Komunikaty PR

Fortinet i Veracomp:15 lat współpracy

2020-07-17  |  11:55
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Roman
Veracomp

Zawiła 61
30-382 Kraków
joanna.roman|veracomp.pl| |joanna.roman|veracomp.pl
665660291
https://www.veracomp.pl/
Do pobrania jpg ( 0.25 MB )

W 2005 roku, gdy Fortinet rozpoczynał współpracę z Veracompem, rozwiązania producenta były dostępne w naszym kraju od roku, a na świecie od 5 lat. To właśnie w 2000 roku bracia Ken i Michael Xie założyli w Sunnyvale spółkę, która od tego czasu stała się 60-krotnie większa - w Polsce największa wśród producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT, osiągając 2 mld dolarów obrotu.  

Kontrakt podpisany w 2005 roku z przedstawicielami firmy Fortinet uprawniał Veracomp do dystrybucji rozwiązań producenta nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Litwie i Łotwie.

W ofercie Veracompu znalazły się wtedy przede wszystkim systemy antywirusowe FortiGate wyposażone w akceleratory ASIC. Pierwszym Product Managerem Fortineta w Veracompie został Mariusz Rzepka, a inżynierem prowadzącym Michał Kułakowski.

Rozwój współpracy

Fortinet szybko docenił współpracę z Veracompem. Jeszcze w tym samym roku dystrybutor został uhonorowany tytułem “Nowy Partner Roku 2005”, przyznawany przez amerykańską spółkę najlepszym partnerom w regionie EMEA.

- Rozpoczynając naszą współpracę w 2005 roku, niewiele osób słyszało w Polsce o amerykańskim producencie, specjalizującym się w rozwiązaniach bezpieczeństwa IT. Byliśmy pierwszym i przez kolejne 12 lat jedynym dystrybutorem jego rozwiązań w Polsce. Współpracujący z nami partnerzy rozpoczynali od sprzedaży do banków, uczelni wyższych oraz instytucji centralnych i lokalnych. W 2005 roku sprzedaliśmy 205 urządzeń, 5 lat później przekroczyliśmy 3000 sztuk, a w 2013 roku podwoiliśmy tę liczbę, systematycznie zwiększając też ilość branż i instytucji, do których docieraliśmy z ofertą. W tym czasie nasi partnerzy nawiązali współpracę z największymi spółkami, stacjami telewizyjnymi i radiowymi czy czołowymi operatorami telekomunikacyjnymi - wyjaśnia Mariusz Kochański, dyrektor Działu Systemów Sieciowych i członek zarządu Veracomp.

Zmieniająca się oferta

W 2005 roku głównym produktem w ofercie amerykańskiego producenta były zintegrowane systemy zarządzania zagrożeniami (Unified Threat Management), dostępne w ofercie pod nazwą FortiGate. Już wtedy Fortinet był liderem rynku UTM, tworząc zupełnie nową kategorię tych rozwiązań i osiągając 29,5% udziałów w rynku światowym. Od tego czasu producent wprowadził 28 linii produktowych, które były odpowiedzią na zmieniający się przez te wszystkie lata krajobraz zagrożeń.

Przez ostatnie 15 lat pojawiały się nowe rodzaje ataków i zabezpieczenia, które miały skutecznie przed nimi chronić. W tym czasie ofertę Fortineta rozszerzono m.in. o FortiSandbox - urządzenie zapobiegające zaawansowanym atakom ukierunkowanym typu ATA i APT, FortiNAC, zwiększający widoczność urządzeń w sieci oraz poziom kontroli nad infrastrukturą, a w tym roku w portfolio producenta znalazło się rewolucyjne rozwiązanie FortiAI, które wykorzystuje samokształcące się głębokie sieci neuronowe do rozpoznawania zaawansowanych zagrożeń w czasie krótszym niż sekunda.

Przez 15 lat współpracy z magazynu Veracompu zostało wysłanych ponad 21 tysięcy przesyłek o wadze przekraczającej 200 tysięcy kilogramów i łącznej wartości ponad 620 mln złotych.  

- Od 2005 roku stale budujemy kanał partnerski. W pierwszym roku rozwiązania Fortineta sprzedawało ok. 20 partnerów. Przez te wszystkie lata ich liczba wzrosła do ponad 600 firm, które cały czas rozpowszechniają informacje na temat oferty producenta wśród swoich klientów. Jesteśmy dumni z tego, że od 15 lat jesteśmy częścią sukcesu Fortineta na świecie i dziękujemy wszystkim, którzy przez te wszystkie lata nas w tym zadaniu wspierali - wyjaśnia Grzegorz Szałański, kierownik zespołu Fortineta w Veracompie.


Grupa Veracomp jest liderem dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distribution) w zakresie rozwiązań teleinformatycznych. Spółka prowadzi działalność w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa Veracomp dostarcza kompleksowe rozwiązania IT, które znajdują zastosowanie we wszystkich sektorach gospodarki. W portfolio spółki znajdują się m.in. specjalistyczne rozwiązania zabezpieczające firmy Fortinet, umożliwiające skuteczną ochronę i kontrolę używanej infrastruktury informatycznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Fortinet i Veracomp:15 lat współpracy Biuro prasowe
2020-07-17 | 11:55

Fortinet i Veracomp:15 lat współpracy

W 2005 roku, gdy Fortinet rozpoczynał współpracę z Veracompem, rozwiązania producenta były dostępne w naszym kraju od roku, a na świecie od 5 lat. To właśnie w 2000 roku bracia Ken
Kraje europejskie najmniej narażone na cyberataki
2020-06-24 | 01:00

Kraje europejskie najmniej narażone na cyberataki

Firma PasswordManagers.co przeanalizowała i oceniła 108 państw pod kątem ich narażenia na złośliwe ataki, w tym trojany, oprogramowanie ransomware, phishing czy
SimFabric notuje r/r ośmiokrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży
2020-05-22 | 12:00

SimFabric notuje r/r ośmiokrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży

Ponad 1,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży produktów wypracowała w 2019 roku spółka SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z grupy PlayWay.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Infrastruktura

Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na nowe przepisy. Mogą one doprowadzić do stworzenia 34 tys. etatów przy budowie farm na Bałtyku

W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, a prąd z pierwszych farm wiatrowych ma popłynąć ok. 2025 roku. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej ma pobudzić gospodarkę i zapewnić ponad 30 tys. nowych miejsc pracy, ale inwestorzy do tej pory wyczekiwali stabilnych regulacji, które ma im zapewnić tzw. ustawa offshorowa. Resort klimatu przekazał ją już do ponownych, krótkich uzgodnień, a wejście w życie nowych regulacji jest spodziewane jeszcze w tym roku. Obok systemu wsparcia dla inwestorów i przyspieszenia jego wejścia w życie ustawa zagwarantuje też, że w budowie farm na Bałtyku mają w dużej części partycypować krajowe przedsiębiorstwa.

Problemy społeczne

Pandemia nasiliła już wcześniej istniejące kryzysy humanitarne. Do końca roku z głodu umrze więcej osób niż z powodu koronawirusa

Koronawirus i związane z nim ograniczenia i skutki przyczyniają się do nasilenia takich kryzysów humanitarnych. WHO wskazuje, że problem głodu może dotknąć dodatkowe 130 mln ludzi. Według raportu Oxfam do końca roku średnio 12 tys. osób dziennie umrze z powodu głodu, podczas gdy w szczytowym momencie pandemii w kwietniu br. każdego dnia umierało z tego powodu 10 tys. osób. Skutki kryzysu najmocniej odczują najsłabsze społeczności, np. w krajach ogarniętych wojną, które nie radzą sobie bez pomocy z zewnątrz. – Na szczęście koronawirus przyczynił się do wzmocnienia solidarności międzynarodowej – mówią przedstawiciele Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Przedsiębiorcom nad Wisłą wciąż nie jest łatwo. Polska na 14. miejscu wśród europejskich państw z najbardziej skomplikowanymi przepisami dla biznesu

Polska znalazła się na 34. miejscu na świecie i 14. w Europie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu – wynika z najnowszej edycji rankingu „Global Business Complexity Index 2020”. Względem ubiegłego roku oznacza to awans odpowiednio o 13 i 4 pozycje, ale eksperci TMF Group podkreślają, że wynika to tylko ze zmian w innych krajach i metodologii badania. W Polsce nie zaszły w tym czasie istotne zmiany, które poprawiłyby warunki dla biznesu. Przedsiębiorcy wciąż skarżą się na te same bolączki, jak niestabilność systemu prawnego, przewlekłość postępowań sądowych i administracyjnych czy niespójne przepisy.

Finanse

Koronawirus może zwiększyć świadomość finansową Polaków. Większość nie jest przygotowana na kolejny kryzys

Z powodu pandemii koronawirusa prawie co 10. Polak stracił pracę, a blisko połowa wciąż obawia się jej utraty. Co istotne, ponad połowa nie ma planu awaryjnego na taką okoliczność – wynika z badania InterviewMe.pl „Życie bez pensji”. Kryzys związany z COVID-19 może jednak zmienić sposób zarządzania finansami. – To może być pewnego rodzaju otrzeźwienie. Ludzie będą bardziej przyszłościowo planować, co może się stać, jeżeli stracą pracę – ocenia Piotr Sosnowski, współzałożyciel InterviewMe.pl.