Game Jam 2020 - już 27 listopada rozpocznie się kolejny 40-godzinny hackathon
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Gam Jam to wydarzenie przygotowane z myślą o osobach zainteresowanych tworzeniem gier wideo - zrzesza pasjonatów gier, projektantów oraz programistów. Organizatorami imprezy jest Agencja Rozwoju Przemysłu oraz ARP Games - jedyny w Polsce akcelerator gier wideo. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez GovTech Polska.
Game Jam, który potrwa od piątku do niedzieli (27-29 listopad) jest jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival, czyli trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online. Uczestnicy, tworząc gry rywalizować będą o nagrody pieniężne - zwycięska drużyna otrzyma 30 tysięcy złotych, a drugi i trzeci stopień podium warte będą kolejno 20 i 10 tysięcy. Organizator poinformował też o nagrodzie specjalnej ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Twórcom nagrodzonej produkcji umożliwi udział w Dubai EXPO 2020 - czyli światowej wystawie, w której Polska uczestniczy już od wielu lat.
Game Jam jest doskonałą okazją dla twórców gier, by zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności a z drugiej strony jest sprawdzianem z umiejętności pracy pod presją czasu. Warto podkreślić, że pomysły na najlepsze gry rodzą się często właśnie podczas takich wydarzeń jak Game Jam, a niejeden profesjonalny zespół deweloperski nie powstałby, gdyby nie takie inicjatywy - wyjaśnia Piotr Jurek, Prezes ARP GAmes.
Udział jest bezpłatny, a całość przeprowadzona zostanie online. Dostępny jest więc dla każdego, kto chce sprawdzić swoich sił w programowaniu gier. Rejestracja możliwa jest adresem: https://app.evenea.pl/event/hackyeah-2020live/. O tym, w jakiej kategorii będą tworzone tegoroczne prace zadecyduje głosowanie na fanpage Game Jam (https://www.facebook.com/gamejamsquare). Dostępne są takie kategorie jak: Connect & Share, No borders oraz Solidarity. Zwycięska kategoria zostanie ogłoszona 25 listopada.
Podczas zeszłorocznej edycji nagrodę Grand Prix oraz główną nagrodę w kategorii Best Sound Design, wygrał dwuosobowy zespół Color Fuel za grę Honey Beats. Produkcja poświęcona była pogłębiającemu się problemowi ginących pszczół, a sama rozgrywka nastawiona była na kooperację i wzajemną odpowiedzialność za czyny obu graczy. Paulina Mołas i Patryk Szeląg, czyli zwycięzcy, w ostatniej chwili podjęli decyzję o wzięciu udziału w konkursie, nastawiając się głównie na dobrą zabawę wynikającą z rywalizacji.
________________________________________
ARP Games sp. z o.o. to jedyny w Polsce akcelerator gier wideo, na którego wsparcie mogą liczyć młodzi twórcy. Spółka powstała w 2016 r. Została założona przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. SPIN-US sp. z o.o. – spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego oraz Powiat Cieszyński. ARP Games rekrutuje młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły.
GovTech Festival to trwający przez miesiąc projekt edukacyjno-technologiczny, którego celem jest przybliżenie obywatelom cyfrowego świata poprzez cykl wydarzeń online. W ramach GovTech Festival organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie oraz otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
GovTech Festival organizowany jest przez GovTech Polska – międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Festiwal odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, Grupy Wyszehradzkiej oraz Internet Governance Forum
2021, czyli jednej z inicjatyw ONZ. Festiwal otrzymał także patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.