Huawei Connect 2023: rozmowy o ekologii i cyfryzacji
Niejednokrotnie można spotkać się z opiniami, że rozwój nowych technologii ma niewiele wspólnego z ekologią. Centra danych przetwarzają i przesyłają coraz więcej informacji, co nie pozostaje bez wpływu na poziom konsumpcji energii elektrycznej. Niemniej Huawei uważa, że branża IT wcale nie musi mieć destrukcyjnego wpływu na ekologię. Wręcz przeciwnie - zdaniem producenta przyjęcie i rozwój umiejętności cyfrowych przyczyni się do harmonijnego rozwoju technologicznych nowinek i otaczającego nas środowiska.
„Wspólne przyspieszenie transformacji ekologicznej i cyfrowej” - to temat przewodni konferencji Huawei Connect 2023, odbywającej się 15 i 16 listopada w Paryżu. Huawei wspólnie z przedsiębiorcami, a także partnerami, podzielili się swoimi spostrzeżeniami, a także planami dotyczącymi rozwoju cyfrowej gospodarki, która nie tylko ma zwiększyć efektywność procesów biznesowych, ale również pozwoli jej chronić naszą planetę. Prelegenci Huawei Connect 2023 opowiedzieli między innymi o tym jak technologie informacyjno-komunikacyjne (ITC) przyczyniają się do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju w Europie, jak wykorzystać inteligencję, aby jednocześnie przyspieszyć transformację ekologiczną i cyfrową czy w jaki sposób łączyć moc transformacji ekologicznej i cyfrowej. Podczas wydarzenia miała miejsce również premiera najnowszych urządzeń Huawei eKit, które już są dostępne w ofercie wybranych partnerów Huawei.
Wśród uczestników konferencji znalazła się polska firma Senetic -partner chińskiego producenta, mogący pochwalić się statusem Gold Distribution Partner Huawei.
- Udział w Huawei Connect 2023 to dla nas z jednej strony szansa dotarcia do nowych klientów, a także nawiązania ciekawych znajomości, zaś z drugiej, poznania interesujących koncepcji dotyczących wspólnego rozwoju ekologii i cyfryzacji. To dla nas istotne, bowiem właśnie tą drogą zamierzamy podążać -mówi Łukasz Bojar, Vice President Sales & Marketing Sales w Senetic.
Senetic zaprezentował w Paris Expo Porte de Versailles dwa rodzaje przełączników z serii eKitEngine S110 oraz CloudEngine S310. Pierwsze z wymienionych są propozycją dla firm poszukujących elastycznej infrastruktury sieciowej. Modułowa konstrukcja pozwala na dopasowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb, a także wykorzystanie urządzeń zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Natomiast seria CloudEngine S310 jest adresowana do pracy w środowisku sieciowym o dużym natężeniu przepływu danych i wysokich wymaganiach wobec wydajności. Przełączniki posiadają wbudowaną funkcję Energy Efficient Ethernet (EEE) maksymalizującą wydajności przy jednoczesnej minimalizacji kosztów energii.
Oprócz przełączników Senetic przedstawił też routery z serii NetEngine AR700, przeznaczone do obsługi dużych przepustowości danych oraz zaawansowanych aplikacji biznesowych, a także punkty dostępowe i kontrolery z linii SME.
Na stoisku firmy Senetic dostępni byli pracownicy z oddziałów z Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Polski.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.