IRIScan Anywhere 6 Wifi Duplex — niewielki skaner o dużych możliwościach
IRIScan ma w swojej ofercie wiele nietypowych i zarazem bardzo funkcjonalnych skanerów. Jednym z ciekawszych produktów tej marki jest kompaktowy i lekki model Anywhere 6 Wifi Duplex.
IRIScan Anywhere 6 Wifi Duplex to przenośny, zasilany baterią litową autonomiczny skaner dokumentów o wysokiej rozdzielczości. Całość ma wymiary 355 x 166 x 68 mm i waży zaledwie 630 g, dzięki czemu może sprawdzić się nie tylko w podróży, ale także w biurach o ograniczonej przestrzeni. Model przeznaczony jest do szybkiego skanowania umów, listów przewozowych, faktur, paragonów, recept lekarskich lub innych dokumentów w formacie A4.
Jak sugeruje nazwa urządzenia, może ono bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem lub komputerem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Warto jednak podkreślić, że produkt posiada złącze USB-C, które ma posłużyć do przewodowego transferu zeskanowanego dokumentu oraz ładowania. Wszystkie operacje umożliwia wbudowane, w pełni funkcjonalne oprogramowanie OCR (Readiris), które oferuje np. konwersję obszarów tekstowych do edytowalnych plików Word, Excel lub PDF.
Ważną zaletą produktu Anywhere 6 Wifi Duplex jest duża szybkość skanowania. Jak deklaruje producent, omawiany model potrzebuje 4 sekundy na rejestrację jednej strony, a zatem powinien zeskanować nawet do 15 stron na minutę. Co więcej, urządzenie w omawianym wariancie Duplex umożliwia dwustronne skanowanie, co oznacza, że powinno sprawdzić się zwłaszcza przy dużej liczbie dokumentów.
Skaner IRIScan Anywhere 6 Wifi Duplex dostępny jest w polskich sklepach w cenie od ok. 999 zł.
Dane techniczne skanera IRIScan Anywhere 6 Wifi Duplex:
- maks. rozmiar dokumentu: A4
- szybkość skanowania: 4 sekundy na stronę A4
- głębia kolorów i rozdzielczość: 24-bit, 300/600 dpi lub 1200 dpi po interpolacji
- interfejs: USB-C
- żywotność baterii: 180 skanów / 360 obrazów (przy włączonym Wi-Fi)
- maksymalny dzienny cykl pracy: 500 stron
- czas ładowania: 4,5 godziny
- formaty wyjściowe: JPEG/TIFF/PDF lub inne formaty obrazów
- wymiary: 355 x 166 x 68 mm
- waga: 630 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
- preinstalowane oprogramowanie: OCR (Readiris)
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.