Firma First Byte podpisała porozumienie z Fundacją InSpatium
13 października 2020 r. firma First Byte, właściciel marki Wizlink, podpisała porozumienie z Fundacją Promocji Pracy Zdalnej InSpatium. Dla Wizlink jest to kolejny ważny krok w rozpowszechnianiu technologii RPA. Dzięki temu ma możliwość wprowadzenia robotów na szerszy rynek zawodowy, tym samym wspomagając rozwijanie kompetencji i przełamywanie kolejnych barier w poszukiwaniu własnej ścieżki kariery przez poszczególne osoby.
Fundacja Promocji Pracy Zdalnej InSpatium promuje narzędzia i rozwiązania umożliwiające aktywizację zawodową poprzez pracę zdalną różnych grup społecznych jak:
- osoby z niepełnosprawnościami;
- osoby szukające pracy z regionów zagrożonych bezrobociem;
- rodzice w trakcie i po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich;
- wszelkie inne osoby, które z różnych względów szukają zatrudnienia w formie pracy zdalnej.
InSpatium analizuje na bieżąco potrzeby pracodawców oraz prowadzi badania dotyczące trendów związanych z pracą zdalną, co przekłada się na promowanie konkretnych specjalizacji zawodowych:
- Marketing, sprzedaż i obsługa klienta;
- Automatyzacji procesów biznesowych;
- Wsparcie pracą zdalną narzędzi sztucznej inteligenci i uczenia maszynowego.
„Wierzymy, że obecny rynek pracy zmienia się radykalnie. Pomagamy osobom najbardziej narażonym na wykluczenie w nabyciu nowych kompetencji, które aktualnie są potrzebne w gospodarce.”- powiedział Bartłomiej Bańkowski, Członek Rady Fundacji InSpatium.
Wizlink to polskie narzędzie pomagające firmom automatyzować rutynowe czynności, takie jak wprowadzanie lub kopiowanie danych pomiędzy aplikacjami, pisanie wiadomości e-mail lub praca z dokumentami. Wizlink został tak zaprojektowany, aby poprzez intuicyjny interfejs drag&drop skomplikowane technologie były niewidoczne dla użytkownika tworzącego robota. Dzięki temu, że nie trzeba posiadać wiedzy programistycznej, może być on używany przez ludzi z biznesu. Jest bardzo łatwy do nauczenia i daje wszystkim możliwość czerpania zysków z robotyzacji w ciągu kilku dni, a nie miesięcy.
Dostępność technologii RPA dla szerszego grona odbiorców była dla nas nadrzędnym celem podczas budowania produktu. Tym samym Wizlink ma szanse sprawdzić się zarówno w firmach z sektora MSP jak i dużych korporacjach, przy czym branża nie ma tutaj znaczenia. Problemy związane z powtarzalnymi i nudnymi czynnościami są obecne praktycznie wszędzie.
Współpraca będzie realizowana poprzez:
- Wspólne akcje promocyjne, marketingowe i informacyjne.
- Prowadzenie badań nad zjawiskiem automatyzacji procesów wśród firm w segmencie MŚP w Polsce.
- Szkolenie przez InSpatium przy wsparciu First Byte osób wykluczonych zawodowo w celu podniesienia ich kompetencji na rynku pracy o umiejętności związane z nadzorem nad procesami RPA.
Dzięki współpracy z Fundacją InSpatium, firma First Byte może mieć swój udział nie tylko w promowaniu technologii RPA, ale przede wszystkim we wspomaganiu rozwoju zawodowego różnych grup społecznych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.