INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC White — śnieżnobiała Ada Lovelace z
W dobie rozgrywki w wysokich rozdzielczościach graczom często nie wystarcza standardowa pojemność VRAM-u instalowana w średniopółkowych kartach graficznych. Rozwiązaniem może więc okazać się inwestycja w model RTX 4060 Ti z 16 GB pamięci GDDR6.
GeForce RTX 4060 Ti to karta graficzna wyposażona w układ AD106 (5 nm) z 4352 jednostkami CUDA, która pracuje z taktowaniem bazowym 2310 MHz. Standardowo rozpędza się do 2535 MHz, jednak opisywany model Twin X2 OC White osiąga taktowania na poziomie aż 2595 MHz. Karta posiada także rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Układu obsługę popularną technologię zwiększającą wydajność DLSS 3.
W kwestii specyfikacji INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC White wyróżnia się przede wszystkim 16 GB pamięci VRAM. Są to kości typu GDDR6 (18 Gbps) oparte na magistrali 128-bit. Taka konfiguracja powinna dać wymierne korzyści w grach uruchomionych w wysokiej rozdzielczości (np. 4K). Tam, gdzie model z 8 GB VRAM mógłby zacząć niedomagać, wersja z 16 GB VRAM najprawdopodobniej nadal zagwarantuje płynną rozgrywkę bez spadków wydajności.
INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC White charakteryzuje się śnieżnobiałym, dwuslotowym chłodzeniem z dwoma wentylatorami o średnicy 88 mm. Produkt może zatem dobrze prezentować się w towarzystwie innych komponentów o podobnej stylistyce. Na pokład trafił również praktyczny backplate oraz standardowy zestaw gniazd wideo (3x DP 1.4a, 1x HDMI 2.1). Całość cechuje się wymiarami 250 x 118 x 42 mm, w związku z czym powinna zmieścić się do znacznej większości obudów.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 16 GB Twin X2 OC White jest dostępna w sklepach z elektroniką w cenie od 2449 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.