Infobip zamierza przejąć OpenMarket
Infobip, jeden z globalnych liderów w obszarze komunikacji w chmurze, zawarł porozumienie z Amdocs Inc. (NasdaqGS: DOX) w sprawie przejęcia OpenMarket, czołowego dostawcy mobilnych rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw. Oczekuje się, że transakcja opiewająca na blisko 300 mln USD zostanie sifnalizowana po otrzymaniu zwyczajowych zgód organów regulacyjnych.
Połączenie dwóch firm pozwoli stworzyć wiodącego gracza w obszarze komunikacji w chmurze, z łącznym przychodem przekraczającym 1 miliard USD. Skala aktywności OpenMarket w USA, wraz z przewagami i rozpoznawalnością marki Infobip w pozostałych regionach swiata, umożliwi realizację ponad 14 miliardów interakcji z klientami miesięcznie, w ponad 190 krajach na całym świecie.
„Transakcja stanowi znaczący krok naprzód w naszej drodze do wykładniczego wzrostu. Infobip i OpenMarket mają łącznie około 10 000 klientów,. Wielu z nich to przedsiębiorstwa będące liderami w swoich branżach. Teraz będziemy w stanie lepiej zaspokajać potrzeby partnerów biznesowych w każdym regionie dzięki najlepszej w swojej klasie bezpośredniej łączności z ponad 650 operatorami komórkowymi i bezkonkurencyjnemu portfolio usług przesyłania wiadomości w chmurze połączonych z usługami typu SaaS – wyjaśnia Silvio Kutic, współzałożyciel i dyrektor generalny Infobip.
Kutic dodaje: „Jestem podekscytowany, że zespół OpenMarket stanie się częścią rodziny Infobip. To świetni ludzie, którzy zbudowali dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo., Wiemy też, że łączy nas wspólna wizja i wyznawane wartości. W obu firmach odczuwamy ogromną satysfakcję z tego co się stało choć, jak zwykliśmy mawiać w Infobip, to dopiero początek”.
„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z zespołem Infobip, aby zaoferować naszym klientom jeszcze lepszą ofertę usług. Chcę podziękować firmie Amdocs za wieloletnie wsparcie OpenMarket i dostrzeżenie niezwykłego potencjału tego strategicznego połączenia” – komentuje Jonathan Morgan, dyrektor generalny OpenMarket.
Transakcja ma miejsce zaledwie trzy miesiące po inwestycji funduszu private equity One Equity Partners w Infobip. One Equity Partners ma długą i udokumentowaną historię współpracy z założycielami i udziałowcami firm telekomunikacyjnych i IT. W tym również w zakresie strategicznych przejęć i rozwój organiczny firm poprzez zwiększanie ich możliwości technologicznych, zasięgu geograficznego i udziałów w rynku. Również w zakresie realizacji tej transakcji One Equity Partners ściśle współpracowało ze swoimi partnerami w firmie Infobip.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.