INNO3D GeForce RTX 4070 SUPER Twin X2 — jeszcze wyższa wydajność w tej samej cen
W ostatnich tygodniach firma NVIDIA dodała do swojej oferty odświeżone karty graficzne z linii GeForce RTX 40 SUPER. Za najciekawszy model uchodzi RTX 4070 SUPER, który stanowi interesującą opcję dla graczy zwłaszcza w oszczędnej wersji Twin X2 od INNO3D.
GeForce RTX 4070 SUPER to nowa karta graficzna oparta na znanej i cenionej architekturze Ada Lovelace. Wariant z dopiskiem SUPER cechuje się znacznie większą wydajnością względem standardowego RTX-a 4070, bowiem posiada aż 7168 jednostek CUDA na pokładzie. W grach może dogonić więc nawet GeForce’a RTX 4070 Ti.
Resztę specyfikacji karty uzupełnia 12 GB pamięci GDDR6X (192-bit) o szybkości 21 Gbps, rdzenie Ray Tracing 3. generacji oraz rdzenie Tensor 4. generacji. Co również istotne, grafika obsługuje popularną technikę upscalingu obrazu DLSS 3, a przy tym nie cechuje się nadmierną prądożernością - mimo bez wątpienia ogromnej mocy obliczeniowej całość wymaga do sprawnego działania zasilacza o mocy do 650 W.
INNO3D GeForce RTX 4070 SUPER Twin X2 wyróżnia się skromnym dwuslotowym chłodzeniem z dwoma wentylatorami o średnicy 88 mm. Wewnątrz znalazł się trzyczęściowy aluminiowy radiator z pięcioma rurkami cieplnymi. Ponadto układ wyróżnia się funkcjonalną płytką osłaniającą laminat. Konstrukcja powinna przypaść do gustu tradycjonalistom stroniącym od modnego podświetlenia LED RGB.
Omawiana karta graficzna pracuje z domyślnymi taktowaniami, a zatem zegar Boost wynosi tutaj 2475 MHz. Producent zadbał również o standardowy zestaw gniazd wideo w postaci pojedynczego złącza HDMI 2.1a i trzech gniazd DisplayPort 1.4a. Całość ma 250 mm długości, co oznacza, że zmieści się nawet do niewielkich obudów typu ITX.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 SUPER Twin X2 jest dostępna w wielu sklepach z elektroniką w cenie od ok. 2900 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.