HSM StoreEx HDS 150 – czyli jak skutecznie niszczyć cyfrowe nośniki danych
Ochrona danych jest dziś dla wielu firm i instytucji kluczową kwestią. O ile specjaliści
od bezpieczeństwa podkreślają, jak istotne jest strzeżenie informacji wrażliwych, o tyle mniej mówi się o równie ważnym aspekcie, jakim jest poprawne niszczenie wszelkich masowych nośników danych. Specjaliści twierdzą, że najbezpieczniej jest niszczyć dane w miejscu ich powstania. Do tego procesu firmy powinny wykorzystywać profesjonalne niszczarki, takie jak HSM StoreEx HDS 150.
– „HDS StoreEx 150 jest urządzeniem z serii HDS, które przez lata przechodziło modyfikacje, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb użytkowników. O ile kiedyś w biurach niezbędne był niszczarki do papieru, dziś, kiedy wszelkie dane zapisywane są w wersji elektronicznej, niezbędne stają się niszczarki danych cyfrowych. Nowa generacja niszczarek z serii HDS StoreEx 150 jest urządzeniem typu Plug-and-Play, czyli może być zasilane prądem jednofazowym z klasycznego gniazdka. Co ciekawe, chociaż niszczarka do dysków twardych wydaje się być specjalistyczną maszyną, to jej instalacja nie jest skomplikowana. Urządzenie wyposażone jest w zwykłą wtyczkę 1500W, a dodatkowo nie generuje dużego zużycia prądu, jego pobór możemy porównać do czajnika elektrycznego. Warto również wspomnieć, że chociaż urządzenie jest mobilne i zmniejszyło swoje gabaryty, zachowało niezmienione, wysokie standardy bezpieczeństwa. Duża moc niewielkiego urządzenia zapewnia doskonałą wydajność w trybie pracy ciągłej, przy minimalnym hałasie. W ciągu godziny niszczarka jest w stanie zniszczyć do 210 sztuk dysków HDD do 3,5” – wyjaśnia Marcin Sobaniec Menadżer kategorii produktowej w HSM Polska.
Do niszczenia dysków twardych zgodnie z wymogami ochrony danych należy używać niszczarek, które spełniają normę ISO/IEC 21964 (DIN 66399). Klasa ochrony powinna być dopasowana do stopnia wrażliwości danych, które będą poddawane utylizacji. HSM StoreEx HDS 150 niszczy nośniki danych w stopniu bezpieczeństwa „H-3 security cut”, który jest o wiele wyższy niż standardowy, wymagany przez normy poziom „H-3”. Co ciekawe, stopień bezpieczeństwa „H-3 security cut” został opracowany przez HSM. W odróżnieniu od normy standardowej „H-3”, oznacza to, że dyski nie są jedynie deformowane, a również cięte na minimum trzy części, co znacznie poprawia bezpieczeństwo niszczonych danych
Niszczarka HSM StoreEx HDS 150 to urządzenie, znajdujące zastosowanie w wielu firmach, które posiadają szeroką infrastrukturę informatyczną, wykorzystującą klasyczne narzędzia hardware. Sprzęt wyróżnia się wśród konkurencji nie tylko ze względu na wysoką klasę bezpieczeństwa, ale również z uwagi na wygodę użytkowania, jak i mobilność.
- „HSM StoreEx HDS 150 wyróżnia się dużą mobilnością. Łatwość przemieszczania umożliwiają kompaktowe gabaryty i waga. Niszczarka wyposażona jest w kółka, dzięki którym szybko i bez problemu możemy zmienić jej lokalizację w obrębie jednego budynku. Należy też zwrócić uwagę, że model HDS 150 może być stosowany w każdym pomieszczeniu, ponieważ zasilany jest ze standardowego gniazdka, co wpływa na jego uniwersalność i możliwość powszechnego użytkowania. To wszystko znacznie ułatwia proces niszczenia, a tym samym zwiększa spektrum zastosowania w firmach, chroniąc przechowywane i archiwizowane dane na odpowiednim poziomie. To o tyle istotne, że firmy w dużej mierze decydują się na utylizację danych we własnym zakresie. Jeśli nawet decydują się na wsparcie firmy zewnętrznej, to według normy ISO/IEC, to nadal na nich spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych i w przypadku wycieku informacji zleceniobiorca nie bierze (i nie może) wziąć za to odpowiedzialności. Tak sformułowane przepisy zachęcają firmy o rozbudowanym zapleczu informatycznym do zaopatrzenia się w urządzenia niszczące nośniki danych” – mówi Marcin Sobaniec Menadżer kategorii produktowej w HSM Polska.
Podstawą urządzenia są wytrzymałe, hartowane indukcyjnie wałki tnące wykonane z litej stali, które gwarantują długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Niszczarka posiada kilka trybów pracy w zależności od materiału. Sama obsługa jest łatwa i intuicyjna dzięki wielofunkcyjnemu przyciskowi sterowania, a funkcja automatycznego wycofania materiału zapobiega jego zacięciu i zapewnia bezproblemowe działanie maszyny.
- „StoreEx HDS 150 to urządzenie, które doskonale sprawdza się wśród klientów, którzy oczekują sprzętu o najwyższej jakości, jaką odznaczają się niemieckie marki. Doceniają oni również wydajność, łatwość obsługi i fakt, że niszczarki HSM spełniają wyższe niż przewidują normy standardy bezpieczeństwa” – podkreśla Marcin Sobaniec.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.