Innowacje technologiczne Panasonic Toughbook w usługach G.D
G.D, czołowy włoski dostawca specjalizujący się w tworzeniu i dostarczaniu urządzeń produkcyjnych i pakujących, postanowił wykorzystać rozwiązania mobilne Panasonic w celu usprawnienia interakcji na pokładzie swoich maszyn.
Założona w 1923 roku jako fabryka motocykli, a obecnie kluczowy element międzynarodowej grupy Coesia, firma G.D może pochwalić się szeroką gamą szybkich linii produkcyjnych oraz różnorodnymi rozwiązaniami dla światowego przemysłu produkcyjnego. Spółka cieszy się renomą jako główny partner w dostarczaniu najnowocześniejszych maszyn, dostosowanych do nowych trendów produktowych.
Zobowiązane do dostarczania wysoce konkurencyjnych produktów i usług idealnie odpowiadających potrzebom klientów, G.D podjęło drogę innowacji i głębokiej transformacji. Podróż ta obejmuje rozwijanie nowych prototypów automatycznych urządzeń zdolnych do montażu i pakowania przyszłej generacji produktów. Integracja ta łączy bogate doświadczenie firmy z najnowocześniejszą technologią, co jest charakterystyczną cechą G.D przez całą jego historię.
W celu realizacji tych celów, G.D wdrożyło urządzenia Panasonic TOUGHBOOK w swoje rozwiązania produkcyjne. Wytrzymałe tablety, w tym modele G2 i 33, są wykorzystywane głównie na dwa sposoby: w trybie standardowym, montowane na pokładzie maszyn z łącznością Wi-Fi, Ethernet i rozszerzoną pamięcią RAM oraz w trybie autonomicznym, wyposażone w moduł LTE dla użytku technicznego przez operatorów terenowych i pomoc zdalną w oddziałach.
Maurizio Maglioni, Senior Specialist HMI & Remote Production Assistance Engineering w G.D, zauważa: Jako firma, która korzystała z komputerów przemysłowych przez ponad 25 lat, nasze niedawne przejście na rozwiązania mobilne Panasonic było podyktowane dążeniem do znalezienia jednolitego, niezawodnego i konkurencyjnego dostawcy dla mobilnych interakcji na pokładzie. Posiadanie produktu, który wykazuje stabilność w czasie, jest kluczowe dla nas pod względem zarządzania wersjami, kompatybilności i przestarzałości urządzeń. Niezawodność Panasonic od razu się wyróżniła, oferując dostosowania i stałe aktualizacje sprzętu oraz oprogramowania bez żadnych wad w procesie.
Te urządzenia, przeznaczone do integracji z maszynami, są zaprojektowane tak, aby spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa, wytrzymałości i odporności na kurz (IP65), łącząc te cechy z wysokim poziomem niezawodności wymaganym przez klientów. Toughbooki Panasonic doskonale spełniają te kryteria i są teraz integralną częścią operacji G.D, pełniąc szereg funkcji od sterowania maszynami, przez interfejsy obsługi dla zaawansowanych operatorów, pomoc zdalną, po inne zadania wymagające mobilnej interaktywności.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z G.D, cennym partnerem, z którym dzielimy wspólne perspektywy, podsumowuje Luca Santonico, Key & Partner Account Manager w Panasonic Connect. Obie nasze firmy, mimo że działają w różnych sektorach, są uosobieniem technologii i innowacji, wspierając ekscytującą synergię.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.