INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 — średniopółkowa Ada Lovalace z pojemny
Konsumenci mają teraz spory wybór wśród średniopółkowych kart graficznych. Mimo to GeForce RTX 4060 Ti nadal stanowi bardzo interesującą propozycję zwłaszcza dla osób, które chcą grać w wysokich rozdzielczościach.
GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 od firmy INNO3D został oparty na rdzeniu AD106 (5 nm) pracującym z domyślnym taktowaniem 2310 MHz. Układ w trybie Boost może osiągnąć zegar 2310 MHz. Karta graficzna posiada także rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Co więcej, produkt obsługuje coraz częściej wykorzystywaną technikę DLSS 3, dzięki której można liczyć na zauważalny przyrost FPS-ów w wielu nowych grach.
Grafika GeForce RTX 4060 Ti z 16 GB pamięci VRAM to propozycja szczególnie dla tych graczy, którzy chcą uruchamiać wymagające tytuły w wysokich rozdzielczościach (np. 4K). Producent zastosował szybkie moduły GDDR6 (18 Gbps) oparte na magistrali 128-bit. Dzięki takiej konfiguracji karta powinna zapewnić lepszą płynność tam, gdzie GeForce RTX 4060 Ti 8 GB okaże się niewystarczający.
Model Twin X2 od firmy INNO3D wyróżnia się stonowanym, dwuslotowym chłodzeniem z dwoma wentylatorami o średnicy 88 mm i trzema rurkami cieplnymi. Na wyposażeniu jednostki znalazł się praktyczny backplate, standardowy zestaw gniazd wideo (3x DP 1.4a, 1x HDMI 2.1) i pojedyncze złącze zasilania 8-pin. Wymiary karty to 250 x 118 x 42 mm, a zatem można umieścić ją nawet w niezbyt pojemnych obudowach komputerowych.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 jest dostępna w sklepach z elektroniką w cenie od ok. 2179 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.