Komunikaty PR

Halloween – chroń swoją sieć przed duchami, strzygami, trollami… i usterkami

2020-10-30  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania press ( 0.68 MB )

Halloween to dzień, w którym potwory i zjawy wychodzą na ulice większości miast na całym świecie. Oprócz wycinania dyni i zbierania cukierków, tego dnia warto również zweryfikować poziomu bezpieczeństwa druku w domowej sieci i określić sposoby na wzmocnienie jej ochrony przed niechcianymi gośćmi.

Unikaj intruzów w domowej sieci, korzystając z 6 wskazówek podnoszących poziom bezpieczeństwa wydruku w sieci, przygotowanych przez Brother.

1. Chroń sieć Wi-Fi hasłem

Gdy drukarka znajduje się w niezabezpieczonej sieci, to tak jakbyśmy zostawili otwarte „wrota” z myślą o potwornym intruzie. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz warzyć skomplikowanego eliksiru, ani zbierać składników do złożenia skomplikowanego miecza na konkretne potwory – po prostu upewnij się, że sieć Wi-Fi jest chroniona hasłem.

2. Ustaw silne hasło administratora

Drukarki posiadają zazwyczaj administracyjny interfejs WWW, który umożliwia konfigurację i kontrolę urządzenia – co jest bardzo przydatne nawet w domowych warunkach. Po wstępnej konfiguracji należy ustawić nowe, silne hasło, które uchroni sprzęt przed atakami „drapieżców”, a przy tym zapewni bezpieczeństwo danym, które pozostają na styku świata analogowego i cyfrowego.

„W dobie rozwoju pracy zdalnej, warto zastanowić się nad bezpieczeństwem domowych urządzeń drukujących. Nieodpowiednie zabezpieczenie drukarki może prowadzić do wycieku wrażliwych danych nie tylko członków rodziny, ale również firmy – ponieważ podczas wykonywania obowiązków służbowych z domu część pracowników nie wypożycza z firmy drukarki, a jedynie laptop czy monitor. Dlatego szczególnie istotne jest ustawienie silnego hasła urządzenia, które zagwarantuje mu odpowiednią ochronę” – komentuje Robert Zając, Pre-Sales Specialist w Brother.

3. Regularnie aktualizuj swoje oprogramowanie sprzętowe

Luki w zabezpieczeniach druku można znacznie ograniczyć poprzez usuwanie błędów i „pajęczyn” internetowych. Regularnie aktualizuj oprogramowanie sprzętowe, aby mieć pewność, że masz najnowsze zabezpieczenia i funkcje.

 

4. Pamiętaj o ochronie firewalla sieciowego zaporze sieciowej

Ogranicz dostęp do swoich systemów za pomocą firewalla. Jest to urządzenie lub oprogramowanie, które chroni sieć użytkownika poprzez monitorowanie i blokowanie potencjalnie upiornego ruchu intruzów w Twojej sieci.

5. Przełącz urządzenie na wewnętrzny adres IP

Niektóre urządzenia drukujące są domyślnie wyposażone w zewnętrzny adres IP. Zmiana na wewnętrzny adres IP natychmiast zwiększa ochronę przed „potworami” w sieci publicznej. Zastanów się, czy nie należy jeszcze bardziej sprytnie ograniczyć dostępu do sieci lokalnych (LAN) lub podsieci, co spowoduje, że drukarki będą niedostępne z poziomu Internetu.

6. Wyłącz wszystko, co nieistotne

Urządzenia drukujące wyposażone są w wiele funkcji, które mają poprawić funkcjonalności, ale nie wszystkie będą odpowiadać Twoim potrzebom. Obrona przed intruzami może zostać wzmocniona poprzez wyłączenie wszelkich innych niż istotne usług, interfejsów, funkcji i portów fizycznych.

Jeżeli masz ochotę na spotkanie z potworami – zorganizuj wieczór Halloween lub zwyczajnie z sentymentem przypomnij sobie misje z Geraltem z Rivii i pokonaj zgraję utopców, ghuli i widm. Kontroluj jednak spotkania z tymi potwornymi, czy innymi niechcianymi gośćmi w realnym życiu dbając przy tym o bezpieczeństwo swoich danych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.