Komunikaty PR

iD POS – nowe oprogramowanie dla gastronomii

2023-03-28  |  13:00
Biuro prasowe

iD POS jest systemem ułatwiającym prowadzenie biznesu gastronomicznego. Oprogramowanie bazuje na chmurze, dzięki czemu w porównaniu z klasycznymi serwerowniami, zużywa mniejszą ilość energii. Umożliwia jednocześnie zarządzanie zamówieniami czy rozliczanie się z klientem z poziomu każdego urządzenia i dowolnego miejsca na świecie.

Jaki jest iD POS?

iD POS jest intuicyjnym oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie różnego typu lokali gastronomicznych, w tym: restauracji, kawiarni, baru, pizzerii, lodziarni czy food trucka. Twórcy systemu stawiają w pełni na upraszczanie systemu, dzięki czemu sam manager lokalu może modyfikować oprogramowanie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. 

Zależy nam na tym, by nasi klienci mogli samodzielnie zarządzać swoim systemem, czyli zmieniać jego wygląd, funkcjonalności czy układ. Wszystko po to, by niezależnie, szybko i łatwo spersonalizować system zgodnie z potrzebami konkretnego lokalu z dowolnego urządzenia czy miejsca – komentuje Mateusz Dudek, przedstawiciel marki iD POS.

Marka iD POS jest otwarta na integracje z różnymi urządzeniami typu tablet, smartfon czy komputer. Jest to rozwiązanie wieloplatformowe, zatem działa zarówno w systemie Windows, Android, jak i iOS

Poznaj funkcje iD POS

Lista funkcji nowego oprogramowania jest bardzo rozbudowana. Wśród nich znajdziemy m.in.:

  • możliwość nadawania różnych ról poszczególnym osobom, w tym np. kelnerom, managerom czy właścicielom;

  • łączenie i dzielenie rachunków w systemie w zależności od potrzeb po gościa;

  • wystawianie faktur i wysyłanie ich od razu na adres e-mail klienta lub tradycyjnie za pomocą wydruku;

  • swobodne dodawanie i nazywanie form płatności (np.: karta, gotówka, Uber, Bolt);

  • dowolna konfiguracja menu sprzedażowego;

  • rozliczanie pracowników na podstawie czasu pracy wraz z możliwością przypisywania stawek godzinowych;

  • definiowanie limitów w przypadku wybranych produktów (np. sprzedaż max. 100 sztuk szarlotki danego dnia).

Choć iD POS jest oprogramowaniem bazującym na chmurze, to działa również bez dostępu do internetu. Sprawdzi się to w przypadku awarii lub chwilowego braku połączenia z siecią w lokalu.

 

Integracje z firmami zewnętrznymi

Nowe oprogramowanie dla gastronomii aktywnie współpracuje z wybranymi firmami zewnętrznymi. W efekcie ułatwia swoim klientom stworzenie kompleksowego systemu do zarządzania lokalem gastronomicznym, zarówno na poziomie programowym jak i sprzętowym. Wśród nich:

  • współpraca na poziomie urządzeń fiskalnych i sprzętu (z firmą ELZAB i POSNET),

  • współpraca na poziomie integracji systemów (Restimo, ChoiceQR),

  • integracja z terminalami płatniczymi (PEP, Planet Pay).

Bezpieczeństwo danych i wsparcie producenta

Chmura, w której zapisywane są wszystkie dane, pozwala zachować stałą kontrolę nad biznesem. Backup danych jest dostępny z poziomu wszystkich urządzeń przez cały czas, dzięki czemu w każdej chwili możemy sprawdzić status poszczególnych zamówień. Ułatwia to także wprowadzanie aktualizacji lub, na przykład, szybką zmianę cen w menu. Producent oprogramowania oferuje również wsparcie serwisowe przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak wdrożyć iD POS do swojego biznesu?

System jest dostępny na terenie całej Polski, nie wymaga spotykania się z dealerem czy długotrwałej instalacji. Zarówno wdrożenie go, jak i sama obsługa, są bardzo łatwe i wygodne. iD POS jest dostępny u wybranych sprzedawców systemów POS dla gastronomii, wśród nich Grupa Amber. Wystarczy wykupić miesięczną subskrypcję oprogramowania, a następnie po prostu cieszyć się łatwością w obsłudze oraz elastycznością nowoczesnego systemu. 

Obecnie z iD POS korzysta blisko 200 lokali gastronomicznych. Wśród nich: Bułkę przez Bibułkę, Newonce Bar, Mąka i Woda, Cava, Bocca, Pasibus, Pod Gigantami, Sen, TUK TUK Koszyki, Arigator czy Legia Sports Bar. Więcej informacji o nowym graczu na rynku gastronomii znaleźć można na stronie internetowej producenta www.idpos.pl oraz w mediach społecznościowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.