Komunikaty PR

Innowacje technologiczne Panasonic Toughbook w usługach G.D

2024-06-13  |  14:00
Biuro prasowe

G.D, czołowy włoski dostawca specjalizujący się w tworzeniu i dostarczaniu urządzeń produkcyjnych i pakujących, postanowił wykorzystać rozwiązania mobilne Panasonic w celu usprawnienia interakcji na pokładzie swoich maszyn.

Założona w 1923 roku jako fabryka motocykli, a obecnie kluczowy element międzynarodowej grupy Coesia, firma G.D może pochwalić się szeroką gamą szybkich linii produkcyjnych oraz różnorodnymi rozwiązaniami dla światowego przemysłu produkcyjnego. Spółka cieszy się renomą jako główny partner w dostarczaniu najnowocześniejszych maszyn, dostosowanych do nowych trendów produktowych. 

Zobowiązane do dostarczania wysoce konkurencyjnych produktów i usług idealnie odpowiadających potrzebom klientów, G.D podjęło drogę innowacji i głębokiej transformacji. Podróż ta obejmuje rozwijanie nowych prototypów automatycznych urządzeń zdolnych do montażu i pakowania przyszłej generacji produktów. Integracja ta łączy bogate doświadczenie firmy z najnowocześniejszą technologią, co jest charakterystyczną cechą G.D przez całą jego historię.

W celu realizacji tych celów, G.D wdrożyło urządzenia Panasonic TOUGHBOOK w swoje rozwiązania produkcyjne. Wytrzymałe tablety, w tym modele G2 i 33, są wykorzystywane głównie na dwa sposoby: w trybie standardowym, montowane na pokładzie maszyn z łącznością Wi-Fi, Ethernet i rozszerzoną pamięcią RAM oraz w trybie autonomicznym, wyposażone w moduł LTE dla użytku technicznego przez operatorów terenowych i pomoc zdalną w oddziałach.

Maurizio Maglioni, Senior Specialist HMI & Remote Production Assistance Engineering w G.D, zauważa: Jako firma, która korzystała z komputerów przemysłowych przez ponad 25 lat, nasze niedawne przejście na rozwiązania mobilne Panasonic było podyktowane dążeniem do znalezienia jednolitego, niezawodnego i konkurencyjnego dostawcy dla mobilnych interakcji na pokładzie. Posiadanie produktu, który wykazuje stabilność w czasie, jest kluczowe dla nas pod względem zarządzania wersjami, kompatybilności i przestarzałości urządzeń. Niezawodność Panasonic od razu się wyróżniła, oferując dostosowania i stałe aktualizacje sprzętu oraz oprogramowania bez żadnych wad w procesie.

Te urządzenia, przeznaczone do integracji z maszynami, są zaprojektowane tak, aby spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa, wytrzymałości i odporności na kurz (IP65), łącząc te cechy z wysokim poziomem niezawodności wymaganym przez klientów. Toughbooki Panasonic doskonale spełniają te kryteria i są teraz integralną częścią operacji G.D, pełniąc szereg funkcji od sterowania maszynami, przez interfejsy obsługi dla zaawansowanych operatorów, pomoc zdalną, po inne zadania wymagające mobilnej interaktywności.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z G.D, cennym partnerem, z którym dzielimy wspólne perspektywy, podsumowuje Luca Santonico, Key & Partner Account Manager w Panasonic Connect. Obie nasze firmy, mimo że działają w różnych sektorach, są uosobieniem technologii i innowacji, wspierając ekscytującą synergię.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.