iiyama zaprasza na festiwal Meet at Rift 2024
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Koniec wakacji zapowiada się niezwykle ekscytująco dla fanów e-sportowych zmagań. Wszystko za sprawą jubileuszowej piątej edycji wydarzenia Meet at Rift, które odbędzie się w Łódzkim centrum EC1 w dniach 30 sierpnia - 1 września.
Szukacie niezawodnego monitora do gier i nie wiecie, na co się zdecydować? W takim razie zapraszamy na Meet at Rift 2024, podczas którego można będzie przetestować najwyższej jakości gamingowe modele od iiyama. Japoński lider branży, będący jednym z głównych partnerów wydarzenia, dostarczy na miejsce ponad 150 monitorów, począwszy od mniejszych 24-calowych przedstawicieli klanu Red Eagle charakteryzujących się wysoką częstotliwością odświeżania (idealne dla e-sportowców) po duże modele pokroju iiyama G-Master GB3467WQSU-B5 Red Eagle, wyposażone w 34-calowy zakrzywiony panel o rozdzielczości 3440 x 1440, które zapewniają największą immersję podczas rozgrywki.
Tym samym uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą firmy iiyama dla graczy i znaleźć wyświetlacz idealnie dopasowany do własnych potrzeb. A kiedy już znajdziemy monitor idealny…
Organizatorzy Meet at Rift 2024 szykują mnóstwo atrakcji i niespodzianek, w tym największy do tej pory w Polsce turniej LANowy Teamfight Tactics - Rising Legends, czyli międzynarodowe rozgrywki Teamfight Tactics dla regionu EMEA, w których udział wezmą najlepsi gracze TFT oraz ambasadorzy i promotorzy tego tytułu. Powalczą oni o pulę nagród w wysokości 13 000 EUR oraz miejsce reprezentujące swój kraj w rozgrywkach EMEA Golden Spatula EMEA w TFT Set 12.
Oprócz turnieju na gości czekać będzie także szereg innych atrakcji, które umilą trzy festiwalowe dni, czyli:
- międzynarodowy konkurs cosplay Heroes of Cosplay, który przyciąga uczestników z całej Europy;
- wyjątkowy turniej League of Legends - Meet at Rift Invitational, w którym wezmą udział zaproszone drużyny;
- Battle of Cafes, czyli turniej, w którym cztery centra gamingowe - H.4.0.S, Kinguin Esports Lounge, Arena 27 oraz Basestack - wyłonią swoich najlepszych graczy poprzez wewnętrzne kwalifikacje;
- strefa foodtrucków.
I to jeszcze nie koniec, bo jedną z największych atrakcji poza sceną główną będzie z pewnością strefa Non Stop Gaming. Tu odwiedzający będą mogli zagrać w gry RIOT Games, rywalizując o cenne nagrody. Meet at Rift 2024 zapowiada się na wydarzenie, którego nie można przegapić!
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.