Firma First Byte podpisała porozumienie z Fundacją InSpatium
13 października 2020 r. firma First Byte, właściciel marki Wizlink, podpisała porozumienie z Fundacją Promocji Pracy Zdalnej InSpatium. Dla Wizlink jest to kolejny ważny krok w rozpowszechnianiu technologii RPA. Dzięki temu ma możliwość wprowadzenia robotów na szerszy rynek zawodowy, tym samym wspomagając rozwijanie kompetencji i przełamywanie kolejnych barier w poszukiwaniu własnej ścieżki kariery przez poszczególne osoby.
Fundacja Promocji Pracy Zdalnej InSpatium promuje narzędzia i rozwiązania umożliwiające aktywizację zawodową poprzez pracę zdalną różnych grup społecznych jak:
- osoby z niepełnosprawnościami;
- osoby szukające pracy z regionów zagrożonych bezrobociem;
- rodzice w trakcie i po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich;
- wszelkie inne osoby, które z różnych względów szukają zatrudnienia w formie pracy zdalnej.
InSpatium analizuje na bieżąco potrzeby pracodawców oraz prowadzi badania dotyczące trendów związanych z pracą zdalną, co przekłada się na promowanie konkretnych specjalizacji zawodowych:
- Marketing, sprzedaż i obsługa klienta;
- Automatyzacji procesów biznesowych;
- Wsparcie pracą zdalną narzędzi sztucznej inteligenci i uczenia maszynowego.
„Wierzymy, że obecny rynek pracy zmienia się radykalnie. Pomagamy osobom najbardziej narażonym na wykluczenie w nabyciu nowych kompetencji, które aktualnie są potrzebne w gospodarce.”- powiedział Bartłomiej Bańkowski, Członek Rady Fundacji InSpatium.
Wizlink to polskie narzędzie pomagające firmom automatyzować rutynowe czynności, takie jak wprowadzanie lub kopiowanie danych pomiędzy aplikacjami, pisanie wiadomości e-mail lub praca z dokumentami. Wizlink został tak zaprojektowany, aby poprzez intuicyjny interfejs drag&drop skomplikowane technologie były niewidoczne dla użytkownika tworzącego robota. Dzięki temu, że nie trzeba posiadać wiedzy programistycznej, może być on używany przez ludzi z biznesu. Jest bardzo łatwy do nauczenia i daje wszystkim możliwość czerpania zysków z robotyzacji w ciągu kilku dni, a nie miesięcy.
Dostępność technologii RPA dla szerszego grona odbiorców była dla nas nadrzędnym celem podczas budowania produktu. Tym samym Wizlink ma szanse sprawdzić się zarówno w firmach z sektora MSP jak i dużych korporacjach, przy czym branża nie ma tutaj znaczenia. Problemy związane z powtarzalnymi i nudnymi czynnościami są obecne praktycznie wszędzie.
Współpraca będzie realizowana poprzez:
- Wspólne akcje promocyjne, marketingowe i informacyjne.
- Prowadzenie badań nad zjawiskiem automatyzacji procesów wśród firm w segmencie MŚP w Polsce.
- Szkolenie przez InSpatium przy wsparciu First Byte osób wykluczonych zawodowo w celu podniesienia ich kompetencji na rynku pracy o umiejętności związane z nadzorem nad procesami RPA.
Dzięki współpracy z Fundacją InSpatium, firma First Byte może mieć swój udział nie tylko w promowaniu technologii RPA, ale przede wszystkim we wspomaganiu rozwoju zawodowego różnych grup społecznych.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.