Komunikaty PR

HSM StoreEx HDS 150 – czyli jak skutecznie niszczyć cyfrowe nośniki danych

2023-10-18  |  01:00
Biuro prasowe

Ochrona danych jest dziś dla wielu firm i instytucji kluczową kwestią. O ile specjaliści
od bezpieczeństwa podkreślają, jak istotne jest strzeżenie informacji wrażliwych, o tyle mniej mówi się o równie ważnym aspekcie, jakim jest poprawne niszczenie wszelkich masowych nośników danych. Specjaliści twierdzą, że najbezpieczniej jest niszczyć dane w miejscu ich powstania. Do tego procesu firmy powinny wykorzystywać profesjonalne niszczarki, takie jak HSM StoreEx HDS 150.

– „HDS StoreEx 150 jest urządzeniem z serii HDS, które przez lata przechodziło modyfikacje, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb użytkowników. O ile kiedyś w biurach niezbędne był niszczarki do papieru, dziś, kiedy wszelkie dane zapisywane są w wersji elektronicznej, niezbędne stają się niszczarki danych cyfrowych. Nowa generacja niszczarek z serii HDS StoreEx 150 jest urządzeniem typu Plug-and-Play, czyli może być zasilane prądem jednofazowym z klasycznego gniazdka. Co ciekawe, chociaż niszczarka do dysków twardych wydaje się być specjalistyczną maszyną, to jej instalacja nie jest skomplikowana. Urządzenie wyposażone jest w zwykłą wtyczkę 1500W, a dodatkowo nie generuje dużego zużycia prądu, jego pobór możemy porównać do czajnika elektrycznego. Warto również wspomnieć, że chociaż urządzenie jest mobilne i zmniejszyło swoje gabaryty, zachowało niezmienione, wysokie standardy bezpieczeństwa. Duża moc niewielkiego urządzenia zapewnia doskonałą wydajność w trybie pracy ciągłej, przy minimalnym hałasie. W ciągu godziny niszczarka jest w stanie zniszczyć do 210 sztuk dysków HDD do 3,5” – wyjaśnia Marcin Sobaniec Menadżer kategorii produktowej w HSM Polska.

Do niszczenia dysków twardych zgodnie z wymogami ochrony danych należy używać niszczarek, które spełniają normę ISO/IEC 21964 (DIN 66399). Klasa ochrony powinna być dopasowana do stopnia wrażliwości danych, które będą poddawane utylizacji. HSM StoreEx HDS 150 niszczy nośniki danych w stopniu bezpieczeństwa „H-3 security cut”, który jest o wiele wyższy niż standardowy, wymagany przez normy poziom „H-3”. Co ciekawe, stopień bezpieczeństwa „H-3 security cut” został opracowany przez HSM. W odróżnieniu od normy standardowej „H-3”, oznacza to, że dyski nie są jedynie deformowane, a również cięte na minimum trzy części, co znacznie poprawia bezpieczeństwo niszczonych danych

Niszczarka HSM StoreEx HDS 150 to urządzenie, znajdujące zastosowanie w wielu firmach, które posiadają szeroką infrastrukturę informatyczną, wykorzystującą klasyczne narzędzia hardware. Sprzęt wyróżnia się wśród konkurencji nie tylko ze względu na wysoką klasę bezpieczeństwa, ale również z uwagi na wygodę użytkowania, jak i mobilność.                                                              

- „HSM StoreEx HDS 150 wyróżnia się dużą mobilnością. Łatwość przemieszczania umożliwiają kompaktowe gabaryty i  waga. Niszczarka wyposażona jest w kółka, dzięki którym szybko i bez problemu możemy zmienić jej lokalizację w obrębie jednego budynku. Należy też zwrócić uwagę, że model HDS 150 może być stosowany w każdym pomieszczeniu, ponieważ zasilany jest ze standardowego gniazdka, co wpływa na jego uniwersalność i możliwość powszechnego użytkowania. To wszystko znacznie ułatwia proces niszczenia, a tym samym zwiększa spektrum zastosowania w firmach, chroniąc przechowywane i archiwizowane dane na odpowiednim poziomie. To o tyle istotne, że firmy w dużej mierze decydują się na utylizację danych we własnym zakresie. Jeśli nawet decydują się na wsparcie firmy zewnętrznej, to według normy ISO/IEC, to nadal na nich spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych i w przypadku wycieku informacji zleceniobiorca nie bierze (i nie może) wziąć za to odpowiedzialności. Tak sformułowane przepisy zachęcają firmy o rozbudowanym zapleczu informatycznym do zaopatrzenia się w urządzenia niszczące nośniki danych” – mówi Marcin Sobaniec Menadżer kategorii produktowej w HSM Polska.

Podstawą urządzenia są wytrzymałe, hartowane indukcyjnie wałki tnące wykonane z litej stali, które gwarantują długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Niszczarka posiada kilka trybów pracy w zależności od materiału. Sama obsługa jest łatwa i intuicyjna dzięki wielofunkcyjnemu przyciskowi sterowania, a funkcja automatycznego wycofania materiału zapobiega jego zacięciu i zapewnia bezproblemowe działanie maszyny.

- „StoreEx HDS 150 to urządzenie, które doskonale sprawdza się wśród klientów, którzy oczekują sprzętu o najwyższej jakości, jaką odznaczają się niemieckie marki. Doceniają oni również wydajność, łatwość obsługi i fakt, że niszczarki HSM spełniają wyższe niż przewidują normy standardy bezpieczeństwa” – podkreśla Marcin Sobaniec.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.