate portfolio produktowe uzupełniają frezarki, elektrodrążarki drutowe, wtryskarki i lasery.
Dodatkowe informacje: www.fanuc.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.