INNO3D podsumowuje targi Computex 2024. Pokaz nowych produktów i wpływ na rozwój
Jesteśmy już po targach Computex 2024, które odbyły się w Tajpej w dniach 4 - 7 czerwca. INNO3D, producent m.in. niereferencyjnych kart graficznych GeForce, może uznać ich przebieg za bardzo udany.
Na wystawie INNO3D nie zabrakło najnowocześniejszych i najbardziej intrygujących kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Wśród nich były także nowe warianty z dopiskiem SUPER, które cechują się np. większą liczbą rdzeni CUDA czy pojemniejszą pamięcią VRAM. Największą uwagą cieszył się model GeForce RTX 4060 Ti iCHILL X3 WHITE, który został użyty w konkursie modowania Thermaltake.
Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas tegorocznych targów Computex była konferencja o nazwie “Connecting AI”, która wskazywała na coraz większe znaczenie sztucznej inteligencji. Firma INNO3D znalazła się w jej centrum wspierając inicjatywę “NVIDIA Powers the World’s AI. And Yours”. Producent miał zatem doskonałą okazję do zaprezentowania swoich flagowych kart graficznych w strefie NVIDIA AI, dzięki czemu podkreślił swoją kluczową rolę w implementacji sztucznej inteligencji w branży technologicznej.
INNO3D to nie tylko karty graficzne dla graczy. Na wystawie producenta znalazły się również stacje robocze z procesorami graficznymi o szerokich zastosowaniach, od analizy danych po sztuczną inteligencję i obliczenia o wysokiej wydajności. Nowe rozwiązania serwerowe mają być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na potężną infrastrukturę obliczeniową w różnych sektorach.
Firma INNO3D zaprezentowała także kilka kart GeForce dla entuzjastów Small Form Factor (SFF). Mowa tutaj o układach graficznych zaprojektowanych w taki sposób, aby pasowały do kompaktowych komputerów PC zgodnych z wytycznymi SFF-Ready wprowadzonymi przez firmę NVIDIA i jej partnerów. Do produktów spełniających to założenie zaliczyć można chociażby nowe karty INNO3D GeForce RTX 4070, RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER.
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.