Komunikaty PR

Globalna migracja klientów Infor do chmury stale nabiera rozpędu

2020-09-23  |  14:00
Biuro prasowe

Wzrost korzystania z chmury przyczynia się do 112% wzrostu SaaS w skali globalnej

Warszawa – wrzesień 2020 r. Firma Infor poinformowała o światowym sukcesie jej rozwiązań CloudSuite, umożliwiających klientom szybsze realizowanie zysków i zwiększanie elastyczności, niezawodności i konkurencyjności ich działalności. Specjalizowane aplikacje branżowe opracowane dla takich sektorów jak produkcja, służba zdrowia, dystrybucja, sektor publiczny, handel detaliczny i hotelarstwo przyczyniły się do tego, że obecnie Infor ma ponad 14 000 klientów w swojej chmurze Infor Cloud. Ostatnio dołączyły do nich firmy Burton Snowboards, Hrabstwo Frederick (Maryland), Midwest Wheel Companies, Cloetta, Saarioinen i Auckland Transport.

 

Infor koncentruje się na zapewnianiu kompleksowej funkcjonalności w chmurze obliczeniowej; liczba klientów migrujących z rozwiązań lokalnych do chmurowych w okresie od maja do czerwca wzrosła o ponad 200 procent, zaś wartość roczna kontraktów zamówionych w tym okresie wzrosła o 112 procent.

 

Celem Infor jest zapewnianie niezrównanych możliwości w chmurze typu multi-tenant oraz najlepszych funkcjonalności w obszarze zarządzania danymi i ich analizowania poprzez Infor Data Lake i Infor Birst. Dodatkowo doświadczony zespół ds. usług profesjonalnych Infor w połączeniu z rozbudowaną siecią partnerów jest w stanie bardzo szybko przenosić klientów do trybu online, bez znaczących zakłóceń dla ich działalności.

 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Infor wprowadził ważne aktualizacje produktów specjalizowanych branżowo, których zadaniem jest wspomaganie klientów w lepszym zarządzaniu najważniejszymi zasobami: ludźmi, aktywami materialnymi i łańcuchami dostaw. Aktualizacje obejmują nowe możliwości w rozwiązaniach zarządzania kapitałem ludzkim (Human Capital Management - HCM), zasobami przedsiębiorstw (Enterprise Asset Management - EAM) i łańcuchem dostaw (Supply Chain Management - SCM).

 

Firma Midwest Wheel Companies, jeden z największych dystrybutorów części do ciężarówek w środkowowschodnich USA wykorzystuje Infor CloudSuite Distribution i analitykę Infor Birst do wspomagania zarządzania zapasami w swoich sześciu magazynach, realizacji złożonych toków pracy i alertowania oraz do prowadzenia coraz szerzej działalności przez sieć. Dzięki rozwiązaniom chmurowym klasy Infor multi-tenant, w tym Infor OS (Operating Service), firma usprawniła obsługę klientów, osiągając aż 15-procentową poprawę obsługi bezzwłocznej.

Jeżeli ktoś nie wprowadza innowacji w zakresie poprawiania poziomu obsługi, zostanie wyprzedzony przez innych. I takie podejście stosujemy do wszystkiego – mówi Steve McEnany, wiceprezes ds. marketingu i technologii firmy Midwest Wheel. – To, że już nie musimy chaotycznie wszędzie gasić pożarów, miało ogromny wpływ na naszą produktywność.

 

Cloetta, czołowa firma cukiernicza w północnej Europie niedawno wybrała rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage, by wesprzeć swoją transformację cyfrową i wprowadzać innowacje w całej swojej działalności. Kluczowa dla tej decyzji była architektura chmurowa multi-tenant Infor oraz rozbudowana funkcjonalność branżowa rozwiązania, która, w przypadku firmy Cloetta, może być pomocna w obszarach takich jak kontrola jakości, zarządzanie recepturami i identyfikowalność produkcji.

Chcąc zaspokajać potrzeby naszego rynku musimy być bezwzględnie elastyczni, aby szybko reagować na trendy, zyskiwać na nowych możliwościach i maksymalizować sprzedaż. Z zainteresowaniem patrzymy na naszą podróż w przyszłość z firmą Infor, mając poczucie bezpieczeństwa dzięki świadomości, że dysponujemy najlepszymi w branży możliwościami, które mogą nam pomóc w zwiększaniu udziałów w rynkach w głównych obszarach i podsektorach naszej działalności – mówi Per Svensson, dyrektor ds. informatyki firmy Cloetta.

 

Regionalny Zarząd Transportu w Nowej Zelandii, Auckland Transport, scentralizował zarządzanie aktywami w chmurze z wykorzystaniem Infor EAM.

Skupiamy się na zasadniczej działalności i nie będziemy budowali potężnego oprogramowania ani płacili wyśrubowanych opłat za utrzymanie i modernizację [kupnego]. Szukaliśmy rozwiązań klasy SaaS gotowych do wdrożenia i łatwych w utrzymaniu. Znaleźliśmy strategicznego partnera w firmie Infor – mówi Roger Jones, członek zarządu Auckland Transport ds. technologii w biznesie.

Ten wieloletni projekt SaaS może wspomóc optymalizację wartych miliardy dolarów aktywów Auckland Transport, w skali całej organizacji, umożliwiając poprawienie decyzyjności, zwiększanie optymalizacji działalności i zadowolenia klientów. Pierwszy etap obejmujący prewencyjną konserwację mostów, w ramach transformacji naszego systemu gospodarki mostami, został już uruchomiony, terminowo i zgodnie z budżetem, co było niemałym osiągnięciem w czasach pandemii. Elastyczne wprowadzanie wdrożeń na odległość było osiągalne wyłącznie dzięki zaangażowaniu i dogłębnej wiedzy branżowej zespołu Infor, któremu ufamy i z którym nam się dobrze współpracuje.

 

Rozwiązania chmurowe Infor wspomagają innowacyjność klientów w niepewnych czasach

Rozwiązania chmurowe Infor projektowano pod kątem wchodzenia na nowe poziomy użyteczności, możliwości współpracy i wglądu w informacje. Klienci na całym świecie mogą korzystać z błyskawicznej skalowalności pozwalającej uwzględniać rozwój firm i akwizycje oraz wielowalutowość finansów z potężną analityką na poziomie regionów i rynków. Dla wielu firm krytycznym dla sukcesu elementem w obecnych, niepewnych gospodarczo czasach była innowacyjność i możliwość dostosowywania skali rozwiązań. Zapewniają to technologie chmurowe pozwalające szybko wprowadzać rozwiązania gwarantujące utrzymanie ciągłości działalności i możliwość zmiany sposobów pracy.

 

Leżące nieopodal Waszyngtonu i Baltimore Hrabstwo Frederick w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych odczuwało coraz większą potrzebę odejścia od papierowego obiegu dokumentów w procedurach administracyjnych.

Niepewne czasy w pełni wykazały zalety naszego działania w chmurze obliczeniowej – mówi Gary Hessong, wicedyrektor działu planowania przestrzennego i pozwoleń budowlanych Hrabstwa Frederick. – We współpracy z firmą Infor udało nam się stworzyć całkowicie elektroniczny portal usprawniający procedury i zapewniający bardziej ekonomiczną alternatywę dla naszych klientów. Już zaledwie w trzy miesiące po jego pełnym uruchomieniu, gdy nadeszła pandemia COVID-19, stał się on podstawą utrzymania ciągłości naszego działania.

 

- Dzięki rozwiązaniom chmurowym Infor udało nam się szybko zwiększyć skalę działania, dostosowując się do zmian popytu i podaży wniosków następujących z dnia na dzień. Umieściwszy nasze newralgiczne aplikacje w chmurze byliśmy w stanie kontynuować pracę bez zakłóceń, płynnie przechodząc na tryb pracy z domu, i utrzymać ciągłość działania lokalnych przedsiębiorstw.

 

Burton Snowboards, jeden z największych na świecie producentów desek snowboardowych, korzysta z Infor CloudSuite Fashion, systemu ERP opracowanego indywidualnie pod kątem branży modowej oraz z sieci cyfrowego łańcucha dostaw Infor Nexus by wspomagać optymalizację stanów magazynowych w różnych kanałach zbytu, zwiększać sprzedaż bezpośrednio konsumentom, obsługiwać wchodzenie na rynki globalne i przenosić swoje rozwiązania techniczne do chmury obliczeniowej.

Jesteśmy nastawieni na potrzeby konsumentów i z twardą determinacją wykorzystujemy najlepsze narzędzia do utrzymania naszej produkcji, zarządzania produktami i działalnością – mówi Josee Larocque, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych, Burton Snowboards. – Ogromnie cieszymy się z partnerstwa z Infor i modernizacji naszego systemu planowania zasobów firmy do postaci nowoczesnego oprogramowania w chmurze.

 

Saarioinen, lider fińskiego rynku gotowych posiłków schłodzonych, wykorzystuje Infor CloudSuite Food & Beverage do normalizacji, upraszczania i przyspieszania opracowywania nowych produktów, a także udoskonalania odczuć klientów i stawania się firmą bardziej opartą na danych.

Nasz wzrok jest utkwiony w przyszłość – mówi Eero Kinnunen, dyrektor ds. rozwoju działalności Saarioinen. – Ta nowoczesna technologia może pomóc w stworzeniu platformy nie tylko do ulepszenia procesów, ale i dla szybszej i bardziej responsywnej innowacji.

 

Pomaganie klientom w odnajdywaniu się w obecnej burzliwej rzeczywistości wymaga dogłębnego i całościowego zrozumienia sił kształtujących ich firmy i branże. Nasza innowacyjna technologia chmurowa wzbogacona specjalizowaną branżową wiedzą ekspercką to coś, co wyróżnia Infor spośród innych – mówi Kevin Samuelson, CEO Infor.

 

Zamiast próbować tworzyć jeden produkt obsługujący wszystkie branże, zainwestowaliśmy miliardy w opracowanie oddzielnych, specjalizowanych pakietów produktowych, które uwzględniają szczegóły pod-branż niezbędne do zaspokajania specyficznych potrzeb klientów. Na przykład, nie mamy pakietu tylko dla produkcji, mamy pakiet, który został specjalnie opracowany pod kątem branży motoryzacyjnej – ze specyficznymi głównymi procesami, funkcjami i atrybutami cechującymi ten sektor – wbudowanymi w nasze produkty. Taka struktura ma na celu umożliwienie szybszych wdrożeń i zapewnianie większej wartości w miarę upływu czasu, w porównaniu do wielobranżowych alternatyw dostępnych na rynku - podsumowuje Kevin Samuelson, CEO Infor.

 

 

O Infor

Infor to globalny lider specjalizowanego branżowo oprogramowania biznesowego w chmurze. Aplikacje biznesowe o znaczeniu krytycznym są dostarczane 67000 klientom w ponad 175 krajach, a rozwiązania Infor są zaprojektowane z myślą  o maksymalizowaniu wartości i minimalizowaniu ryzyka, przy zachowaniu korzyści operacyjnych. 17000 pracowników Infor wykorzystuje bogate doświadczenie i analizy bazujące na danych, aby tworzyć, uczyć się i szybko odpowiadać na nowe wyzwania biznesowe i branżowe. Infor dostarcza klientom nowoczesne narzędzia do transformacji biznesu i przyspieszania innowacji. Więcej informacji na stronie: www.infor.com/pl

# # #

Kontakt dla mediów:

Dorota Sapija, Omega Communication, dsapija@communication.pl, 22 854 16 39

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.