Infobip zamierza przejąć OpenMarket
Infobip, jeden z globalnych liderów w obszarze komunikacji w chmurze, zawarł porozumienie z Amdocs Inc. (NasdaqGS: DOX) w sprawie przejęcia OpenMarket, czołowego dostawcy mobilnych rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw. Oczekuje się, że transakcja opiewająca na blisko 300 mln USD zostanie sifnalizowana po otrzymaniu zwyczajowych zgód organów regulacyjnych.
Połączenie dwóch firm pozwoli stworzyć wiodącego gracza w obszarze komunikacji w chmurze, z łącznym przychodem przekraczającym 1 miliard USD. Skala aktywności OpenMarket w USA, wraz z przewagami i rozpoznawalnością marki Infobip w pozostałych regionach swiata, umożliwi realizację ponad 14 miliardów interakcji z klientami miesięcznie, w ponad 190 krajach na całym świecie.
„Transakcja stanowi znaczący krok naprzód w naszej drodze do wykładniczego wzrostu. Infobip i OpenMarket mają łącznie około 10 000 klientów,. Wielu z nich to przedsiębiorstwa będące liderami w swoich branżach. Teraz będziemy w stanie lepiej zaspokajać potrzeby partnerów biznesowych w każdym regionie dzięki najlepszej w swojej klasie bezpośredniej łączności z ponad 650 operatorami komórkowymi i bezkonkurencyjnemu portfolio usług przesyłania wiadomości w chmurze połączonych z usługami typu SaaS – wyjaśnia Silvio Kutic, współzałożyciel i dyrektor generalny Infobip.
Kutic dodaje: „Jestem podekscytowany, że zespół OpenMarket stanie się częścią rodziny Infobip. To świetni ludzie, którzy zbudowali dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo., Wiemy też, że łączy nas wspólna wizja i wyznawane wartości. W obu firmach odczuwamy ogromną satysfakcję z tego co się stało choć, jak zwykliśmy mawiać w Infobip, to dopiero początek”.
„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z zespołem Infobip, aby zaoferować naszym klientom jeszcze lepszą ofertę usług. Chcę podziękować firmie Amdocs za wieloletnie wsparcie OpenMarket i dostrzeżenie niezwykłego potencjału tego strategicznego połączenia” – komentuje Jonathan Morgan, dyrektor generalny OpenMarket.
Transakcja ma miejsce zaledwie trzy miesiące po inwestycji funduszu private equity One Equity Partners w Infobip. One Equity Partners ma długą i udokumentowaną historię współpracy z założycielami i udziałowcami firm telekomunikacyjnych i IT. W tym również w zakresie strategicznych przejęć i rozwój organiczny firm poprzez zwiększanie ich możliwości technologicznych, zasięgu geograficznego i udziałów w rynku. Również w zakresie realizacji tej transakcji One Equity Partners ściśle współpracowało ze swoimi partnerami w firmie Infobip.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.