Impact finance’20 na międzynarodowym Singapore Fintech Festival!
ImpactCEE nawiązał strategiczne partnerstwo z Singapore Fintech Festival, największym na świecie wydarzeniem FinTech organizowanym przez Monetary Authority of Singapore (MAS). Dodatkowe sesje w ramach SFF, będące kontynuacją Impact finance’20, odbędą się już 7 grudnia w godz. 10:00 – 13:00!
Piąta edycja SFF odbędzie się w dniach 7-11 grudnia 2020 r., oferując unikalny format hybrydowy, łączący internetową platformę eventową i ponad 40 fizycznych wydarzeń w FinTech hubach na całym świecie. To miejsce, w którym globalna społeczność FinTech będzie dyskutować na temat kluczowych globalnych wyzwań związanych z odbudową gospodarki po pandemii oraz planów inwestycyjnych na najbliższe lata. Tegoroczne SFF zgromadzi międzynarodowych liderów w dziedzinie finansów, biznesu, rządu, technologii i środowiska akademickiego. Na scenie SFF wystąpią m.in. Bill Gates, Satya Nadella z Microsoft, Michael Miebach z Mastercard, Adena Friedman z Nasdaq, Bill Winters ze Standard Chartered czy Akon.
W ramach dodatkowych sesji Impact finance’20 wystąpi ponad 25 najważniejszych przedstawicieli kluczowych firm i instytucji sektora finansowego w Polsce i regionie. Ich prezentacje będą skupione wokół 5 ścieżek tematycznych: Global Reset & Banking, Cloud Solutions, Emerging Tech & Security, Payments & Future Commerce, Sustainable Finance & Social Impact oraz Tech Talent, Innovation & Investment. W gronie prelegentów znaleźli się m.in.: Zbigniew Jagiełło (PKO BP), Paweł Jakubik (Microsoft), Bartosz Ciołkowski (Mastercard), Leszek Skiba (Pekao S.A.), Beata Javorcik (EBRD), Paweł Nierada (BGK), Giacomo Volpi (UniCredit Bulbank), Ferenc Bole (OTP Bank), Paweł Widawski (Fintech Poland), Dariusz Mazurkiewicz (Blik), Justyna Orłowska (GovTech Polska), Tadeusz Kościński (Ministerstwo Finansów), Zbigniew Wiliński (UKNF) i inni. SFF będzie również okazją do zaprezentowania i dyskutowania raportów branżowych przygotowanych przez Fintech Poland, KNF oraz PAIH (“How to do Fintech in Poland”).
Uczestnicy SFF zyskają dostęp do całodobowych transmisji „na żywo” z wybranych sesji z udziałem czołowych ekspertów z całego świata. Uczestniczące organizacje będą reprezentowane w cyfrowej lokalizacji w mieście online, gdzie uczestnicy będą mogli je odwiedzić, aby uzyskać więcej informacji, zaplanować spotkania oraz wziąć udział w warsztatach. Będą oni mieli możliwość nawiązywania kontaktów i uczestnictwa w sesjach networkingowych przez cały dzień, we wszystkich strefach czasowych. SFF to również sieć fizycznych satellite events zapewniających dostęp dla liderów branży i partnerów w wybranych miastach na całym świecie, organizowanych we współpracy z globalną siecią zaufanych partnerów, organów regulacyjnych i instytucji rządowych.
Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie https://impactcee.com/finance/2020/pl/singapore-fintech-festival/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.